WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Штукатур - Реферат

Штукатур - Реферат

(гідроізоляційними, газоізоляційними, звуковбирними, рентгенонепроникними тощо).
6-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує особливо складні роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки,
Повинен знати: способи та прийоми розмічання особливо складних поверхонь під штукатурку: прийоми та методи виконання художньої штукатурки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Втягування тяг постійного та змінних перерізів на криволінійних поверхнях. Розплановування та обштукатурювання криволінійних стель з кесонами будь-якихобрисів. Обштукатурювання стовпів, колон, пілястр і балок змінного перерізу, гладких і з капелюрами. Обштукатурювання стовпів, колон, пілястр та балок постійного перерізу декоративними розчинами. Розплановування та обштукатурювання багатоцентрових і стрільчастго куполів, склепінь та арок. Витягування складних розеток з декількох центрів. Обштукатурювання "сграфіто" за ескізами. Ремонт особливо складних штукатурок та штукатурок спеціального призначення.
ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК
2-й розряді
Завдання та обов'язки. Виконує найпростіші роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками,
Повинен шати: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правіша приготування розчину вручну.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Сортування плиток за розміром, кольором та сортом. Приготування вручну, відповідно до заданого складу розчинів, сухих сумішей та мастик. Підготовляння поверхні основи під облицьовування плитками.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: властивості соляної кислоти та приігустиму міцність розчину; способи встановлювання та закріплювання плиток; вимога до якості облицювання; прийоми роботи з рівнем.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на будівництві, підвишення кваліфікації і стаж роботи лицювальником-плиточником 1 розряду не менше 1 року,
Приклади робіт. Облицьовування плитками на розчині суцільної прямолінійної поверхні стін з товщиною швів понад 2 мм та підлог за підготовленими, маяками. Заповнювання розчином швів між плитками. Натягування та обмазування металевої сітки розчином, Улаштовування вирівнюючого шару. Розбирання плитки облицьованої поверхні. Перерубування та прирубування плитки з підточуванням кромок. Свердління отворів у плитках. Приготування розчинів і мастик для закріплювання плиток. Приготування розчинів для промивання облицьованих поверхонь. Облицьовування підлоги плитами з литого каменю.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.
Повинен знати способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та закріплювання фасонних плиток; правіша ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування склом "марбліт"; основи будови машин для вібровдавлювання плиток.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником - плиточником 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Провішування та промаячування під облицьовування прямолінійної поверхні. Облицьовування пілястр, ніш та інших дрібних поверхонь. Облицьовування плитками на розчині та мастиках суцільних прямолінійних поверхонь стін з товшиною швів до 2 мм. Установлювання фасонних плиток (карнизних, плінтусних, кутових). Укладання фризу простого рисунку з розміткою. Заміна облицьовувальних плиток. Ремонт плиточних підлог Облицьовування поверхні стін склом "марбліт" та плитками із склокристаліту, скломармуру. Облицьовування підлог із застосуванням машин для вібровдавлювання плиток.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи в процесі облицьовування керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.
Повинен знати: способи розмічання та розплановування під декоративне облицьовування та під облицьовування плитками криволінійної поверхні; способи декоративного облицьовування
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником - плиточником 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Облицьовування стелі та криволінійної поверхні. Настилання підлог килимовою керамікою з розплановуванням поверхні під укладання за заданим рисунком. Розплановування поверхні та укладання фризу будь-якого рисунку Декоративне облицьовування плитками.
МАЛЯР (будівельні та ремонтно-будівельні роботи)
2-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує найпростіші роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати: види основних матеріалів й сумішей, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; способи підготовування поверхні для фарбування та обклеювання; найменування та призначення ручного інструменту та пристроїв.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Очищання поверхонь металевими шпателями, скребками, щітками, ганчір'ям, пилососом, повітряним струменем з компресора. Згладжування поверхонь подом. пемзою. Прооліфлювання поверхонь пензлем та валиком. Підмазування окремих місць. Протравлювання цементної штукатурки нейтралізуючим розчином з приготуванням розчину Зіскрібання старої фарби з розшиванням тріщин та розчисткою вибою. Запобігання набризкуванню фарби на поверхню.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Повинен знати:
" властивості основних матеріалів і сумішей, що застосовуються під

 
 

Цікаве