WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Виробництво білкових продуктів харчування в Україні: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

Виробництво білкових продуктів харчування в Україні: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

місяця.
Устаткування
Устаткування для виробництва соєвого молока в Україні не так вуж багато. Збирають потрібнутехніку, наскільки нам відомо, два підприємства. Це АТ "РОСС" (м.Харків) і ОАО "Київське спеціальне проектно-конструкторське бюро "Менас" (м.Київ). Перше підприємство розробляє і виготовляє установку самостійно, а агрегат "Менаса" розроблений у київському ж ТОВ ИНПФ "Гран" . "Соєва корова" харківської зборки продуктивністю 30 л у годину коштує з ПДВ 14,784 тис. грн. Київський "соєвий апарат", за допомогою якого можна надоїти 100 л молока в годину, коштує з ПДВ $6,5 тис.
В Україні також відоме устаткування для виробництва молока російського виробництва - їм користуються деякі з "соєвиків"-першопрохідників. У Росії такі апарати стали робити раніш, ніж в Україні. У Краснодарі роблять "соєві корови" продуктивністю 60 і 100 л/ч у Москві - 30, 60 і 100 л/ч. У Росії краснодарський апарат "Союшка-2" (60 л/ч) коштує $3,5-4 тис., "Союшка-3" (100 л/ч) - $5,5 тис. Установка московської фірми "Интерсоя" продуктивністю 30 л/ч коштує на батьківщині 105 тис. руб. (приблизно 19,3 тис. грн.). "Соєвий агрегат" з надоями молока 60 л/ч обійдеться в 138 тис. руб. (приблизно 25 тис. грн.), а "столитровый гігант" - 160 тис. руб. (приблизно 29 тис. грн.).
Пропозиції до розв'язання проблеми, необхідні ресурси та умови:
На прикладі одного з українських агропромислових підприємств опишемо основні положення проекту по диверсифікованості і збільшенню випуску дієтичної конкурентноздатної продукції із соєвих бобів за рахунок залучення інвестиційних засобів у розмірі 781,1 тис. доларів США для придбання й експлуатації виробничого комплексу по переробці соєвих бобів.
Реалізація проекту дозволить створити технічну базу для виробництва продуктів харчування , передбачених Державною програмою "Діти України", "Національною програмою відродження села", "Державної промислової політики України" і інших значимих програм на державному рівні. Пропонований проект також повною мірою сприяє реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення продовольчої (і в тому числі білкової) безпеки країни.
1. Суть і мета проекту.
Інвестиційна ідея проекту полягає в створенні комплексу по переробці бобів сої, застосовуючи закордонні і вітчизняні технології з метою забезпечення ринку Криму й України різноманітними якісними, дієтичними, збалансованими по білку харчовими продуктами.
Товари і послуги, плановані до реалізації в рамках проекту:
молочна продукція із сої: соєве молоко, сухе соєве молоко, окара, десерти. та інші продукти із сої: соєве борошно, соєва олія, соєві горішки, шрот.
Цілями даного проекту є:
· Забезпечення споживчого ринку України і Криму якісними, що володіють унікальними дієтичними властивостями, з високим змістом білка соєвими молочними і кисломолочними продуктами (молоко, борошно, йогурт, орешки, сир, сир, майонез і т.п.), що по смакових якостях не уступають, а по дешевині перевершують їхні аналоги на тваринній основі.
· Забезпечення промислового ринку України і Криму (виробничі і переробні підприємства харчової галузі, хлібопекарські підприємства, підприємства м'ясопереробчої галузі) якісною повноцінною низьковитратною сировиною і харчовими добавками для виробництва продукції, тим самим збільшивши обсяг продукції, що випускається, підприємствами даного сектора і їхнього асортименту.
· Постачання на підприємства сільськогосподарського комплексу сировини ( соєва лушпайка й окара) для виробництва високоякісних білкових комбінованих сумішей для розвитку і підтримки життєздатності тваринницьких і птахівницьких агрокомплексів України.
Для досягнення поставлених цілей передбачається закупити й експлуатувати єдиний виробничий комплекс по переробці бобів сої. Вартість проекту оцінюється в 781138 доларів США, у т.ч. устаткування на суму 443,14 тис. доларів США.
Планується придбання устаткування російських і українських виробників, вибір яких здійснений на підставі експертного аналізу виробників необхідних типів устаткування, у т.ч. закордонних.
Передумовами для успішного розвитку проекту є наступні положення:
· На базі виробництва дешевих продуктів харчування з бобів сої, що, будучи більш здоровою і високобілковою їжею, у майбутньому замінять дорогі аналоги на тваринній основі, з'явиться можливість організувати постачання малозабезпечених шарів населення України повноцінними продуктами харчування.
· Переваги соєвої переробки такі, що усі відходи, отримані в результаті виробництва, можуть бути використані операторами сільськогосподарського сектора для виробництва комбінованих кормових сумішей. Тому в якнайшвидшій реалізації даного проекту зацікавлені багато агропромислових комплексів і господарства України, що займаються розведенням КРС, птаха, свиней. Створення комплексного виробництва дозволить агрофірмам безперебійно підтримувати нормальний життєвий цикл тварин, і навіть у зимово-весняний період підвищеного попиту на комбікорми.
2. Результати проекту.
Вплив проекту на зовнішнє середовище:
· насичення ринку України дієтичними , з високим змістом
білка, соєвими продуктами харчування, що заміщають імпортні продукти ;
· поліпшення раціону харчування різноманітних шарів населення України, особливо
малозабезпечених;
· профілактика і зменшення захворюваності в Україні;
· забезпечення підприємств харчової галузі повноцінною низьковитратною сировиною і
харчовими добавками, що дозволяють знизити собівартість продукції, вийти на
достатній рівень рентабельності і підтримувати різноманітний асортимент продукції;
· підтримка стабільного економічного становища підприємств агропромислового,
тваринницького і птахівницького комплексів на місцевому рівні;
3. Необхідний обсяг фінансування і забезпечення кредиту.
Необхідний і загальний обсяг інвестицій для реалізації проекту:
Загальний обсяг інвестицій, необхідних для реалізації проекту, складає 0,781138 млн. доларів США . Ця сума включає кредит у сумі 0,681 млн доларів під розрахункові 40 % річних в українських комерційних банках у національній валюті і власні засоби у сумі 100,1 тис. доларів США для фінансування інвестиційних витрат з проекту.
Крім цього, на першому етапі проекту фірма бере на себе виплату відсотків по кредиту, витрати на закупівлю сировини і матеріалів на загальну суму 60 тисяч доларів за рахунок діяльності основного виробництва. Дані витрати погашаються в другому кварталі при виході виробництва на 60% від проектної потужності закуповуваного устаткування.
Кредит може бути забезпечений заставою на суму 920145 доларів США, до складу якого входить оцінна вартість наступних об'єктів: устаткування, що здобувається, (443'145 доларів США), будинок мидийного цехи й інфраструктури (277000 доларів США), устаткування мидийного цеху (200'000 доларів

 
 

Цікаве