WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

вартістю, еквівалентною неменше 200 тисяч доларів США, на підставі договору (контракту) що до умов реалізації цього інвестиційного проекту та які зареєстровані органом господарського розвитку і управління СЕЗ "Славутич" як суб'єкти СЕЗ "Славутич".
Спеціальний правовий режим підприємницької діяльності, встановлений у СЕЗ "Славутич", поширюється на суб'єктів СЕЗ "Славутич" виключно під час здійснення ними підприємницької діяльності в період реалізації інвестиційного проекту на території СЕЗ "Славутич".
До суб'єктів СЕЗ "Славутич" застосовується спеціальний правовий режим підприємницької діяльності та надаються пільги щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, збору до Державного інноваційного фонду України та плати за землю:
" Звільняється на три роки від оподаткування прибуток суб'єктів СЕЗ "Славутич", отриманий на території СЕЗ "Славутич" від реалізації інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Славутицької міської ради. Прибуток таких платників податку, отриманий суб'єктами СЕЗ "Славутич" з четвертого по шостий рік реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Ця норма застосовується з моменту одержання суб'єктом СЕЗ "Славутич" першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту. Порядок визначення прибутку, отриманого від реалізації інвестиційних проектів, встановлюється Державною податковою адміністрацією України.
" До валового доходу суб'єктів СЕЗ "Славутич" з метою оподаткування не включається отримана згідно з інвестиційним проектом сума інвестицій у вигляді: коштів; матеріальних цінностей; нематеріальних активів, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, ноу-хау тощо, вартість яких у конвертованій валюті підтверджена згідно з законами (процедурами) країни інвестора або міжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцінкою в Україні. У разі, якщо протягом звітного (податкового) періоду відбувається часткове або повне відчуження зазначеної інвестиції, суб'єкт підприємницької діяльності, який отримав інвестицію, зобов'язаний сплатити податок з прибутку, одержаного в такому звітному (податковому) періоді.
" Суб'єкти СЕЗ "Славутич", які реалізують на території СЕЗ"Славутич" інвестиційні проекти, затверджені виконавчим комітетом Славутицької міської ради, звільняються від сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття.
" Суб'єкти СЕЗ "Славутич", які реалізують на території СЕЗ "Славутич" інвестиційні проекти, затверджені виконавчим комітетом Славутицької міської ради, звільняються від сплати збору до Державного інноваційного фонду України.
" Суб'єкти СЕЗ "Славутич" (власники земельних ділянок та землекористувачі на території СЕЗ "Славутич") повністю звільняються від сплати земельного податку в перші три роки реалізації на території СЕЗ "Славутич" інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Славутицької міської ради, а в наступні три роки сплачують земельний податок за ставкою в розмірі 50 відсотків діючої ставки оподаткування.
" Імпорт суб'єктами СЕЗ "Славутич" товарів та інших предметів для потреб власного виробництва на території СЕЗ "Славутич" та експорт товарів та інших предметів, повністю вироблених або достатньо перероблених чи оброблених на території СЕЗ "Славутич", не підлягають ліцензуванню та квотуванню, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
" Суб'єкти СЕЗ "Славутич", які проводять свою діяльність натериторії СЕЗ "Славутич" без створення юридичної особи (філії, відділення, відокремлені підрозділи тощо), складають відокремлений баланс фінансово-господарської діяльності у порядку, встановленому Державною податковою адміністрацією України.
" Надходження в іноземній валюті від реалізації продукції, товарів (робіт, послуг), вироблених або наданих суб'єктами СЕЗ "Славутич" на території СЕЗ "Славутич", звільняються від обов'язкового продажу.
Указом Президента України № 702/99 від 22 квітня 1999 року "Про спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель" створено спеціальну економічну зону "Інтерпорт Ковель" з 1 січня 2000 року на строк 20 років на території Волинської області площею 56,77 гектара.
Метою СЕЗ "Інтерпорт Ковель" є:
" облаштування міжнародного транспортного коридору Гданськ - Одеса,
" залучення інвестицій,
" розвиток зовнішньоекономічних зв'язків, транспортно-виробничої інфраструктури.
На території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" встановлюється спеціальний митний, податковий та інші режими економічної діяльності згідно з цим Указом.
Органами управління спеціальною економічною зоною "Інтерпорт Ковель" є:
" Рада з питань розвитку спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель";
" органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації у межах своїх повноважень;
орган господарського розвитку спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель".
Контроль за діяльністю адміністрації спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" здійснюють Рада та Волинська обласна державнаадміністрація.
На території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" здійснюються всі види підприємницької діяльності, які відповідають меті створення зони, крім заборонених законодавством України.
На території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" розміщуються переважно підприємства, що здійснюють операції з обслуговування транзитних вантажів, їх зберігання, дороблення, сортування, пакування, надання транспортно-агентських, експедиторських та пов'язаних з ними фінансових послуг, торгівлі, а також підприємства, що застосовують новітні технології з метою виробництва товарів для експорту та поставок на внутрішній ринок, об'єкти виробничої та невиробничої інфраструктури.
Суб'єктом спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" (далі - суб'єкт спеціальної економічної зони) є суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, створений відповідно до законодавства України на території спеціальної економічної зони
"Інтерпорт Ковель", який уклав договір (контракт) з адміністрацією спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" про реалізацію на території спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель" схваленого в установленому порядку інвестиційного проекту і зареєстрований у встановленому порядку як суб'єкт спеціальної економічної зони.
Суб'єкти спеціальної економічної зони не можуть мати філій, відділень, інших відокремлених підрозділів за межами спеціальної економічної зони "Інтерпорт Ковель".
У спеціальній економічній зоні "Інтерпорт Ковель" запроваджується режим спеціальної митної зони, відповідно до якого застосовується такий порядок ввезення (вивезення) товарів та інших предметів:
1) у разі ввезення товарів та інших предметів (крім підакцизних товарів) з-за меж митної території України на

 
 

Цікаве

Загрузка...