WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Субмодуль радіоканалу СМРК-2 - Реферат

Субмодуль радіоканалу СМРК-2 - Реферат

6 В, що умовно приймається за "нуль" детектора АПЧГ.
Пристрій формування каналу звукового супроводу зібрано на мікросхемі D2 УПЧЗ-2
З виводу 12 мікросхеми D1 відеосигнал через конденсатор C20 і вивід 3 мікросхеми D2, надходить на вхід п'єзоелектричного смугового фільтра 1, налаштованого на другу ПЧ звуку 6,5 МГц
Виділена ПЧ звуку через обмежник 2 надходить на вхід частотного детектора 3 П'єзокерамічний фільтр 6 є опорним контуром частотного детектора. Сигнал звукової частоти з виходу детектора надходить на входи регульованих п'ятих і нерегульованого четвертого підсилювачів
Звиходу нерегульованого підсилювача сигнал звукової частоти надходить через вивід 5 мікросхеми D2 і контакт 5 з'єднувача X1 (А1) на пристрій сполучення з відеомагнітофоном у режимі запису.
З виходу регульованого підсилювача сигнал ЗЧ через вивід 7 мікросхеми D2, контакт 3 з'єднувачі XI (А1) надходить на підсилювач потужності ЗЧ, розташований у блоці керування. Зміною напруги на виводі 8 мікросхеми D2 здійснюється регулювання голосності.
У режимі відтворення з відеомагнітофона сигнал звуку надходить через пристрій сполучення з відеомагнітофоном через контакт 1 з'єднувача X1 (А1), конденсатор С23, вивід 9 мікросхеми D2 на регульований підсилювач 5, де додатково підсилюється і надходить на підсилювач потужності ЗЧ
У режимі відтворення при роботі з відеомагнітофоном передбачена можливість блокування УПЧИ й УПЧЗ Блокування здійснюється подачею напруги низького рівня на вивід 14 мікросхеми D1 через діод VD1 (блокування УПЧИ) на вивід 1 мікросхеми D2 через діод VD2 і резистор R34 (блокування УПЧЗ). Існує кілька цілком взаємозамінних модифікацій субмодулей СМРК-2 з незначними відмінностями.
Настроювання СМРК-2
Подати на вхід СМРК-2 (контакт 20 з'єднувача ХІ(АІ) або розйом ХW5 сектора СКМ-24-2) сигнал "кольорові смуги" на проміжній частоті Осциллограф підключити до контакту 7 з'єднувача X1 (А1)
Розмах відеосигналу на цьому контакті повинний бути величиною 1,3В від рівня білого до рівня чорного.
При необхідності - підрегулювати розмах за допомогою перемінного резистора R41.
Якщо відеосигнал відрізняється від приведеного на принциповій схемі, підбудувати сердечник котушки L1 відеодетектора до одержання потрібної епюри сигналу, домагаючись правильної форми відеосигналу з мінімальними викидами на колірних переходах і синхроімпульсах і горизонтальній площадці рядкового імпульсу, що гасить. Зображення на екрані при цьому повинно мати найкращу чіткість колірних переходів при мінімумі окантовок і повторів. При візуальному настроюванні краще скористатися сигналом "сітчасте поле". Неправильне настроювання відеодетектора приводить до "розмиття" вертикальних ліній і до їх багатоконтурності.
За допомогою сердечника котушки 1-2 настроїти пристрій АПЧГ таким чином, щоб напруга на контакті 14 з'єднувача XI (А1) дорівнювала б 6+0,1 В при включеному і виключеному АПЧГ. Іншими словами, якість зображення не повинне погіршитися при включенні АПЧГ.
Для установки напруги затримки АРУ необхідно подати на вхід селектора каналів сигнал сітчастого поля першого або другого каналу розмахом близько 1 мв і настроїтися точно на прийом цього каналу при виключеному АПЧГ. Вимірити постійна напруга на контакті 14 з'єднувача XI (А1), що повинне бути в межах 8-9 В. Потім перемінним резистором R18 (АРУ) знизити ця напруга на 0,2-0,3 В. Це буде відповідати порогові відмикання пристрою АРУ.
При візуальної настроюванні регулювання проводиться по відсутності шумів і скривлень вертикальних ліній на зображенні.
МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ І МЕТОДИ ЇХНЬОГО УСУНЕННЯ
Немає зображення і звуку на всіх телевізійних каналах, або зображення малоконтрастне з "снігом", звук супроводжується шипінням
Перевірити справність ланцюга від контакту 20 з'єднувача Х1 (А1) до виводу 1 мікросхеми D1. Перевірку проводити за допомогою сигналу ПЧ із телетесту, подаючи його на різні ділянки ланцюга від контакту 20 з'єднувача X1 до виводів 1 і 16 мікросхеми D2. З появою зображення і звуку можна зробити висновок про несправності даного ланцюга або елемента Через внесену паразитну ємність і наведення якість зображення в будь-якому випадку буде невисоким. Проте, такий спосіб дозволяє швидко виявити дефект. При пошуку несправності в зазначеній частині ланцюга за допомогою осциллографа необхідно мати широкополосний осциллограф зі смугою пропущення не менш 35 Мгц (наприклад, С1-65). При пошуку несправності перевірити наявність живильної напруги + 12 В на контакті 8 з'єднувача X1 (А1), правильність установки напруги АРУ на контакті 14 з'єднувача X1 (А1) (при правильній установці АРУ напруга на виводі 14 з'єднувача XI (А1) дорівнює 3-7В при наявності сигналу і 8-9В при його відсутності), відсутність замикання на виводі 14 мікросхеми D2 (вивід блокування радіоканалу).
Особливу увагy звернути на справність елементів - транзисторів VТ1, VТ2, фільтра ПАВ ZQ1 і мікросхеми D1.
Немає зображення, растр і звук є
Перевірити за допомогою осциллографа проходження відеосигналу від виводу 12 мікросхеми D2 до контакту 7 з'єднувача XI (А1).
При пошуку несправності перевірити режими транзистора VТ4, справність елементів L4, фільтра ZQ2, перемінного резистора R41.
Немає звуку, зображення є
Найбільш ймовірною причиною може бути несправність мікросхеми D2; перевірити її режими; при використанні телетесту сигнал другий ПЧ звуку подається на вивід 3 мікросхеми D2 (УПЧЗ-2), при торканні металевою викруткою виводу 3 цієї мікросхеми в динамічній голівці повинен з'явитися фон. При максимальній голосності напруга звукової частоти повинна бути в межах 250 мВ (ефф.) на контакті 3 з'єднувачі XI (А1). Несправними можуть виявитися також елементи: С22, С23, С24.
Якість зображення погіршується при включенні режиму АПЧГ
Зробити підстроювання контуру L2, C25 таким чином, щоб зображення при включеному режимі АПЧГ було не гірше, ніж при його вимиканні
Звернути увагу на те, що при точному настроюванні на сигнал напруга на контакті 14 з'єднувача XI А1) не повинні змінюватися більш ніж на +0,1 В при включенні і вимиканні АПЧГ.
Чіткість зображення недостатня, на вертикальних лініях зображення спостерігаються повтори й окантовки
Перевірити справність опорного контуру відеодетектора L1, C19 і в разі потреби зробити його підстроювання за допомогою сердечника котушки L1.

 
 

Цікаве

Загрузка...