WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Основи транспортних перевезень - Контрольна робота

Основи транспортних перевезень - Контрольна робота


Контрольна робота з дисципліни:
Основи транспортних перевезень
План
Вступ
1. Характеристика видів вантажів.
2. Автоматизовані складські приміщення.
Висновок
Вступ
В цілому світі ведеться інтенсивний пошук методу гармонійного розвитку транспорту в ХХІ столітті в основу якого закладені наступні критерії:
Задоволення потреб економічних зв'язків;
Принципи розподілу праці в умовах ринкових відносин по регіонах і континентах;
Оптимізація взаємодії різних видів транспорту;
Удосконалення транспортних технологій.
Історія міжнародних перевезень вантажів тісно пов'язана з розвитком економічних і політичних відношень. Під міжнародною системою переміщень вантажів та людей варто розуміти кількість національних транспортних систем, які функціонують на взаємних договорах, які можуть бути як двосторонніми так і багатосторонніми. В міжнародному розподілі праці транспорту відведена особлива роль.
В своїй праці "Transportation" американський економіст Джон Кейл пише: "Транспорт являється одним із інструментів, необхідних цивілізованій людині, щоб внести порядок в світ хаосу. Транспорт входить в кожну сферу нашого життя. З усіх точок зору ? економічної, політичної, військової ? це безспірно важлива галузь в світі. Без транспорту не можливо утримувати овочевий кіоск чи пивну, а тим паче перемогти у війні. Чим складнішим стає наше життя, тим більше ми відчуваємо потребу в послугах транспорту."
Виникає необхідність пошуку ефективної матеріалізованої системи, яка забезпечує економічні зв'язки між країнами світу. Цією системою стала міжнародна система товароперевезення.
З подальшим розвитком міжнародних економічних зв'язків між країнами особливу актуальність отримала проблема удосконалення організації перевезення вантажопотоків в світовій торгівлі.
Транспорт поступово трансформується в більш великі інтернаціональні комплекси, які по формі залишаються на якийсь період міжнародними, а по змісту стають єдиною глобальною системою.
Таким чином, в майбутньому сформується інтегрована глобальна система товароперевезень, яка успішно буде обслуговати світове господарство на єдиній правовій і технічній базі.
1. Характеристика видів вантажів.
Весь товар, який з початком процесу транспортування стає вантажем, може бути класифікований по багатьох ознаках, серед яких основними є наступні:
Природнє походження;
Біохімічний склад;
Ступінь обробки;
Споживче призначення.
За природним походженням можна розрізнити вантажі мінерального походження (характиризуються наявністю і вмістом в них різних елементів неорганічної хімії). Вантажі тваринного походження характеризуються вмістом великої концентрації жирів та білків. До них можна віднести м'ясо і м'ясопродукти, продукти моря, птицю і інше. Товари рослинного походження в основному характиризуються високим вмістом вуглеводів (зерно, злаки, крупи, масла, фрукти, овощі, льон, бававна і ін.).
Виходячи з ознак біохімічного складу вантажі поділяють на неорганічні і органічні. До перших відносяться мінеральні вантажі, до других ? вантаж тваринного та рослинного походження.
За ступенем обробки вантажі можна поділити на наступні підгрупи: сировина; напівфабрикати; готова продукція.
Виходячи з споживчого призначення вантажі можуть бути класифіковані як продовольчі та промислові.
До продовольчих відносяться: продукти харчування, напої, приправи; до промислових ? обладнання, будівельні матеріали, взуття, одяг, манофактура, лісоматеріали і т.д.
Крім класифікації товарів за ознаками природного походження, біохімічного складу, ступеня обробки і споживчого призначення, виділяють класифікацію ? торгові, тарифні і транспортні.
Міжнародним стандартом товарної класифікації стала Гармонізована система (ГС) ? синтез Брюссельської митної номенклатури (БМН), Стандартної міжнародної торгової класифікації (СМТК) ООН і ще дванадцяти різних міжнародних і національних класифікацій, включаючи митні і транспортні номенклатури.
ГС складається з Уніфікованої товарної номенклатури, Основних правил класифікації і Алфавітного вказівника. В ГС застосовується шестирозрядна система кодування товарів.
Тарифна класифікація (або номенклатура) вантажів побудована за ознаками виробничого походження вантажів, за розмірами тарифів за перевезення і розмірами ставок зборів.
Транспортна класифікація вантажів здійснюється за способами перевезення і перевантаження. За нею вантажі діляться на генеральні, масові та спеціальні.
Генеральні вантажі.
Генеральні вантажі ? це штучні вантажі в упаковці і без неї. За видом упаковки ? це тарно-упаковані вантажі (в мішках, коробках, ящиках), а також вантажі в укрупненних і транспортних одиницях (пакети, на піддонах, трейлерах, контейнерах, ліхтерах).
Рутинні вантажі ? це вантажі без тари і упаковки (труби, металоконструкції і ін).
Генеральні вантажі поділяють за розмірами, масі та габаритах.
До легковагових вантажів відносяться вантажі, які на 1 т веса займають об'єм більше 2 м3 (шерсть, тютюн, пух, вата і т.п.).
До довгометрових відносяться вантажі, довжина грузового місця яких перевищує 3 м.
Негабаритними називаються вантажі, які за своїми розмірами не вписуються в габарити судових приміщень, жилізнодорожних вагонів, платформ і шляхів і т. д.
В залежності від транспортних характеристик і фізико-хімічних властивостей вантажів, дальності перевезення і використовуваних видів транспорту всі генеральні вантажі можна також поділити на:
Контейнеропригідні вантажі, транспортування яких в контейнерах можлива і економічно цілеспрямована на даному напрямку;
Контейнеронепригідні вантажі, транспортування яких в контейнерах можлива, але економічно нецілеспрямована в даному напрямку;
Вантажі, які цілеспрямовано перевозити укрупненими одиницями в пакетах, на підддонах, палеттах, роллтрейлерах або на спеціальних багатоосьових візках;
Вантажі, навантаження і розвантаження яких цілеспрямовано проводити своїм ходом або методом буксирування (автотехніка, сільгостехніка і т. д.).
Масові вантажі.
Масові вантажі, складають основну (по масі) частину транспортуючих всіма видами транспорту вантажів, поділяються на чотири основні категорії: наливні, навалочні, насипні та лісові.
До наливних відносять рідкі вантажі, представлені до транспортування наливом. Основну масу

 
 

Цікаве