WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Субмодуль радіоканалу СМРК-2 - Реферат

Субмодуль радіоканалу СМРК-2 - Реферат

Субмодуль радіоканалу СМРК-2
Субмодуль радіоканалу СМРК-2 містить канал зображення і канал звукового супроводу (мал. 12.1).
Канал зображення виконаний на інтегральній мікросхемі D2 K174УР5 і виконує наступні функції: посилення ПЧ зображення, синхронне детектування, попереднє посилення ПЦТС, автоматичне регулювання посилення АРУ, автоматичне підстроювання частоти гетеродина АПЧГ.
Сигнал проміжної частоти з виходу СК-М-24-2 через контакт 20 з'єднувача X1 (А1) і розділовий конденсатор С1 надходить на базу транзистора VТ1, що виконує роль підсилювача. Конденсатор С3 нейтралізує позитивний зворотний зв'язок по перемінному струмі. З колектора транзистора УТ1 сигнал надходить на вхід фільтра ПАВ ZQ1 (вивід 2), що формує амплітудно-частотну характеристику (АЧХ)
УПЧИ Основні характеристики фільтра: загасання, ширина смуги пропущення, нерівномірність у смузі пропущення, а також форма АЧХ. Ширина смуги пропущення АЧХ повинна відповідати ширині спектра ПЦТС. При широкій смузі пропущення знижується перешкодозахищеність телевізора, а при вузькій - обрізається частина спектра сигналу, що приводить до погіршення чіткості зображення і перекручуванню передачі кольору.
Форма АЧХ УПЧИ показана на мал. 12.2.
Сигнал першої проміжної частоти звуку 31,5 МГц придушується на 20 дБ (10 разів), тому що надлишковий рівень його може привести до появи на екрані темних смуг у такт зі звуком, а також до рокоту на звуковому супроводі Нерівномірність АЧХ у смузі частот 33-37 МГц приведе до перекручування або зниження чіткості зображення. З виходу фільтра ZQ1 (вивід 9) сигнал ПЧ надходить на базу транзистора VТ2, що підсилює його до рівня, необхідного
для нормальної роботи мікросхеми D2. З виходу фільтра ZQ1 сигнал надходить на двокаскадний підсилювач на транзисторах VТ2, VТ3, що компенсує загасання сигналу у фільтрі ПАВ З колекторного навантаження транзистора VT3-резистора R14 і з частини колекторного навантаження транзистора VТ2- резистори R12 рівного по розмаху і протилежні за знаком напруги сигналу надходять через конденсатори C8 і C7 і виводи 16 і 1 мікросхеми D2 на регульований підсилювач 1. З виходу регульованого підсилювача 1 сигнал надходить на синхронний відеодетектор 10.1, до якого підключений опорний контур L1, C19, R31, налаштований на проміжну частоту зображення 38 Мгц. Опорний контур забезпечує роботу синхронного детектора Принцип дії синхронного детектора можна пояснити в такий спосіб. Якщо на вхід ланцюга, що складає з ключа К и конденсатора С (рис 12.За) подати напругу Uвх, промодулирьовану по амплітуді, а ключ К замикати в моменти t1, t3, t5... і розмикати в моменти t3, t4, t6 (рис- 12.36), то на виході ключа будуть діяти імпульси напруги, що відповідають позитивним напівхвилям. При наявності конденсатора С пульсуюча напруга буде згладжуватися і на виході стане діяти напруга Uвих, що буде змінюватися за законом сигналу, що модулює, тобто детектуватися.
Правильність роботи такого методу детектувания буде при синхронному переключенні ключа з вхідним сигналом по частоті і фазі.
Тому такий метод і названий синхронним детектуванием.
На мал. 12.4 показана спрощена схема двохпівперіодного синхронного детектора.
Вхідний Ам-сигнал надходить на ключі ДО1, ДО2 і підсилювач-обмежник, до виходу якого підключений опорний контур ЬС, набудований на проміжну частоту сигналу 38 Мгц. При збігу частоти настроювання контуру ЬС з частотою вхідного сигналу опір контуру чисто активне, і фаза імпульсів напруги, сформованих підсилювачем-обмежником для керування ключами, збігається з фазою вхідного сигналу. У результаті забезпечується режим синхронного детектования. Схема працює таким чином, що через ключ ДО1 будуть проходити тільки позитивні напівхвилі вхідного сигналу, а через ДО2 - негативні. Отримані на конденсаторах З1 і З2 що обгинають Ам сигнали, що мають протилежний знак, надходять на входи диференціального підсилювача, де складаються і підсилюються. Двопівперіодна схема синхронного детектора дозволяє збільшити рівень вхідного сигналу майже в два рази.
З виходу детектора отриманий відеосигнал після посилення в попередньому підсилювачі 7 надходить на висновок 12 мікросхеми 01. З висновку 12 мікросхеми ОБ1 відеосигнал через резистор КЗЗ надходить на режекторний фільтр 2(^2. Разом із дроселем 1_4 забезпечується придушення другий ПЧ звуку частотою 6,5 Мгц. Далі відеосигнал надходить на базу емітерного повторювача на транзисторі УТ4, де підсилюється по струму, і з движка перемінного резистора ДО41 ("РОЗМАХ") повний колірний телевізійний сигнал через контакт 7 з'єднувача XI (А1) надходить далі на пристрій синхронізації розгорнень УСР і модуль кольоровості.
У мікросхемі 01 формуються також керуючих напруг систем АРУ й АПЧГ.
Пристрій АРУ виробляє керуюче напруга для регулювання посилення УПЧИ й УВЧ селекторів каналів з метою стабілізації розмаху відеосигналу на антенному вході. Початкова напруга АРУ селекторів каналів визначається дільником ДО22, ДО17 і дорівнює 8-9 В.
Фільтр ІЗ13, ДО20, З14, ДО21 дає можливість зберегти значення напруги АРУ на час одного кадру зображення, у той же час визначаючи постійну часу системи АРУ, що обумовлює її швидкодія.
Пристрій АРУ не повинний впливати на УВЧ селекторів каналів при малих значеннях вхідного сигналу (менш 1 мв). Інакше це приведе до збільшення рівня шумів на зображенні. Для цього введена схема затримки на елементах ДО18, ДО19, З12. Схема забезпечує початок спрацьовування АРУ при рівні сигналу на антенному вході порядку 1 мв.
Величина затримки АРУ встановлюється перемінним резистором ДО18.
Пристрій АПЧГ складається з фазового детектора АПЧГ 5, до якого через висновки 7 і 10 мікросхеми ПРО1 підключений опорний контур Ь2, З25, набудований на ПЧ зображення 38 Мгц.
У детекторі частота сигналу порівнюється з частотою настроювання опорного контуру 38 Мгц і у випадку розбіжності цих частот виробляється напруга помилки. Значення і знак напруги помилки залежать від відхилення частоти гетеродина від номінального значення.
Напруга АПЧГ із висновку 5 мікросхеми В1 сумуєтся з постійною напругою, обумовленою дільником ДО24, ДО28, і надходить через резистор ДО25, контакт 16 з'єднувача XI (Ш) у ланцюг настроювання гетеродина селектора каналів.
У випадку точного настроювання гетеродина в ланцюг подається тільки постійна напруга, обумовлене дільником ДО24, ДО28 і рівного приблизно

 
 

Цікаве

Загрузка...