WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Швейна та хутряна промисловість України - Курсова робота

Швейна та хутряна промисловість України - Курсова робота

"Дунаєвецька суконна фабрика"
Асортимент продукції підприємства: Пряжа вовняна., Тканини ковдряні, взуттєві, пальтові, костюмні. Пледи.,
Назва підприємства: КП Кам"янець-Подільська бавовняна ткацька фабрика
Асортимент продукції підприємства: Тканини бавовняні.
Черкаська область
Назва підприємства: ЗАТ "Черкаський шовковий комбінат"
Асортимент продукції підприємства: Тканини шовкові: платтяно-костюмні, плащові, підкладкові, декоративні, галантерейні, технічні.,
Назва підприємства: АТ "Черкаська гігровата"
Асортимент продукції підприємства: Вата медицинська.
Назва підприємства: ВАТ Стеблівська бавовняно-прядильна ткацька фабрика.
Асортимент продукції підприємства: Ковдри бавовняні.
Назва підприємства: Черкаська державна валяльно-повстяна фабрика
Асортимент продукції підприємства: Взуття валяне. , Повсть будівельна.
Чернівецька область
Назва підприємства: АТЗТ "Восход" м.Чернівці
Асортимент продукції підприємства: Ковдри і ковдрові вироби. Тканини бавовняні. Простирадла.
4.Внутрішня та зовнішня торгівля України швейною та хутряною продукцією.
У міжнародній торгівлі товари легкої промисловості і шкіряно-взуттєві товари посідають важливе місце. Торгівля товарами легкої промисловості розвивається швидкими : темпами у порівнянні з іншими видами готових виробів. Наприклац, у середині 80-х років світовий експорт виробів швейної, хутрової промисловості перевищив 10 млрд,доларів , що більше, ніж експорт меблів, мотоциклів, медичного обладнання, консервованих фруктів, тютюнових виробів. Показсвим є і те, що світовий експорт товарів легкої промисловості, наприклад, перевищує експорт матеріалів, натуральної шкіри і шкірсировини відповідно в 2,5 і 3 рази. при цьому прослідковується тенденція до зниження в торгівлі товарами частки розвинутих країн і зростання країн, що розвиваються, особливо Латинської Америки, Південної Азії і Тихоокеанського басейну.
Проте значні потенційні можливості галузі використовуються недостатньо внаслідок значних недопоставок сировини за міждержавними угодами з країнами СНД, практично припинені імпортні поставки, які щороку становили 500 млн дол. США. Отримано лише 41,9 тис. т бавовни замість 77 тис. т. Поставляється в галузь менше, ніж потрібно, хімічних ниток і волокна, шубно-хутрової сировини, каучуків, синтетичних латексів, барвників та ін. Підприємства частково працюють на давальницькій сировині, щоб не простоювати, що призводить до збіднення українського ринку товарів. До того ж держави монополісти-постачальники основних видів сировини в Україну постійно підвищують ціни на них, внаслідок чого з початку 1995 р. до початку 1999 р. вартість продукції легкої промисло-вості зросла від 26 до 77 разів.
В економічних зв'язках України із зарубіжними країнами використовується науково-технічне співробітництво. До нього належить торгівля патентами, ліцензіями, технічним досвідом ("ноу-хау") тощо. Науково-технічне співробітництво сприяє прискоренню темпів економічного розвитку, втіленню найновіших технічних досягнень, раціональному використанню природних ресурсів, автоматизації і механізації технологічних процесів, скороченню строків будівництва сучасних підприємств, підвищенню ефективності капіталовкладень, розширенню сфери міжнародних відносин. Воно здійснюється в кількох формах:
матеріальній, тобто обміном продукцією, насамперед наукоєм-ною, створеною за найновішими технологіями;
нематеріальній - у вигляді креслень, формул, обміну інформацією, літературою та ін.; послуг фахівців і технічного персоналу в галузі менеджменту, маркетингу, контролю за якістю.
Здійснюється науково-технічне кооперування між фірмами у формі консалтингу (технічного консультування і експертизи проектів), лізингу (оренди промислового і науково-дослідного устаткування).
5.Перспективи розвитку і розміщення швейної та хутрової промисловості в умовах ринкової економіки.
Основними напрямами технічного прогресу у промисловості в перспективі є широке застосування ЕОМ у процесах розкрою матеріалів для автоматизації операцій складання деталей виробів, синхронізованих з системами подачі, укладки і складаннярізних деталей виробів, мікропроцесорної технології в швейних операціях. Одержать поширення системи автоматичного моделювання, конструювання і градування виробів різних видів легкої промисловості , застосування модульної технології виробництва готових виробів.
У зовнішньоекономічних зв'язках України використовується і така форма економічного співробітництва, як кредити. В сучасних умовах нестабільності економічного розвитку Україна зацікавлена в надходженні іноземних інвестицій в українську економіку. В перспективі Україна може надавати цільові кредити у національній валюті зарубіжним державам, підприємствам та іншим споживачам під закупівлю вітчизняної машинотехнічної продукції. Таке кредитування іноземних споживачів сприятиме зовнішньому конвертуванню української грошової одиниці.
Створення спільних підприємств - одна з форм економічного співробітництва України із зарубіжними країнами. Ці підприємства діють самостійно, наділені широкими правами для здійснення експортних та імпортних операцій. Спільні підприємства погоджують ціни на спільно вироблену продукцію і укладають відповідні контракти. Їх прибуток розподіляється між учасниками пропорційно вкладу в статутний фонд.
У 1995 р. на території України діяло понад 2,5 тис. спільних підприємств. За участю фірм США створено 120 спільних підприємств, Німеччини - 40, Австрії - 22 та ряду інших країн. Найбільше їх у місті Києві (204) та Одеській області (143).
Висновки
В дані курсові роботі було розглянено і представлено багато підприємств легкої промисловості по виробництву хутрової продукції, підприємств швейної промисловості і всіх видів промисловостей, що тісно повязані з хутровою та швейною промисловістью України.
В курсові роботі було розглянено сучасний стан галузі, преспективи його розвитку, та та розміщення підприємств швейної і хутрової промисловостей на тереторії України.
Було розглянуто принципи та методи економічного районування території України, необхідності такого районування та його вплив на економіку України зокрема на такі види легкої промисловості як хутрова та швейна.
Дана курсова робота поглибила мої знання в питаннях економічного районування та глибоко познайомила мене з легкою промисловістью України, зокрема швейною та хутровою.
Список використаної літератури
1."Розмещение производства непродовольчих товаров народного потребления" под ред. Вороновой В.И. К., ВШ 1978
2."Розміщення продуктивних сил України" Е.П.Качан К., КДТЕУ, 1998
3."Розміщення продуктивних сил України" конспект лекцій КДТЕУ 1998
4."Регіони України, проблеми розвитку" Симонов В.К. 1997
5."Современные мировые рынки и Украина" Соколенко С.И. Демос 1995
6.Статистичний щорічник україни 1996р. Укр.книж.
7.Гогулан Т.Е. "Розміщення виробництва непродовольчих товарів україни" Київ КДТЕУ 1999р.
8."Економіка України. Сучасний стан, динаміка, тенденції розвитку: інформаційно аналітичний огляд" Інвестиційна компанія 1998р.
9.Заставний Ф.Д. "Географія України" Львів, Світ 1994р.
10.Мішало Г.О. "Економічна географія з основами виробництва" Навчальний посібник.
11.Паламарчук О.М. "Економічна і соціальна географія України з основами історії" К. 1998р.

 
 

Цікаве