WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Виробництво засобів зв’язку України: проблеми і перспективи - Реферат

Виробництво засобів зв’язку України: проблеми і перспективи - Реферат

насамперед, мобільних телефонів.
Ринок засобів зв'язку сильно зріс наприкінці 90-х. Основною причиною цього були очікування інвесторів щодо успішності розвитку нових компаній та отримання ними надприбутків.
Однак, коли світова економіка, зокрема економіка США, почала сповільнювати темпи свого росту (середина 2000р.), компаніїї зустрілися з таким явищем як швидке скорочення замовлень. Падіння цін акцій та зростання боргу спричинили значні проблеми для невеликих компаній у отриманні грошей для розширення своєї діяльності. Напружена політична ситуація у світі та атмосфера невизначеності сьогодні також додали проблем. В результаті компанії змушені скорочувати капітальні витрати та робочі місця. Lucent, наприклад, станом на 31 жовтня 2001 року, звільняє 49,500 робочих місць, Motorola 39,000, Ericsson 22,000, а Nortel Networks більше, ніж половину 94,500 штату робітників, що компанія мала на початку року. Вражаючими є швидкість падіння цін акцій та прибутків (див. табл.2) підприємств зв'язку. Ринок телекомунікацій США впав на 30% цього року, телефонні компанії США урізали капітальні витрати на 15-20%. Четвертий за величиною виробник телефонного обладнання у Європі - Alcatel SA - оголосив скорочення робочих місць на 10,000 та прогноз рекордних 5-мільярдних (у євро) збитків цього року через падіння попиту.
Таблиця 2
Назва компаніїї Галузь Прибуток за 1 рік
ADC Telecommunications, Inc. Telecommunication Equip -78.348 1.496
CIENA Corporation Telecom Eq Fiber Optics -81.405 2.391
Comverse Technology, Inc. Telecommunication Equip -76.549 1.178
Corning, Inc. Telecom Eq Fiber Optics -83.823 1.658
JDS Uniphase Corporation Telecom Eq Fiber Optics -83.458 2.201
Lucent Technologies Inc. Networking Products -61.251 1.485
Motorola, Inc. Wireless Equipment -16.724 1.599
Nortel Networks Corporation Telecommunication Equip -76.690 1.653
QUALCOMM Inc. Telecommunication Equip -32.352 1.647
Scientific-Atlanta, Inc. Telecommunication Equip -58.506 1.759
Tellabs, Inc. Telecommunication Equip -69.038 1.342
Джерело: NYSE, S&P's Technology Index
Через скрутну фінансову ситуацію такі гіганти галузі виробництва засобів зв'язку як, наприклад, Lucent Technologies Inc. - найбільший виробник телефонного обладнання в США - змушенні вдаватися до M&A. 16 листопада 2001р. закінчився процес продажу більшої частки оптико-волоконого підрозділу Lucent Technologies Inc. японській компанії Furukawa Electric Co. та американській CommScope Inc. за $2.3млрд.. Lucent збирається використати отримані від продажу кошти на виплату боргів та виконання своїх фінансових зобов'язань.
Отже, аналіз показує, що підприємства галузі виробництва засобів зв'язку наразі перебувають у складному становищі насамперед через сповільнення темпів зростання світової економіки та падіння попиту. Водночас швидке зростання минулих років та значний обсяг інвестицій забезпечили високотехнологічність та конкурентноспроможність продукції світових виробників. На жаль, українським компаніям, що намагаються випускати засоби зв'язку, дуже важко конкурувати з світовими гігантами навіть тоді, коли останні переживають ненайкращі часи.
Аналіз вітчизняного виробництва засобів зв'язку.
Про різноманітність вітчизняного виробництва засобів зв'язку, а тим більше про конкурентноспроможність його продукції на світовому чи принаймні на внутрішньому споживчих ринках, покищо говорити не можна.
