WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Винайдення радіо О.С.Поповим - Реферат

Винайдення радіо О.С.Поповим - Реферат


Реферат на тему:
"Винайдення радіо О.С. Поповим"
Підготувала учениця 11-А класу
Рижак Євгенія
Олександр Степанович Попов (1859-1906р.р.)
Відомий російський фізик. Перший в світі побудував радіо-передавач і приймач, передав першу в світі телеграму, винайшов антенну і багато інших пристосувань для радіопередавача і ра-діоприймача.
Закінчив в 1882році Петербурзький університет. З 1905року був директором Петербурзького електротехнічного інституту. Перші дослідження Попова присвячені аналізу найвигіднішої дії динамоелектричних машин, експериментом з рентгенівськими трубками (він одержав перші в Росії рентгенівські знімки). По-пов повторив досліди Г. Герца з електромагнітними хвилями, досліджував вплив електричних розрядів на провідність метале-вих порошків, удосконалив чутливий когерер (індикатор елект-ромагнітних коливань). У 1889році вперше вказав на можли-вість застосування електромагнітних хвиль для передачі сигна-лів на віддаль без проводів. На початку 1895році створив при-лад (радіоприймач) для виявлення і реєстрації електричних ко-ливань. 1895року на засіданні Російського фізико-хімічного то-вариства Попов зробив доповідь "Про відношення металевих порошків до електричних коливань", продемонстрував винайде-ну ним систему безпроводового електрозв'язку. Того ж року сконструював прилад, що реєстрував грозові розряди ("грозо-відмітник"). Під керівництвом Попова в 1897році відкрито яви-ще впливу металевих поверхонь на поширення радіохвиль. По-пов разом з П.М. Рибкіним і Д.С. Троїцьким в 1889році розро-бив конструкцію радіоприймача з телефоном (прообраз детекто-рного приймача). На початку 1900року прилади Попова вперше було застосовано для практичного зв'язку (на віддаль понад 40км). ПриймачПопова був удостоєний великої золотої медалі на Всесвітній виставці в Парижі (1900рік). Премії його імені присуджували за видатні роботи й винаходи в галузі радіотехні-ки і електротехніки. В Україні День Радіо святкується 7 травня.
Винайдення радіо.
Можливість практичного застосування електромагнітних хвиль для встановлення зв'язку без проводу продемонстрував 7 травня 18958року знаменитий російський фізик О.С. Попов. Цей день вважається днем народження радіо. Приймач О.С. Попова складався з антени 1, когерера 2, електромагнітного реле 3, еле-ктричного дзвінка 4 і джерела постійного струму 5. Електрома-гнітні хвилі викликали вимушені коливання струму і напругу в антені. Змінний струм з антени подавався на два електроди, які були розміщені в скляній трубці, заповненій металічними ошур-ками. Ця трубка і є когерер. Послідовно з когерером вмикались електоромагнітне реле і джерело постійного струму.
Через погані контакти між ошурками опір когерера перева-жно великий, тому електричний струм в ланцюгу малий і реле ланцюга не замикає. Під дією змінної напруги високої частоти в когерері виникають електричні розряди між окремими ошурка-ми, частинки ошурків спікаються і її опір зменшується в 100-200разів. Сила струму в котушці електромагнітного реле зрос-тає, і реле включає електричний дзвінок. Так реєструється при-йом електромагнітної хвилі антеною.
Удар молотка дзвінка по когереру стряхував ошурки і по-вертав його у висхідне положення, приймач знову був готовий до реєстрації електромагнітних хвиль.

 
 

Цікаве

Загрузка...