WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Торговельний потенціал Волинської області - Курсова робота

Торговельний потенціал Волинської області - Курсова робота

% більше, ніж торік), імпортовано - на 301,1 млн.дол.США (на 44 % більше).
Найбільшу частку в переліку виробів, реалізованих за кордоном у січні-серпні 2003 року, займали машини, апарати та механічні пристрої (27,1 млн.дол.США, або 20% від сукупного експорту), енергетичні матеріали, нафта та продукція її переробки (19,9 млн.дол.США, або 15%), продукція рослинного походження (15,2 млн.дол.США, або 11 %).
У структурі імпорту товарів традиційно переважали нафта та продукти її переробки - 67% (200,8 млн.дол.США), частка транспортних засобів та полімерних матеріалів становила 9 і 6 відсотків відповідно, зернових - 0,8 млн.дол.США.
Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з 77 країнами світу.
Найбільшим торговим партнером Волині є Російська Федерація. Товарообіг з цією державою у січні - серпні 2003 року дорівнював 245,0 млн.дол.США (або 56% від загальнообласного), що на 62 % більше у порівнянні з минулим роком. Експорт товарів в цю країну зріс на 44%, імпорт - на 64% і становлять відповідно 22,8 млн. і 222,2 млн.дол.США (або 16% і 74% загальних обсягів). Значні експортні поставки здійснено також в Німеччину (19,1 млн.дол.США, або 14%), Угорщину (12,1 млн.дол.США, або 9%) та Польщу (11,7 млн.дол.США, або 8%).
Протягом дев'яти місяців 2003 року в управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності зареєстровано 28 іноземних інвестицій на загальну суму 28,0 млн.дол.США, що надійшли у 17 підприємств області. Вони спрямовані на розвиток виробничої сфери, зокрема, машинобудівної, деревообробної, харчової, легкої та хімічної галузей, торгово-посередницької діяльності, транспортно-експедиційних послуг і сільського господарства. Капіталовкладення протягом цього періоду здійснені з Великобританії, Німеччини, Польщі, Нідерландів, Данії, Швейцарії, Литви та США. Для порівняння - за три квартали минулого року цей показник становив 2,7 млн.дол.США.
Крім того, за дев'ять місяців 2003 року в територію пріоритетного розвитку у Нововолинську надійшло 1,9 млн.дол.США на розвиток виробничої сфери об'єктів малого і середнього бізнесу шахтарського міста.
Для подальшого розвитку та встановлення багатостороннього співробітництва місцеві представники органів влади та підприємницьких структур протягом ІІІ кварталу ц.р. залучалися до участі у міжнародних зустрічах, конференціях, форумах, виставках та ярмарках:
- двохденному семінарі "Зменшення адміністративних перешкод для ведення бізнесу", який проходив в рамках проекту ЄС "Покращення середовища для розвитку малого та середнього підприємництва в Україні" (17-18 липня 2003 року, м. Івано-Франківськ);
- Українсько-польському бізнес-форумі (31 липня 2003 року, м. Донецьк);
- ХІІ Економічному форумі "Криниця 2003" (4-6 вересня 2003 року, м. Криниця Гурська, РП).
- Другому щорічному українсько-російському діловому форумі (26-28 вересня 2003 року, м. Одеса).
Область активно підтримує продуктивні стосунки з міжнародними організаціями й інституціями. В рамках Національної програми Тасіс Волинська та Івано-Франківська області виступають учасниками проекту "Покращення середовища для розвитку малого та середнього підприємництва", головною метою якого є сприяння економічному зростанню та зменшенню бідності через розвиток приватного сектору та прискорення розвитку малого та середнього бізнесу. Конкретні завдання проекту полягають у створенні сприятливого клімату, який стимулюватиме розвиток сфери малого та середнього бізнесу в обраних областях; збільшенні доступності та використання бізнес-консультацій через кращий розвиток ринку послуг; заохоченні змін у політиці фінансових посередників для забезпечення малих і середніх підприємств довгостроковими кредитами; збільшенні кількості нових робочих місць. Виконання проекту покладено на міжнародний консорціум, який очолює компанія ECORYS Research and Consulting.
