WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

України з території СЕЗ "Рені" товарів та інших предметів, що попередньо були ввезені з-за меж митної території України на територію СЕЗ "Рені", податки сплачуються в порядку, встановленому законодавством України для оподаткування товарів, що імпортуються.
До митної вартості товарів та інших предметів, зазначених у цьому пункті, не включається вартість послуг щодо зберігання товарів та інших предметів, їх перевантаження, дороблення, сортування, пакетування, здійснюваних на території СЕЗ "Рені".
Операції з надання зазначених послуг не підлягають обкладенню податком на додану вартість;
в) у разі вивезення з території СЕЗ "Рені" за межі митної території України товарів та інших предметів, вироблених, у тому числі повністю або достатньо перероблених чи оброблених, на території СЕЗ "Рені", вивізне мито та акцизний збір не справляються, а податок на додану вартість справляється за нульовою ставкою;
г) у разі вивезення з території СЕЗ "Рені" за межі митної території України товарів та інших предметів, попередньо ввезених з-за меж митної території України на територію СЕЗ "Рені", вивізне мито, податок на додану вартість і акцизний збір не справляються;
д) у разі вивезення товарів та інших предметів (крім підакцизних товарів) з митної території України на територію СЕЗ "Рені" вивізне мито не справляється, а податок на додану вартість справляється за нульовою ставкою;
е) у разі ввезення товарів та інших предметів на територію СЕЗ "Рені" з метою транзиту через територію СЕЗ "Рені" митні збори справляються відповідно до законодавства України;
є) в інших випадках оподаткування здійснюється відповідно до законодавства України.
Не звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів та інших предметів, повністю вироблених, достатньо перероблених або оброблених на території СЕЗ "Рені".
Імпорт суб'єктами СЕЗ "Рені" товарів та інших предметів для потреб власного виробництва на території СЕЗ "Рені" та експорт товарів та інших предметів, повністю вироблених або достатньо перероблених чи оброблених на території СЕЗ "Рені", не підлягає ліцензуванню та квотуванню, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
На зовнішньоекономічні операції, що здійснюються у СЕЗ "Рені", поширюється спеціальний режим експорту (імпорту) товарів та інші заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності відповідно до законодавства України.
Суб'єктам СЕЗ "Рені" надаються передбачені цим Законом пільги щодо сплати податку на прибуток підприємств та збору до Державного інноваційного фонду:
а) прибуток суб'єктів СЕЗ "Рені", отриманий на території СЕЗ "Рені" від реалізації інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Ренійської міської ради, оподатковується за ставкою 20 відсотків до об'єкта оподаткування.
Ця норма застосовується з моменту одержання суб'єктом СЕЗ "Рені" першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту.
Це положення не поширюється на частину прибутку, одержаного суб'єктом СЕЗ "Рені" від освоєння інвестицій, що були здійснені за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів та коштів Державного інноваційного фонду.
Порядок обчислення прибутку, одержаного від реалізації інвестиційного проекту, визначається Державною податковою адміністрацією України;
б) до валового доходу суб'єкта СЕЗ "Рені", нарахованого з метою оподаткування, не включається одержана згідно з затвердженим виконавчим комітетом Ренійської міської ради інвестиційним проектом, що реалізується на території СЕЗ "Рені", сума інвестицій у вигляді:
" коштів;
" матеріальних цінностей;
" нематеріальних активів, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, ноу-хау тощо, вартість яких у конвертованій валюті підтверджено згідно з законами (процедурами) країни інвестора або міжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцінкою в Україні.
У разі, якщо протягом звітного (податкового) періоду відбувається часткове або повне відчуження інвестиції, передбаченої цим пунктом, суб'єкт підприємницької діяльності, який отримав інвестицію, зобов'язаний сплатити у повному обсязі податок з прибутку, одержаного в такому звітному (податковому) періоді;
в) суб'єкти СЕЗ "Рені", які реалізують на території СЕЗ "Рені" інвестиційні проекти, затверджені виконавчим комітетом Ренійської міської ради, звільняються від сплати збору до Державного інноваційного фонду.
Валютне регулювання на території СЕЗ "Рені" здійснюється відповідно до законодавства України.
Надходження в іноземній валюті від реалізації суб'єктами СЕЗ "Рені" продукції, товарів (робіт, послуг), вироблених або наданих у СЕЗ "Рені", звільняються від обов'язкового продажу.
Закон України "Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" на території Одеського морського торговельного порту від 23 березня 2000 року № 1607-14 визначає порядок створення, функціонування та ліквідації спеціальної (вільної) економічної зони "Порто-франко"на території Одеського морського торговельного порту.
Спеціальна (вільна) економічна зона "Порто-франко" (далі - СЕЗ "Порто-франко") створюється на строк 25 років на території Одеського морського торговельного порту у межах штучно насипаної та намитої в акваторії Одеської затоки Чорного моря території Карантинного молу площею 32,5 гектара. Зі сходу, півночі та заходу територія СЕЗ "Порто-франко" межує з акваторією Одеської затоки Чорного моря. На півдні межа СЕЗ "Порто-франко" довжиною 660 метрів проходить по береговій смузі. Загальна довжина периметра території СЕЗ "Порто-франко" становить 3 кілометри.
Метою створення СЕЗ "Порто-франко" є:
" залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва для збереження існуючих та створення нових робочих місць;
" впровадження новітніх технологій;
" сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і підприємництва;
" завантаження потужностей портового комплексу та розвитку його інфраструктури;
" збільшення поставок високоякісних товарів і послуг;
" створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури.
На території СЕЗ "Порто-франко" встановлюється та діє спеціальний правовий режим економічної діяльності, визначений Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" № 2673-12, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Органами управління СЕЗ "Порто-франко" є:
" Одеська обласна державна адміністрація;
" Одеська міська рада;
" орган господарського розвитку і управління СЕЗ "Порто-франко".
Суб'єктами СЕЗ "Порто-франко" є суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які розташовані на території СЕЗ "Порто-франко" і реалізують на цій території затверджені Одеською обласною державною адміністрацією інвестиційні проекти вартістю, еквівалентною не менше 1 млн. доларів США, на підставі договору (контракту) з органом

 
 

Цікаве

Загрузка...