WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Енергозберігаючі технології - Реферат

Енергозберігаючі технології - Реферат

Асоціація українських виробників теплоізольованиз труб .
Що стосується можливостей нарощування обсягів виробництва , то 2001 рік можна вважати втраченим . Разом з тим наша бідність призвела до появи ще однієї негативної тенденції в практичному використанні попернедньоізольованих труб , а саме до появи так званих "гаражних технлогій " їх виробництва .Деякі виробництва , створені чи наближені до підприємств теплової комунальної енергетики , займаються теплоізоляцією виробів для теплових мереж , так би мовити , для власних потреб з порушенням багатьох технологічних та нормативних принципів .На виробництві закуповується і встановлюється устаткування , яке не забезпечує технологічних параметрів при формуванні ППУ , через відсутність досвіду і необхідного устаткування не проводиться вхідний контроль сировини та матеріалів і відповідно , контроль готової продукції . Як правило , сировина та матеріали купуються найдешевші , сумнівного походження і якості , виробництво не атестоване , продукція не має відповідних сертифікатів , відсутня технологічна документація . З досвіду екслуатації попередньоізольованих труб в європейських країнах відомо , що недотримання належної якості будь-якого з елементів теплової мережі наносять значну шкоду .
До позитивних ознак ринку можна віднести зняття пільг для щакордонних фірм ( зокрема , по сплаті ПДВ ) , внаслідок чого значно вищі ціни зробили їх неконкурентноздатними .Показовим є ряд внутрішніх тендерів , які виграло ТзОВ " ІТЕКО " на початку 2000 р. у фірми АВВ . Серед таких об'єктів , в першу чергу , слід відзначити магістральну тепломережу Д530 мм довжиною 1500 м для підприємства " Коломиятеплоенерго " ; комплектні поставки для прокладки теплових мереж діаметром від 219 мм до 720 мм зальною довжиною понад 2 км для підприємства "Психоневрологічної та онкологічної лікарні " м. Івано-Франківськ ; крупні поставки труб і комплектуючих для теплових мереж і , що найважливіше , теплоізрольованих поліпропіленових труб для гарячого водопостачання для підприємства " Косівтеплоенерго " .На початку 2000 р. ТзОВ "ІТЕКО " вввело в експлуатацію виробничі потужності , що дозволяють теплоізолювати труби , фасонні вироби , арматуру та компенсатори діаметром до 1020 мм . Для теплоізоляції стиків використовуються переважно термоусадкові муфти виробництва кращих європейських фірм , надійні в експуатації , з дуже просою технологією монтажу , відносно дешеві .
Однак , попри ці здобутки необхідо звернути увагу на ще одне важливе досягнення ТзОВ"ІТЕКО" , яке полягає в освлєнні технології теплоізоляції поліетиленових і поліпропіленових труб . Зокрема , поліпропіленові труби з наступними характеристиками : тепмпература експлуатації до 95°С ; робочий тиск до 2,0 МПа ; фізіологічна нецтральність ; відсутність солевідкладень на поверхні ; асортамент від Ду 20 до Ду 325 є в значній мірі " новинкою " для наших еслуатаційників і можуть успішо викорисовуватись для прокладки та ремонту магістралей гарячої води , довжина яких в Україні у зв'язку з надмірнем рівнем централізації теплопостачання є однією із найбільших в Європі . Нова технологія має ряд переваг емалювання , зокрема набагато вища ( не менше 30 років ) довговічність ( при емалюванні сталевих труб існує небезпека інтенсивних процесів локальної корозії в місцях сколів та тріщин , зумовлених транспортуванням , зваркою стиків і т.п.) простота і технологічність монтажу при прокладуі теплопроводів ( дешеве пересування устаткування ) . При приблизно рівних цінах на емальовані і поліпропіленові труби , останні найближчим часом витіснять сталеві при будівництві трубопроводів гарячого водопостачання . До речі , всі розвинуті країни світу пішли у цій галузі саме по шляху використання пластмасових труб , винятком сьогодні є Росія і Україна , де залишилися виробничі потужності емалювання з часів СРСР .
ТзОВ " ІТЕКО " було створене і продовжує розвиватися в результаті виконання державного інноваційного проекту " Регіональний центр теплогідроізольованих труб " . На початку 2001 року всі організації і підприємства , причинені до створення першого в Україні виробництва попередньоізольованих труб , об'єдналися в корпорацію " ЕНЕРГОРЕСУРС " наведено в таблиці. №
Таблиця №
1. Фізико-механічний інститут НАН України як автор вищезгаданого інноваційного проекту , розробник нових технологій , стандартів , конструкторсько-технологічної документації ;
2. Львівський монтажно-заготівельний завод ( МЗЗ ) , який має великі потужності для монтажу трубопроводів , виготовлення деяких комплектуючих для виробництва теплоізольованих труб , володіє незадіяним виробничим потенціалом ;
3. НВП " Енергокомплект " , яке на виробничій базі МЗЗ вже в минулому році налагодило виробництво повної номенклатури сталевих частин фасонних деталей теплових мереж , сильфонних компенсаторів , а найважливішим його завданням у 2000 році є освоєння виробництва оболонкових поліетиленових труб великого діаметру.
4. НВП " Енергоцентр " , яке займається еспертизою ринку і постачання для виробництва теплоізольованих труб тих комплектуючих ,
Фасонних деталей та їх монтажу , що не виготовляються в Україні , розробляє документацію та допомагає у створенні подібних до підприємств виробництва в інших регіонах України , готує бартерні схеми розрахунків за кінцеву продукцію.
ТзОВ "ІТЕКО " бере на себе функції роботи з замовниками , укладання угод , координації виконання окремих робіт по створенню кінцевого продукту суміжними підприємствами , контролю якості , сертифікації кінцевого продукту і його складових , забезпечення своєчасного постачання продукції і виконання замовленнь . Крім завдань , пов'язаних з безпосереднім випуском продукції ТзОВ " ІТЕКО " буде займатись розвитком і розширенням діяльності її засновників шляхом інвестування всіх отриманих прибутків , підтримкою успішного завершення реалізації інноваційного проекту .
2. Георафічне положення підприємства відносно об'єктів навколишнього середовища.
ТзОВ " ІТЕКО " розташоване в південно - західній частині України , територію якої перетинають Українські Карпати . Економіко - георафічне положення ТзОВ " ІТЕКО " дуже вигідне. Сприятливим чинником для економіки є сусідство з багатою на природні ресурси та індустріальною Львівщиною . Густа сітка шосейних і залізничних шляхів дає можливість налагоджувати широківирбничі з'язки з іншими областями України. .
Чисельність та склад працівників
Найменування Всього осіб Із зальної чисельності
робітники жінки
Чисельність штатних працівників облікового складу на кінець року 10 2 3
Чисельність працівників , які закінчили вищі заклади освіти :
1-2 рівня акредитації 3 1
3-4 рівня акредитації 4 1
Чисельність працівників у віці :
50-54 роки 2
15-28 років 1 1
36-50 років 7 2
Чисельність працівників , які постійно проживпають у сільській місцевості , а зайняті у міській місцевості . 3 2

 
 

Цікаве