WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Виробництво засобів зв’язку України: проблеми і перспективи - Реферат

Виробництво засобів зв’язку України: проблеми і перспективи - Реферат

більш за все проблема регіонів, де середні доходи населення набагато нижчі, ніж в столиці. Окрім низької купівельної спроможності населення, до ризиків, викликаних нерозвиненістю економіки можна ще віднести проблему споживчої стелі та надмірної концентрації ресурсів у столиці.
Наступний ризик походить від капіталомісткості та високотехнологічності галузі. Виробництво засобів зв'язку пов'язано з необхідністю великих стартових інвестицій та подальших капітальних витрат з досить тривалим строком їх повернення.
Справжньою фабрикою ризику є Державна податкова адміністрація України, непередбачувані дії державного апарату з "покращення" ситуація, часта зміна законодавства.
За сьогоднішніх умов величезним ризиком є нестабільна політична ситуація як у світі, так і в Україні. В ракурсі цього питання слід згадати події 11 вересня, які багато в чому змінили саме сприйняття та оцінювання ризиків інвесторами. Невизначеність після терористичних атак в США охопила світові ринки. Після найтривалішої з часів І Світової Війни перерви у торгівлі акціями, американські ринки відкрилися 17 вересня, і акції продовжили падіння до найнижчого рівня за три роки, не зважаючи на раптове зниження ставки Федеральною Резервною Системою.
Відоме агенство Moody's у своєму спеціальному звіті спрогнозувало, що відповіддю на вищезазначені події буде короткострокове піднесення виробництва засобів зв'язку та компаній, що надають IT-послуги, при збереженні загального негативного тренду в галузі технологій. Як аргумент для оптимістичних короткострокових прогнозів вони навели те, що "події останніх тижнів підсилили необхідність широкої мережі засобів зв'язку, а також зниження туризму призведе до більшої кількості телеконференцій". Вони також зазначили, що галузі "високих технологій" ще до 11 вересня були під тиском тривалого ослаблення попиту на технологічну продукцію і несприятлива тенденція залишиться і надалі. Серед великих технологічних компаній, Motorola, Nortel та Lucent залишаються у несприятливій ситуації.
Компанії-виробники засобів зв'язку мають високий -коефіцієнт (див. табл.2), що вказує на їхню високу чутливість до ринкових коливань (ринковий ризик). За умови сьогоднішньої тенденції до падіння ринку акцій, це є звичайно негативним фактором.
Останнім часом набув значення т. зв. "ризик шкідливості". Хворі на рак мізків все частіше подають на компанії, що виробляють засоби зв'язку, у суд. Нещодавно пацієнт, хворий на рак мізків звинувачив 16 мобільних компаній (15 американських та 1 - Vodafone Group Plc- європейську) у тому, що компанії не перевіряють безпечність продукції перед продажем, і подав позов на $1.5 млрд. за завдану шкоду.
Це звичайно не повний перелік ризиків, але і з цього невеликого огляду можна зробити висновок про масштабність цієї проблеми.
4. Пропозиції до розв'язання проблеми
Виходячи з аналізу поставлених проблем, можна запропонувати декілька напрямків виходу з невигідної для вітчизняного виробника засобів зв'язку ситуації та підвищення конкурентноздатності його продукції:
" створення сприятливого для розвитку вітчизняного виробництва правового поля, зокрема податкової політики;
" надання на початковому етапі державної підтримки новоствореним підприємствам досліджуваної галузі;
" фінансування та забезпечення пільговими кредитами на конкурсній основі підприємств, що приділяють значну увагу розробкам нових технологій; стимулювання інновацій;
" створення більш ефективних технологій виробництва продукції;
" створення Фонду розвитку галузі виробництва засобів зв'язку за рахунок митних відрахувань з імпортованих товарів цієї галузі;
" зниження ризиків за рахунок використання системи страхувань;
" проведення конкурсів проектів наукових розробок та створення сприятливих умов для виробничої реалізації найкращого проекту;
" проведення спеціалізованих виставок з метою ознайомлення потенційних споживачів з вітчизняними підприємствами галузі та їхньою продукцією;
" заснування стипендії найкращого підприємства галузі для стимулювання інтересу у молоді до вітчизняного виробництва засобів зв'язку;
" проведення досліджень з винайдення способу знизити небезпечність радіо- та мобільних телефонів;
" розширення вже наявної частки експорту та поступовий вихід на нові світові ринки;
" заохочення інвестиційної діяльності у галузі;
" створення та контроль за виконанням програми розвитку галузі.
5. Обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив
Необхідність здійснення вищезазначених пропозицій для створення сильного та конкурентноспроможного вітчизняного виробника є очевидною.
Для того, щоб досягти успіху в умовах ринкової економіки, продукція підприємства має бути конкурентноздатною. На жаль виробництво засобів зв'язку в Україні має недостатній рівень розвитку для того, щоб конкурувати з іноземними високорозвиненими компаніями. Цьому було багато причин, але зараз прийшов час обрати найоптимальніший за даних умов шлях виходу зі складної ситуації.
Недосконала податкова система, зачастілі зміни законів, несприятлива політична ситуація стримують розвиток будь-якого виробництва, а розвиток галузі високих технологій ще більше, оскільки ця галузь, до якої належить виробництво засобів зв'язку, потребує великих капіталовкладень, а постійний "клімат невизначенності" не може заохочувати інвесторів. Тому перше, що необхідно зробити, це створити сприятливе правове поле.
Підприємства, які вже давно працюють в цій галузі, зазвичай мають немалий тягар боргів перед бюджетами і фондами всіх рівнів і нараховані на ці борги пені і штрафи. Отже, необхідно провести політику реструктуризації боргів.
Оскільки галузь є технологічно складною, капітало- та матеріалоємкою, необхідною є підтримка "молодих" підприємств з боку держави хоча б на початковому етапі. Успішним прикладом цього є досвід світового лідера галузі - компанії Nokia.
Варто зазначити, що "Концепцією розвитку зв'язку України до 2010 року " передбачено, що "необхідний рівень розвитку систем, мереж і засобів зв'язку з надання нових послуг у нинішніхекономічних умовах не може бути досягнутий тільки за рахунок власних фінансових ресурсів галузі. Для успішної реалізації положень Концепції необхідна державна підтримка. "
Керівник компанії Intel Енді Гроув (Andy Grove) -людина, до слів якої варто прислухатися, - неодноразово говорив, що тільки постійні інновації за дуже короткий час можуть змінити цілу індустрію. Галузь засобів зв'язку - це саме та галузь, де левова частка успіху залежить від розробки нових товарів, технологій та вчасне впровадження їх у виробництво. Саме з цієї причини найбільша частка вищезазначених пропозицій тією чи іншою мірою стосуються стимулювання інноваційної діяльності.
Отже, для підвищення конкурентноспроможності галузі виробництва засобів зв]язку необхідно створити сприятливе законодавство, проводити стимулювальну державну політику та забезпечити розвиток інноваційної діяльності і реалізацію її результатів.
6. Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями
З метою розвитку галузі зв'язку урядовими та неурядовими організаціями була створена "Концепція розвитку зв'язку України до 2010 року". Концепція розроблена Держкомзв'язку, Мінпромполітики, Міноборони та СБУ.
Серед завдань Концепції є визначення основ технічної політики удосконалення зв'язку і шляхів її реалізації;

 
 

Цікаве

Загрузка...