WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Електромагніти та їх застосування - Реферат

Електромагніти та їх застосування - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Електромагніти та їх застосування
ПЛАН
1. Поняття електромагнетизму
2. Поняття та класифікація електромагнітів
3. Практичне використання електромагнітів
Список використаної літератури
1. Поняття електромагнетизму
Електромагнетизм, наука, яка займається питанням взаємозалежності магнітних та електричних явищ, наприклад, виникнення магнітного поля при проходженні електричного струму.
Електромагніт, котушка з феромагнітним осердям (напр.. з м'якої сталі), яка під впливом магнітного поля, створеного при проходженні через обмотку електричного струму, стає магнітом.
Електрика, 1) явища, в яких істотну роль відіграє електричний заряд або струм, 2) наука, про електричні заряди та пов'язані з ними електричні й магнітні поля (напр., магнітне поле навколо провідника зі струмом), взаємозв'язок між електричними та магнітними полями, а також пов'язані з ними явища.
Магнетизм, явища і властивості матерії, пов'язані з взаємодією тіл через магнітне поле.
Магніт, елемент із магнітного, твердого матеріалу, джерело постійного магнітного поля; кожний магніт має два різнойменних полюси (т.зв. південний та північний), навколо яких поле є найсильнішим; магніти бувають брускові, тороїдальні, у формі підкови та ін.; використовуються у компасах, електрогенераторах, двигунах, гучномовцях, мікрофонах, замках, тощо.
Явище магнетизму відоме людям здавна. Китайці говорили про природний магніт: "люблячий камінь притягає залізо, як любляча мати пригортає дітей". Давні греки називали магніт "грекулесовим каменем". Якщо їх так дивувала сила притягання природного магніта, то що б вони сказали, побачивши сучасні електромагніти, що підіймають тонни заліза.
Речовина, з якої складається "геркулесів камінь" - магнетит, або інакше магнітний залізняк (хімічний склад: 31% FeO i 69% Fe2 O3), -- це намагнічені кам'яні шматочки, іноді досить великих розмірів (до кількох кілограмів). Назва "магніт", як стверджував Платон, була дана Евріпідом, котрий називав його у своїх драмах "каменем із Магнезії"(Греція). Магніт діє не тільки на залізо.Нікель, кобальт, марганець, платина, золото, срібло, алюміній також притягаються магнітом, тільки не так сильно. А димагнітні тіла, наприклад цинк, свинець, вісмут відштовхуються від сильного магніта. Якщо наповнити чистим киснем мильну бульбашку і помістити її між полюсами сильного магніта, вона помітно розтягнеться від одного полюса до другого. Полум'я свічі між полюсами сильного електромагніта змінює свою звичайну форму (мал.1).
Найкраще напрям магнітного поля можна визначити, якщо насипати дрібні залізні стружки тонким рівним шаром на склянну пластинку або шматок гладкого картону, підвести під нього звичайний магніт і легко струшувати стружки. Вони намагнітяться під дією магніта і після струшування утворюють иаку картину: чим ближче до полюса, тим густіші та чистіші лінії стружок. З віддаленням вони стають все розрідженішими і менш чіткими.
А як же відбувається намагнічування? Кожен атом заліза, що входить до складу сталі, ми можемо уявити як маленький магнітик. Точніше, розглядати потрібно не атоми, а домени - утворення, що складаються з великої кількості атомів, іноді видимі неозброєному оку. У ненамагніченій сталі вони розташовані хаотично, так, що дія кожного знищується дією протилежно розташованого "магнітика". Коли ж брусок сталі натирають магнітом, він ніби повертає силою свого притягання "магнітики" одноіменними полюсами у один і той же бік. Але цей спосіб намагнічування годиться для отримання тільки слабких магнітів.
2. Поняття та класифікація електромагнітів
Електромагні?т (англ. electromagnet, нім. Elektromagnet m) - пристрій, що створює магнітне поле при проходженні електричного струму. Звичайно електромагніт складається з обмотки і феромагнітного осердя, який набуває властивостей магніту при проходженні по обмотці струму. У електромагнітах, призначених, перш за все, для створення механічного зусилля також присутній якір (рухома частина магнітопроводу), що передає зусилля.
Обмотки електромагнітів виготовляють з ізольованого алюмінієвого або мідного дроту, хоча є і надпровідні електромагніти. Магнітопроводи виготовляють з магнітом'яких матеріалів - звичайно з електротехнічної або якісної конструкційної сталі, литої сталі і чавуну, залізонікельових і залізокобальтових сплавів. Для зниження втрат на вихрові струми магнітопроводи виконують з набору листів (шихта).
Електромагніти застосовують для створення магнітних потоків в електричних машинах і апаратах, пристроях автоматики тощо (ґенераторах, двигунах, реле, пускачах і т.д.).
Нейтральні електромагніти постійного струму
У таких магнітах сила тяжіння залежить тільки від величини струму в обмотці і не залежить від напряму струму.
Поляризовані електромагніти постійного струму
У електромагнітах цього типу створюється 2 незалежних магнітних потоки: поляризаційний, який утворюється зазвичай полем постійного магніту, і робочий магнітний потік, який виникає під дією обмотки керування, намагнічувальної сили (м. р. с.). Дія такого магніту залежить як від величини магнітного потоку, так і від напряму електричного струму в робочій обмотці.
Електромагніти змінного струму
У цих магнітах живлення обмотки здійснюється від джерела змінного струму, а магнітний потік періодично змінюється по величині і напряму, внаслідок чого сила тяжіння пульсує від нуля до максимального значення з подвоєною частотою по відношенню до частоти струму живлення.
Інші класифікації
Електромагніти розрізняють також за рядом інших ознак: за способом включення обмоток - з паралельними і послідовними обмотками; за характером роботи - що працюють в тривалому, переривистому і короткочасному режимах; за швидкістю дії - швидкодіючі і сповільненої дії і т.д.
Найпростіший електромагніт
Найпростішим електромагнітом є провідник

 
 

Цікаве

Загрузка...