WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Туристичний потенціал Івано-Франківщини - Реферат

Туристичний потенціал Івано-Франківщини - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Туристичний потенціал
Івано-Франківщини"
Дивовижнi природнi ландшафти Івано-Франківської області розташувались в пiвнiчно-схiднiй частинi Українських Карпат. Цi береги рiк Днiстер, Прут та Черемош завжди сповненi краси та романтизму. Мов шоломи казкових велетнів, підпирають небосхил гірські вершини. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очами дивиться на красу Карпат. Срібно видзвонюють швидкоплинні потоки і, вирвавшись з тіснин, розливаються на рівнині широкими плесами. Таємниче шумлять погойдувані вітром стрункі карпатські красуні-смереки, наповнюючи повітря цілющими запахами живиці. Духмяніють трави, що зеленим килимом укрили піднебесні полонини... Чисте гiрське повiтря, красивi ландшафти, мальовничi схили Карпат лiтом та взимку приваблюють чимало туристiв.
Найбільшим культурним та економічним центром краю є обласний центр Івано-Франківськ (237 тисяч мешканців), історія якого налічує три з половиною сторіччя.
Івано-Франківщина має велику культурно-історичну спадщину. Такі давні і цінні пам'ятки як церква Пантелеймона, під Галичем (XII ст.), відомий музей-монастир Манявський скит, архітектурний комплекс XVII ст. Унікальною архітектурною пам'яткою Галицького заповідника є давньогалицьке поселення X-XII ст., споруди XII-XIII ст. Музей iсторiї древнього Галича, музей народної архітектури i побуту розташований в мальовничому куточку на узбережжі ріки, а дерев'яні гуцульські і бойківські храми відомі навіть за межами України. На території налічується також ряд пам'яток історії й культури загальноукраїнського й місцевого значення. Це церква Різдва Богородиці 18 століття у Ворохті, церква Пресвятий Трійці 17 століття в Микуличині, церква святого пророка Іллі в селі Дора 20 століття. На території області розташовані - Карпатський природний національний парк, національний природний парк "Гуцульщина", природний заповідник "Горгани".
Народне мистецтво Івано-Франківщини найбільше виразно характеризує етнокультурну західного регіону України. Особливим колоритом і розмаїтістю видів і жанрів народної творчості відрізняється Гуцульщина. Саме тут перебувають центри різьблення по дереву, гончарства, ткацтва, вишивки, художньої обробки металу й шкіри, виготовлення писанок. В мiстi Коломия знаходиться вiдомий музей, в якому дiє виставка прикладного декоративного народного мистецтва гуцульщини та покуття. Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини й Покуття ім. И. Кобринського - одне з найстарших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття. Підтвердженням цього є занесення його в Королівську Енциклопедію Великої Британії як музею світових шедеврів. Колекцiя музею налiчує бiльш нiж 20000 експонатiв, розташованих в 20-ти залах. Нещодавно в Коломиї вiдкрито музей "Писанки". Це унiкальний витвiр мистецтва, як його ще називають, восьме чудо свiту - вiтражна писанка. Унiкальнiстю проекту в тому, що музей виконано у формi яйця, висотою 14 м, дiаметром 10 м, яке виготовлене повнiстю з кольорового скла iз загальною площею вiтражу бiльше 600 кв.м.
Яремче - найпопулярніший туристичний центр на Iвано-Франкiвщинi. Відомий своїми гірськолижними трасами, водоспадом, рестораном "Гуцульщина" та крамницями народних ремесел.
Мiсто Косiв є вiдомим центром народного гуцульського ремесла, рiзьблення подереву, обробки шкiри та металу, керамiки та вишивки. Тут же розвинені різні види художніх народних промислів. Під руками різьбярів, гончарів, мосяжників, ткачів народжуються мистецькі вироби, що розходяться по світу. І зарубіжні, і вітчизняні туристи вважають за необхідне відвідати знаменитий косівський ярмарок та придбати для себе мистецькі вироби. Тут туристи можуть придбати оригiнальнi сувенiри, створенi народними умiльцями.
Туристи мають можливість покататися на гірських лижах в Яблуниці, Ворохті, Косові.
Ворохта, Яблучниця - ці міста вiдомi своїми чудовими альпійськими лижними трасами для біатлону, слалому, фрістайлу з сорока, семидесяти та дев'яносто метровими трамплінами, що очікують туристів, якi надають перевагу активному відпочинку. Біля ріки Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах і парапланах. Для аматорів подорожувати на гірських велосипедах і на гуцульських конях створені відповідні маршрути. Діє сучасний гірськолижний комплекс в с. Поляниця. На річці Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах та парапланах в селах Одаїв та Ісаків Тлумацького району. Вже створені маршрути та розвивається необхідна матеріальна база для любителів подорожувати на гірських велосипедах та на гуцульських кониках.
Власне обласний центр налічує на своїй території чимало місць та утворень історичної і рекреаційної цінності. Івано-Франківський краєзнавчий музей перебуває в історичній ратуші - колишньому будинку міського самоврядування (побудованому в 1666 році), що є своєрідною візиткою обласного центра. Експозиції музею має у своєму розпорядженні цікаві експонати, особлива увага залучає саркофаг галицького князя Ярослава Осмомисла. А Івано-Франківський художній музей розташований у ренесансному костьолі ХVIII століття, де зібрані унікальні зразки галицького іконопису й скульптури в стилі бароко, роботи українських художників другої половини ХХ століття, а також добутку польських, австрійських й італійських майстрів ХVIII-ХХ століть.
В області розроблено ряд інвестиційних проектів в галузі туризму, зокрема:
· побудова центру міжнародного туризму в районі Яблуниці-Ворохти з розвинутою інфраструктурою, особливо для зимового відпочинку ;
· побудова туркомплексу "Скелі Довбуша" в с. Бубнище Долинського району;
· реконструкція існуючих закладів з метою підвищення комфортності ;
· відбудова обсерваторії на г. Піп-Іван з подальшим використанням її як станції багатофункціонального призначення з туристичним притулком;
· побудова автодороги Верховина - Шибене з утворенням пункту переходу на кордоні з Румунією ;
· проект "Карпатський трамвай" (використання лісорозробних вузькоколійних доріг для туристичних цілей.
Чудові природні ландшафти розташувалися в південно-східній частині Українських Карпат. Це берега рік Дністер, Прут і Черемош завжди переповнені красою й романтизмом. Через територію області протікають 8160 річок, багато з яких придатні для заняття водними видами спорту та для приємного проведення часу на природі. Чисте гірське повітря, гарні ландшафти, мальовничі хребти Карпат, історичні місця улітку й узимку залучають значну частину туристів.

 
 

Цікаве

Загрузка...