За даними УкрНЦ"Софт-Рейтинг" - українського наукового центру державної регістрації та сертифікації випробувань інформаційних технологій при Міністерстві Освіти та Науки (засоби зв'язку є продукцією, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні) - на українському ринку представлені засоби зв'язку для споживачів (телефонні аппарати/АВН/автовідповідачі, факсимільні апарати, пейджери, сотові телефони, радіостанції, термінали супутникового персонального зв'язку, термінали GPS, міні АТС, АТС для установ, радіо-АТС, системи прийому-передачі телеграфних повідомлень) та обладнання систем і мереж зв'язку (комунікаційні обладнання, кабельні, волоконно-оптичні, радіорелейні, супутникові системи передачі, обладнання мереж мобільного зв'язку, прийомо-передавальне радіообладнення, антени) від таких компаній як DEVICOM, К-Trade, Корифей, П-во "UHL C", НАФКОМ, НВКФ "ТЕХНОЕКС", УкрПейдж, Invex-Telecom, "Енран Телеком", ВАТ "Науково-виробниче п-во "Сатурн", ЗАО "Спейс-Телеком". При більш близькому аналізі суб'єктів цього ринку виявляється, що вищезазначені підприємства або є просто постачальниками засобів зв'язку закордонного виробництва, або щонайбільше підприємствами по складанню апаратів. За даними, наприклад, спеціалізованого журналу "Мир связи и информатики" в Україні вітсутнє виробництво вітчизняних радіотелефонів, 70-80% ринку радіотелефонів в Україні займає продукція компанії Panasonic, на другому місці - Sony.
Дещо краща ситуація у виробництві засобів зв'язку виробничо-технічного призначення. Тут відразу можна виділити лідера - Запорізьке державне підприємство "Радіоприлад". Це підприємство працює вже майже 50 років. За цей час воно досягло високого потенціалу і вважається одним з найпотужніших в міністерствах радіоелектронної промисловості та засобів зв'язку. Мета підприємства, за словами генерального директора, - висока конкурентноспроможність та інтеграція у сучасний вітчизняний та світовий ринок засобів зв'язку.
Вироблені підприємством засоби зв'язку можна поділити на продукцію спеціального та виробничо-технічного призначення. До першої категорії можна віднести радіостанції, що використовуються для організації зв'язку у військах, різних спецслужбах. Друга категорія представлена більш широким асортиментом: радіостанція "Корал-25", призначена для забезпечення зв'язку на судах морського, промислового флотів та судах змішаного (ріка-море) району плавання; радіостанція "Агат" для організації радіозв'язку органів та підрозділів МВС; мобільна радіостанція "Льон", призначена для забезпечення диспетчерського зв'язку на автомобільному транспорті, в АПК, геології, будівництві шляхів, швидкій медичній допомозі тощо; телевізійна щирокосмугова антена; офісна міні-АТС.
Продукція цього підприємства намагається конкурувати і на внутрішньому, і на зовнішньому ринках. Підприємство має зовнішні зв'язки майже у 20 країнах світу, серед яких Німеччина, Данія, Іспанія, Швеція, Індія, Великобританія, Фінляндія, Болгарія, Польща, Угорщина. За результатами 1993р. діяльність підприємства отримала визнання ЄЕС та була відзначена Знаком"Євроринок-93" за обсяги виробництва, рівень технологій, розширення ринку збуту та активність в міжнародній торгівлі.
Не дивлячись на такий, на перший погляд, втішний стан, найуспішніше підприємство галузі теж має проблеми, серед яких найголовніша - це малий попит на продукцію та малі обсяги продажу. Інші підприємства перебувають ще в набагато гіршій ситуації, в основному через відсутність коштів фінансування.
Ризики у галузі виробництва засобів зв'язку.
Виробництво засобів зв'язку є високотехнологічною та капіталомісткою галуззю з потенційно високими прибутками, а отже з високими ризиками. В межах даної роботи розглянуто найголовніші з них.
Першим джерелом ризику, насамперед для України, є низький рівень платоспроможного попиту. Насьогодні дуже невелика частина населення може дозволити собі придбання високотехнологічних засобів зв'язку. Це

 
 

Цікаве

Загрузка...