WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Виробництво білкових продуктів харчування в Україні: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

Виробництво білкових продуктів харчування в Україні: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

США).
4. Характеристика ринку збуту
Як показали результати маркетингових досліджень, 24,6% опитаних придбали б соєві продукти, якщо їх можна буде придбати так само легко, як і традиційні молочні, а їхня ціна буде нижчетрадиційних; 31,6% - якщо переконаються, що вони корисніше традиційних. При цьому 47,25% опитаних вважає, що по своїй живильній цінності соєві продукти не уступають традиційним, а 52,75% думають, що це не так. Це означає тільки одне: можливості для завоювання потенційних споживачів сої майже безмежні, оскільки живильна цінність соєвих продуктів - науково доведений факт, перевірений ринком.
Основними ринковими передумовами для успішної реалізації проекту є:
- значна ємність і розмір ринку;
- низька собівартість продукції, планованої до випуску , що у 2-3 рази нижче аналогів тваринного походження;
- можливість захоплення високої частки ринку внаслідок хаотичності його розвитку і присутності на ринку продукції імпортного виробництва, недоступної для малозабезпечених і середніх шарів населення і підприємств - переробників.
- прихильність 90% населення до продуктів вітчизняного виробництва;
- відсутність великомасштабних конкурентів, здатних забезпечити потреби на національному рівні;
- "білковий голод" у країні , зв'язаний із загальним зниженням життєвого рівня населення і доходів ( по даннам Держкомстату, добове споживання белковомістких продуктів -м'ясопродуктів, яєць, молока в Україні менше покладеної норми на 50%);
- наявність великого сегмента, основним рушійним мотивом придбання соєвої продукції якого є профілактика і зменшення рівня захворюваності;
- широкі експортні можливості.
Основними споживачами соєвої продукції є :
1) Споживчий ринок;
- населення (питома вага сегмента - 20% від загального обсягу збуту продукції);
- санаторно-курортні установи, лікувально-профілактичні центри (10%);
- шкільні установи, їдальні ВНЗ, школи, дитячі сади (10%);.
Основні продукти споживання - соєве молоко, соєве борошно, соєва олія, соєві
горішки, йогурт.
Основна стратегія позиціювання продукції серед представників даної цільовий
групи - високоякісні дієтичні, високобілкові продукти харчування,
вартісні характеристики яких у 2-3 рази нижче аналогічних продуктів тваринного
походження.
2) Промисловий ринок.
- підприємства харчової промисловості (м'ясопереробні комбінати, кондитерські фабрики, хлібокомбінати, рибопереробні підприємства) (40%);
Підприємства даного цільового сегмента використовують соєві продукти як заміну сировини і харчових добавок з метою збільшення споживчої цінності продукції, зниження собівартості продукції, що випускається, і підтримки різноманітного асортименту. Основні продукти споживання - соєве борошно, соєва олія, соєве молоко, у т.ч. сухе.
- підприємства агропромислового комплексу (птахівницькі і тваринницькі
ферми, фермерські господарства) (20%)
Підприємства агропромислового сектора використовують продукти переробки сої і відходи (соєвий шрот, окара) у якості комбінованих кормових сумішей.
Основними ринками збуту соєвої продукції є Крим, Україна, країни далекого зарубіжжя. Частка експортної продукції складає 20% від кожного виду продукції ( соєве борошно, соєва олія). У ході реалізації проекту планується захопити 80% частки ринку Криму і 40% ринку України, що забезпечить покриття 30% місткості ринку соєвих продуктів України. Маркетингова програма припускає використання одне- і дворівневої систем збуту, з метою скорочення торгового циклу доставки продукції до споживача і зведення збутових витрат до мінімуму.
З огляду на результати аналізу ринку, обсяги продажів соєвої продукції складуть у 1-й рік реалізації проекту - 3317 тонн, з наступним збільшенням до 8086 тонн/рік у 2-рік після виходу на повні виробничі потужності, передбачені проектом.
Стратегічні переваги проекту полягають у практично необмеженому ринку збуту, оскільки індустрія переробки бобів сої з одержанням і соєвими молочними продуктами в Україні розвита вкрай слабко, а попит на її продукцію в усьому світі, а як показали результати ринкових досліджень, і в нашій країні, характеризується стійкою тенденцією, що збільшується.
Таким чином, український ринок соєвих продуктів є відкритим, і його ємність гарантує збут продукції, планованої до випуску в ході реалізації пропонованого проекту, у повному обсязі.
5. Показники економічної ефективності проекту:
- чистий прибуток (недисконтований, з урахуванням податків, без погашення інвестицій, кредитів за 6 років); 22,9 млн. доларів США
- чистий дисконтирований прибуток NР (з урахуванням погашення інвестицій, з додаванням амортизаційних відрахувань, 6 років проекту) - 14,7 млн. доларів США, коефіцієнт дисконтування - 0,25
- внутрішня норма рентабельності всього проекту (IRR) - 43%
- коефіцієнт ефективності (СВК) - 1, 26
- строк окупності (РBР) -1,5 року (за умови закупівлі вітчизняної сировини)
- 2,8 (за умови закупівлі імпортної сировини)
- індекс прибутковості (Р1) - 4,9
Зроблені розрахунки показників, що характеризують економічну, комерційну і бюджетну ефективність інвестиційного проекту розвитку показали, що проект є високоефективним і привабливої для фінансування, забезпечує зворотність кредитних засобів.
Висновки:
Виробництво соєвих продуктів - це нове явище для України. Перш ніж починати цей бізнес, підприємці в цій галузі радять ретельно подумати. У Києві не рекомендують відкривати виробництво: ринок забитий. Спеціалісти радять відкривати в Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Львові. У Західній Україні можна працювати і працювати. Вважається, що практично в будь-якім місті з населенням більш 80 тис. чоловік можна відкривати свій соєвий бізнес.
Вартість сої - 1900 гривень за тонну. Рентабельність виробництва - від 20 відсотків і вище. Чи варто говорити, що на світовому ринку соя є стратегічним аграрним продуктом. У торгівлю культурою залучено 190 країн. Загальний річний обсяг експорту оцінюється такими цифрами: 42,7 млн тонн зерна, 51,4 млн тонн шроту, 7,35 млн тонн олії.
Розвиток ринку сої в Україні - це перспективний напрямок. В усьому світі використовують цю культуру. Соєвий феномен уже багато років привертає увагу вчених, агрономів, фермерів. Розвинуті країни широко використовують культуру для вирішення проблеми одержання білка й олії. У майбутньому соя обов'язково стане коштовним продуктом харчування й у нашій країні.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
1. Економіка України, випуск №2,1999р.
2. Економіка України, випуск №4,1999р.
3. Український журнал Економіст, випуск №9, 2001р.
4. Український журнал Економіст, випуск №4, 2000р.
5. Український журнал Економіст, випуск №11, 2000р.
6. Газета Бізнес, від 17 вересня 2001 року.
7. Ресурси Інтернет.

 
 

Цікаве