WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Штукатур - Реферат

Штукатур - Реферат

ШТУКАТУРЗавдання та обов'язки. Виконує найпростіші роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.
Повинен знати: види основних матеріалів, що застосовуються для виконання штукатурних робіт та виготовлення гіпсових плит для коробів вентиляції; найменування та призначення ручних інструментів та пристроїв; способи приготування розчинів, крім розчинів для штукатурки спеціального призначення та декоративних: способи підготування поверхонь під штукатурку.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Виготовляння вручну та прибивання дранкових щитів, очеретяного плетива та поштучної драні. Прибивання ізоляційних матеріалів та металевих сіток. Приготування вручну сухих сумішей (гарцювання) за заданим складом. Завантажування бункера-живильника матеріалами при пневматичному подаванні гіпсу або цементу. Набивання цвяхів та обплітання їх дротом. Насікання поверхонь вручну. Пробивання гнізд вручну з установлюванням пробок. Проціджування та перемішування розчинів. Транспортування матеріалів у межах робочої зони.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.
Повинен знати: властивості основних матеріалів й готових сухих розчинних сумішей, що застосовуються для виконання штукатурних робіт; призначення та способи приготування розчинів із сухих сумішей; склад мастик для кріплення сухої штукатурки; способи улаштування вентиляційних коробів
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи штукатуром 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Просте обштукатурювання поверхонь та ремонт простої штукатурки. Суцільне вирівнювання поверхонь. Насікання поверхонь механізованими інструментами. Натягування металевої сітки на готовий каркас. Обмазування розчином дротяної сітки Підмазування місць прилягання наличників та плінтусів до стін. Приготування розчинів з готових сухих сумішей. Приклеювання листів сухої штукатурки за раніше виставленими маяками. Прибивання листів сухої штукатурки до дерев'яних поверхонь. Обконопачування коробок та місць прилягання великопанельних перегородок. Збирання, розбирання та очищання форм для відливання плит та блоків вентиляційних коробів. Відлітання плит з укладанням арматури Зачищання та підмазування плит і блоків вентиляційних коробів. Перетирання штукатурки.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.
Повинен знати: склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цементгармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Промаячування поверхонь. Нанесення штукатурного розчину на поверхню за допомогою розчинонасоса. Поліпшене обштукатурювання вручну прямолінійних поверхонь стін, стель, гладких стовбурів, пілястрів, ніш з укосами, балок постійного перерізу та ремонт поліпшеної штукатурки. Обштукатурювання укосів, присхідців та відливів. Витягування падуг з оброблянням кутів. Улаштовування безпіщаної накривки під високоякісне фарбування.. Розчищання швів між плитами збірного залізобетонного перекриття, стіновими панелями. Опоряджання лузг та усенків.. Механізоване нанесення розчину на обштукатурені поверхні. Торкретування поверхонь. Опоряджання укосів збірними елементами. Обштукатурювання камер коробів та каналів по сталевій сітці. Залізнення поверхні штукатурки. Відливання плит та установлювання вентиляційних коробів складних обрисів. Установлювання та закріплювання рамок для клапанів та жалюзі. Установлювання приборів житлової вентиляції з перевірянням їх дії та укріплення підвісок і кронштейнів., Приготування декоративних розчинів та. розчинів для штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційні), газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рештенонепроникних тощо) за готовим рецептом. Механізоване затирання опоряджувального шару,
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки. Повинен знати: способи виконання високоякісної штукатурки; технологію та способи декоративного обштукатурювання фасадів; прийоми розмічання та розплановування поверхонь фасаду й внутрішніх поверхонь; будову шаблонів для витягування тяг, способи виконання штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційних, газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рентгенонепроникних тощо).
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова, загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Ручне та механізоване нанесення розчину на криволінійні поверхні. Опоряджання поверхонь набризком. Високоякісна штукатурка стін, стель, стовпів, пілястр і колон постійного перерізу гладких і з канелюрами. Обштукатурювання плоских стель з кесонами будь-яких обрисів. Нанесення на поверхню декоративних розчинів та їх обробляння вручну й механізованими інструментами. Витягування тяг постійного перерізу всіма видами розчинів на прямолінійних поверхнях з оброблянням кутів. Розмічання та прорізування рустів на обштукатурених поверхнях у тому числі й на фасадах. Опоряджання фасадів декоративною штукатуркою. Ремонт декоративної штукатурки фасадів окремими місцями та високоякісної штукатурки внутрішніх поверхонь будинків. Обштукатурювання поверхонь розчинами спеціального призначення

 
 

Цікаве