WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Штукатур - Реферат

Штукатур - Реферат

час виконання малярних та шпалерних робіт;
" основні вимога до якості фарбування; будову механізмів для приготування та переміщування шпаклювальних сумішей;
" способи варіння клею; способи розкроювання шпалер.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи маляром 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Вирізання сучків та засмолів з розшиванням тріщин. Приготування та перетирання шпаклювальних сумішей. Шпаклювання поверхонь вручну. Розрівнювання шпаклювальної суміші, накиданої механізованим способом.
Ґрунтування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами. Шліфування обґрунтованих, пофарбованих та прошпакльованих поверхонь. Покривання поверхонь лаками на бітумній основі вручну Обрізання крайки шпалер вручну.
Нанесення клейової речовини на поверхні. Обклеювання стін папером. Варіння клею.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності підчас фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: вимоги до якості матеріалів, шо застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей; будову та правіша експлуатації машин,механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску); будову та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правіша експлуатації пересувних малярних станцій.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи маляром 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Шпаклювання, прооліфлювання та грунтування поверхонь механізованим інструментом. Фарбування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами. Витягування фільонок без підтушовування. Фарбування за трафаретом в один тон. Приготування ґрунтувальних, фарбувальних сумішей, емульсій та паст за готовим рецептом. Обклеювання поверхонь стін шпалерами простими та цупкими або тканинами. Замінювання шпалер, що наклеєні внапусток. Фарбування скла олійною фарбою. Виведення плям на обклеєних поверхнях Обрізання крайки шпалер на шпалерорізальній машині. Пакетне розкроювання шпалер на верстаті.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи під час фарбування, обклеювання та ремонт поверхонь. Повинен знати: будову та правила експлуатації фарбувальних агрегатів високого тиску; способи підбирання, фарбуючих сумішей фозбіли, підбарвлення).
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвишення кваліфікації. Стаж роботи маляром 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт Фарбування поверхонь механізованим інструментом та агрегатами високого тиску. Торцювання та флейцювання поверхонь. Витягування фільонок з підтушовуванням. Фарбування за трафаретом у два та більше тонів. Декоративне обробляння поверхні в один або декілька тонів. Обробляння поверхонь під деревин) та камінь. Обробляння поверхонь стін за ескізами клейовими речовинами й у два-чотири тони Копіювання та вирізання трафаретів, будь-якої складності. Складання фарбувальних сумішей необхідного тону з кількістю пігментів не більше чотирьох. Обробляння поверхні набризком. кольоровим декоративним дрібняком. Обклеювання стін впрітгул високоякісними та деревними шпалерами, дерматином тощо. Замінювання шпалер, наклеєних впритул. Обклеювання стелі шпалерами.
6-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує особливо складні роботи під час фарбування, художнього (альфрейного,) опоряджування та ремонту поверхонь.
Повинен знати: види розпису та шрифтів; способи підбирання та складання, трафаретів; способи та прийоми розпису поверхонь; і правіша кольороутворення та прийоми змішування пігментів з урахуванням їх хімічної взаємодії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи малярем 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Рельєфне та фактурне фарбування. Аерографічне опорядження поверхні. Орнаментальний розпис у декілька тонів. Об'ємний розпис. Розпис за рисунками та ескізамрі від руки та за припорохом. Складання тональної гами особливо складних фарбувальних складів за зразками. Декоративне лакування, бронзування, золочення та сріблення поверхонь.
МАШИНІСТ АВТОБЕТОНОЛОМА
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Керує автобетоноломом під час виконання робіт з руйнування бетонних, залізобетонних споруд чи поверхонь, з розробляння твердих, мерзлих, кам'янистих ґрунтів у ході реконструкції, ремонту об'єктів будівництва або їх спорудження. Запобігає несправностям у роботі автобетонолома та усуває їх. Виконує щозмінне технічне обслуговування автобетонолома. бере участь у його плановому запобіжному ремонті.
Повинен знати: будову, принцип дії, технічні характеристики автобетонолома; причини виникнення, способи виявляння та усування несправностей; правіша виконання робіт та вимоги до їх якості; режими змащування; норми витрат енергоресурсів і способи їх економії: слюсарну справу з ремонту будівельних або інших подібних за складністю машин.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом технологічно подібної машини та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 4 розряду не менше 1 року.
МАШИНІСТ АВТОБЕТОНОНАСОСА
Завдання та обов'язки. Керує автобетононасосом під час подавання бетонної суміші до місця її вкладання на будівництві об'єктів, споруд різного призначення. Виконує щозмінне технічне обслуговування автобетононасоса, бере участь у його плановому запобіжному ремонті,
Повинен шати: будову, принцип роботи, технічні характеристики автобетононасоса; причини виникнення, способи виявлення несправностей та способи їх усунення; правила виконання бетонних робіт та вимоги до їх якості; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу І ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

 
 

Цікаве