В області триває реалізація проекту за фінансової й технічної підтримки Департаменту міжнародного розвитку уряду Великої Британії "Сприяння заснуванню українсько-польської транскордонної агенції регіонального розвитку", складовою якого є створення фонду сприяння малим проектам, зокрема у сфері підтримки малого та середнього підприємництва та підсиленні структур, чия діяльність спрямована на регіональний/місцевий розвиток.
В рамках цього проекту за допомогою вітчизняних та зарубіжних експертів вже підготовлено дослідження "Наслідки вступу ЄС на Західну Україну", у міжнародній комп'ютерній мережі Інтернет створено веб-сторінку, користувачі якої можуть отримувати практичну інформацію щодо двосторонньої взаємодії на прикордонному рівні, зокрема, про міжнародні донорські інституції, що надають фінансову і технічну допомогу при впровадженні в двох країнах проектів транскордонного характеру, а також матеріали стосовно діяльності Єврорегіону "Буг".
В кінці серпня 2003 року делегація Волинської області та Люблінського воєводства Республіки Польща в рамках цього проекту здійснили навчальну поїздку до прикордонних регіонів Фінляндії та Естонії. Головна мета візиту полягала у вивченні напрацьованої технології транскордонних зв'язків між країною-членом ЄС та сусідньою державою, перейманні досвіду російсько-фінського єврорегіональногоспівробітництва, координації дій у підготовці проектів з залученням технічної допомоги через програми Тасіс і Фаре/Інтеррег, організації прикордонної взаємодії між місцевими/регіональними органами влади та неурядовими інституціями.
В галузі охорони довкілля за фінансової підтримки Європейського Союзу через програму прикордонного співробітництва Тасіс в області здійснюється проект "Сприяння політиці постійного розвитку та захисту навколишнього середовища в контексті транскордонної співпраці між Україною та Польщею". В рамках цього проекту завершено дослідження з питань регіональних природоохоронних політик і стратегій в партнерських регіонах України, Польщі й Франції, розпочато роботу з створення "карти навколишнього середовища", на якій будуть відображенні найбільш екологічно вразливі території Волині, Люблінського воєводства та провінції Лотарингія. В області 7-12 липня ц.р. перебували два експерти з провінції Лотарингія (Франція), основною метою візиту яких був збір даних для створення "карти навколишнього середовища".
В рамках реалізації проекту ТАСІС "Спільне управління річковими басейнами - управління басейном ріки Прип'ять" проведено навчання для спеціалістів аналітичних відділів Міністерства екології та природних ресурсів України чотирьох областей з питань атомно-абсорбційного визначення важких матеріалів в поверхневих водоймах. Організовано навчальну поїздку в інспекторат з питань охорони навколишнього середовища Люблінського воєводства (Республіка Польща) з метою обміну досвідом по транскордонному моніторингу та басейновим принципом управління водними ресурсами. В результаті роботи експедицій за рахунок проекту були обладнані стаціонарні гідрометричні пости на ріці Прип'ять, а також випробувано новий мікрокомп'ютерний витратомір води.
Протягом звітного періоду управлінням здійснювалися заходи, спрямовані на висвітлення подій міжнародного життя Волині у засобах масової інформації. Зокрема, 15 вересня ц.р. начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації К.В.Хомюк виступала на Волинському радіо з приводу обговорення виступу Президента України Л.Д.Кучми на урочистому зібранні, присвяченому дванадцятій річниці Незалежності України (23.08.03), а також питань стосовно розвитку сфери міжнародних відносин області, зокрема: залучення іноземних інвестицій, розширення ЄС на схід, економізація зовнішньої торгівлі Волині з країнами СНД, в тому числі з Російською Федерацією.
Література
"Єврорегіон Буг: Волинська область" 1998 рік
Статистичний щорічник України за 2002 рік

 
 

Цікаве