WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Cубмодуль радіоканалу «СМРК-2» - Курсова робота

Cубмодуль радіоканалу «СМРК-2» - Курсова робота

матеріали.
Для регулювання і контролю параметрів СМРК-2 потрібно:
1. Осциллограф-мультиметр ІЗ1-112
2. Ампервольтметр Ц4315 чи Ц43101
3. Генератор випробовувальних сигналів ЛАСПИ-01
2.4 Настроювання і регулювання субмодуля радіоканалу СМРК
На антенний вхід телевізора подати сигнал сітчастого поля розмахом 1мв від транзистора чи випробовувальной таблиці. Настроїти телевізор по найкращому прийомі на одному з каналів ручкою установки частоти гетеродина.
Виключити телевізор, замінити субмодуль технологічного телевізора на ремонтуючий. Установити движок резистора 1.3 R18 у середнє положення. Підключити осциллограф до КТ 1х2.2 на платі СМРК. Уключити раніше прийнятий канал. Ручку установки частоти гетеродина при цьому неторкаючись
На осциллографі отримуєм осциллограмму відеосигналу. Позитивні і негативні викиди на площадці білого кольору, на синхроімпульсі і на імпульсі, що гасить, повинні бути мінімальними, а площадка імпульсу, що гасить - горизонтальною.
Обертанням підстроювального резистора котушки 1.3 L1 субмодуля домогтися потрібної форми осциллограмми. При цьому зображення на екрані телевізора повинне бути стійким, з найкращою чіткістю вертикальних ліній при мало помітних окантовках і повторах.
2.6 Устаткування робочого місця.
При устаткуванні робочих місць на підприємствах по ремонті РЕА враховують наступні загальні вимоги: наявністьнеобхідного технологічного устаткування і контрольно-вимірювальної апаратури, справного інструмента і пристосувань, забезпечення безпеки праці, виробничій санітарії, пожежній безпеці, необхідній продуктивності праці.
Склад і розміщення устаткування в стаціонарній майстерні залежать від виду апаратури, методу ремонту й обсягу робіт. При індивідуальному методі ремонту телевізорів технологія ремонту безпосередньо не впливає на розташування устаткування у виробничому приміщенні. При комбінаційному методі з послідовно розташованими місцями апаратури в міру ремонту його окремих блоків застосовують у ручну, перевозячи на спеціальних чи візках по конвеєрі.
Стаціонарну майстерню оснащують у залежності від спеціалізації. На практиці розроблені і впроваджені комплекти устаткування КВА пристосувань і допоміжних пристроїв для ремонту телевізорів, чорно-білого і кольорового зображення, радіоприймачів, радіол, магнітол, підсилювачів, ЕПУ, магнітофонів.
Робоче місце для ремонту телевізорів крім того містять блок живлення, висувні шухляди для запчастин інструмента і матеріалів, пересувний візок для транспортування телевізорів у межах цеху, пересувне дзеркало для контролю.
Техніка безпеки при ремонті телевізорів.
При ремонті телевізорів можлива: поразка електричним струмом, механічні травми, опіки.
Радіомеханікам що займаються ремонтом телевізійної апарату, необхідно знати правила техніки безпеки.
Перелічимо основні з них:
- Одним з найбільш небезпечних шляхів протікання ел. струму по тілу людини є напрямок від рук до ніг, тому забороняється ремонтувати телевізори в сирих приміщеннях чи у приміщеннях з цементним і іншими струмопровідними підлогами.
У цьому випадку використання діелектричного коврика зменшує імовірність поразки електричним струмом.
- Не менш небезпечним є шлях струму від руки до руки. Тому забороняється ремонт телевізорів поблизу заземлених конструкцій (батарей центрального опалення й ін.)
- Виконання всіх операцій при включеному телевізорі повинне здійснюватися тільки однією рукою. Одяг з довгими рукавами: нарукавники, інструмент з ізольованими ручками зменшують імовірність поразки ел. струмом.
- При ремонті телевізорів з імпульсним модулем живлення їх варто включати в мережу через розділовий трансформатор.
- При регулюванні включеного телевізора треба бути обережним, щоб не торкнутися близько розташованих виводів ТВС, ВВ, фокусуючого електрода кінескопа при високій щільності монтажу переносних телевізорів ця вимога здобуває особливу значимість.
- При роботі з включеним телевізором варто пам'ятати про те, що конденсатори можуть зберігати електричний заряд досить довго. Тому необхідно розряджати конденсатори. Відзначимо, що які би міри не застосовувалися, у процесі ремонту телевізорів радіомеханик повинний бути готовим до електричних ударів від дуже помітних, до дуже відчутних, це допоможе йому уникнути негативних наслідків ударів струмом (чим менше несподіванка, тим більше негативна реакція). А для цього, як і взагалі при ремонті телевізорів, потрібно виняткова уважність. Тому неприпустимі на робочому місці паління і голосна музика. Причинами механічних травм радіомеханіка можуть бути:
- несправний чи неправильно використовуваний інструмент.
- При відкушуванні проводів чи виводів радіоелементів шматочки дроту можуть потрапити в око.
- Важкі радіодеталі (силові трансформатори живлення і т.п) при їхній заміні в телевізорі можуть упасти зі столу на ногу.
- Різні пружини, кожухи, екрани при їхньому знятті можуть зашкодити руки.
- При вибуху оксидного кінескопа корпус його може відлетіти з великою силою.
Відзначимо також, що після зняття з телевізора несправного кінескопа для уникнення його вибуху варто порушити його вакум, акуратно роздавивши скляний відросток на цоколі кінескопа.
Найбільш частіше опіки пальців радіомеханіка отримує при пайці без пінцета, а так само при необережному торканні паяльника що перегрівається чи радиоэлемента. Особливо небезпечний опік, викликаний розплавленим припоєм, що може попасти в очі при пайці пружних контактів.
2.8 Опис конструкції апарата
Розглянемо особливості структурної електричної схеми і конструкції уніфікованого кольорового телевізора третього покоління 3УСЦТ.
Телевізори цього типу мають однакову схему і конструкцію, кінескопи із самозведенням променів. Відмінність телевізорів може бути в блоках рядкової розгортки і живлення в залежності від застосовуваного кінескопа, у пристрої сенсорного вибору програм, модулі кольору (можуть застосовуватися пристрої сенсорного вибору програм ВУСУ-1-15, СВП-4, модулі кольору МЦ-2 чи МЦ-31). Випускаються моделі, у яких використовуються кінескопи з дельтоподібним розташуванням електронно-оптичних прожекторів. У таких телевізорах крім розглянутих нижче блоків застосовують блок зведення і регулятор зведення.
Телевізор має

 
 

Цікаве

Загрузка...