WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Автомобілі вчора і сьогодні - Реферат

Автомобілі вчора і сьогодні - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Автомобілі вчора і сьогодні
Транспортні засоби цікавили людину ще з давніх-давен. Спочатку єдиним транспортом були тварини. Але з часом виникла потреба у більш ефективних способах пересування. Першим великим здобутком людства на цьому шляху стало колесо, яке призвело до появи кінних візків та екіпажів. А винаходи XIX століття взагалі змінили засоби пересування до невпізнання.
Удосконалені двигуни
У другій половині XIX століття німецький винахідник Ніколаус Август OTTO сконструював чотиритактний бензиновий двигун, який зрештою витіснив паровий і електричний двигуни. Особливий вклад у європейське автомобілебудування внесли два інших німецьких інженери - Карл Бенц і Готліб Даймлер. У1885 році з'явилась триколісна машина Бенца, яку приводив у рух двотактний одноциліндровий двигун, що робив 250 обертів за хвилину. Даймлер ще з 1872 року займався розробкою стаціонарного бензинового двигуна. І більше як через десять років йому вдалося створити разом з Вільгельмом Майбахом швидкісний двигун внутрішнього згорання з карбюратором, що давав можливість використовувати бензин.
Невдовзі Даймлер і Майбах сконструювали двигун, що робив 900 обертів за хвилину. Згодом вони побудували ще один двигун, який встановили на велосипеді і 10 листопада 1885 року випробували його. У 1926 році фірми Даймлера та Бенца злилися і почали продавати автомобілі марки "Мерседес-Бенц". Еміль Єллінек, основний інвестор Даймлера, порадив назвати нову серію машин ім'ям своєї дочки, Мерседес. Він побоювався, що автомобіль з німецькою назвою, Даймлер, не користуватиметься у Франції великим попитом.
Цікаво, що особисто ці чоловіки так ніколи й не зустрілися.
У 1890 році два французи - Еміль Левассор і Рене Панар побудували у своїй майстерні чотириколісний автомобіль, двигун якого встановили у центрі ходової частини. Наступного року вони розмістили двигун у передній частині машини, де він був більш захищений від пороху і болота під час їзди немощеними дорогами.
Як автомобілі стали дешевшими
Перші автомобілі були не по кишені більшості людей. Але ситуація змінилася, коли в 1908 році Генрі Форд запровадив конвеєрний збір Форда "Моделі Т", яку називали "Бляшана Лізі". Ця машина зробила справжню революцію в автомобільній індустрії. Коштувала вона недорого, годилася для різних цілей і була легка в обслуговуванні. Тому купити її могли навіть люди середнього достатку. Початкова ціна "Моделі T" становила 850 доларів, але у 1924 році новенького Форда можна було придбати лише за 260 доларів. Модель випускали протягом 19 років, і всього було продано більше як 15 мільйонів цих автомобілів. За словами книжки "Визначні машини XX століття"(англ.), власне "Модель Т" "поставила на колеса Америку, та й зрештою увесь світ".
Сьогодні, майже через сто років, багато вважають машину не предметом розкоші, а необхідністю. Згідно з одним вивченням, опублікованим у щоденній лондонській газеті "Індепендент", дехто сідає в автомобіль, навіть якщо треба проїхати лише один кілометр.
Науково-технічний прогрес дозволяє тепер переміщатися не лише швидше, але й безпечніше. Тож в останні роки кількість смертельних випадків у дорожньо-транспортних пригодах знизилась у багатьох країнах. Дехто, купуючи машину, більше цікавиться її безпечністю, аніж виглядом. У сучасних автомобілях кузов виготовляють так, що пасажири перебувають усередині міцного й надійного ящика. А передня і задня частини машини - це "м'яті зони", які, виконуючи функцію буфера, значно пом'якшують удари при зіткненні. Протиблокувальна система гальм допомагає не втрачати контролю над машиною на слизькій дорозі. Ремені безпеки, які кріпляться у трьох місцях, захищають груди та стегна, а повітряні подушки не допускають, щоб під час аварій людина вдарилася головою об кермо чи панель. Повітряна подушка може бути небезпечною, особливо для дітей і дорослих малого зросту, якщо вона - єдиний елемент захисту.
Але якщо людина погано водить машину, то їй, звичайно, ніщо не допоможе. "Яка користь з того, що машини стають безпечнішими, коли ми нехтуємо правила дорожнього руху? Навіть найсучасніші заходи безпеки не врятують нас, якщо ми порушуватимемо фізичні закони",- зазначається у мехіканській газеті "Економіста".
Деякі сьогоднішні автомобілі нагадують справжній дім на колесах. Чимало з них оснащені програвачем компакт-дисків, телевізором, телефоном, окремими пультами регулювання сили звуку й температури в передній і задній частині. Іноді автомобілі навіть мають супутниковий приймач GPS, який допомагає водію знайти найліпший шлях до місця свого призначення. Деякі системи передають останні дані про ситуацію на дорогах. Багато людей вважає дуже престижним мати найсучаснішу модель та останні технічні новинки, а виробникам та рекламним агентствам це тільки на руку.
Як ми побачили, автомобіль, що вперше з'явився понад століття тому, за час свого існування зазнав значних змін. І якщо користуватися ним мудро і не наражати себе та інших на ризик, то він стане у великій пригоді як для роботи, так і для відпочинку.

 
 

Цікаве

Загрузка...