WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Cубмодуль радіоканалу «СМРК-2» - Курсова робота

Cубмодуль радіоканалу «СМРК-2» - Курсова робота

80кд/м2 (чи близькі до них).
Знайти причину несправності телевізора в багатьох випадках значно важче, ніж її усунути.
На початку необхідно виключити причини, по яких могла порушитися робота цілком справного телевізора. Наприклад, при неможливості включити телевізор, варто перевірити справність мережної вилки, шнура живлення і цілісність мережних запобіжників, при наявності шумів на екрані і відсутності зображення на усіх ТВ каналах, багатоконтурності при прийомі однієї чи декількох програм, зламу вертикальних ліній, нестійкості (посмикуванні) зображення варто перевірити справність антенного з'єднувача й антени, при перекручуванні на одному каналі - положення відповідного органанастроювання в пристрої вибору програм, при відсутності кольору і звуку - положення кнопок, призначених для їхнього вимикання.
Аналіз зовнішніх ознак несправності дозволяє в залежності від її характеру визначити несправний блок, модуль, субмодуль, що підлягає потім більш ретельному дослідженню. Він містить у собі зовнішній огляд монтажу і радиоэлементів при включеному і виключеному телевізорі, перевірку радиоэлементів і якості контактів, вимір режимів і зняття осциллограмм.
При включеному телевізорі необхідно відєднати шнур живлення від електричної мережі й одним кінцем відрізка проводу з гарною ізоляцією, сухий кінець якого з'єднаний з корпусом, доторкнутися кілька разів до анода кінескопа для зняття залишкової напруги. Зовнішній огляд дозволяє виявити погано закриплені з'єднання, обриви проводів у місцях їхньої пайки, порушення ізоляції проводів, а також несправність деталі, порушення ізоляції, зовнішній вигляд яких свідчить або про перевантаження ( потемніння, обгорання покриття резисторів, потемніння корпусів діодів, деформація каркасів котушок індуктивності і т.д.), або про непрацездатність
(корпусів мікросхеми і конденсаторів, розтріскування покриття помножувача і т.д.).
Огляд друкованих плат з боку фольги часто дозволяє виявити неякісні пайки, розриви і мікротріщини в друкованих провідниках. Пайки повинні бути гладкими, без потьоків. Для холодних пайок характерна нерівна поверхня, пористість, мала кількість припояю. Іноді холодну пайку вдається знайти по контурі, що оточує виводи деталі. У ряді випадків така пайка не видна неозброєним оком, але її можна знайти на дотик, торкаючись пальцем однієї руки місця пайки і злегка погойдуючи іншою рукою підозрювану деталь з боку монтажу. Допомога при огляді друкованих плат може зробити застосування оптичної лінзи з двох-трьох кратним збільшенням. Для виявлення тих ділянок телевізора, де епізодично виникають і самоусуваються ті чи інші порушення, надходять у такий спосіб: умикають телевізор і спостерігаючи за екраном обережно вдаряють чи по рамці зовнішної частини модуля (субмодуля), використовую для цієї мети легкий технологічний молоток з гумовим бойком, чи викрутку з ізольованою ручкою.
Визначивши по виявленню порушень на екрані, звуку чи несправний блок, модуль, субмодуль, переходять до простукування друкованої плати за допомогою олівця, чи викрутки з ізольованою ручкою. Це дозволяє впритул підійти до місця поганої пайки, мікротріщині в друкованому провіднику, знайти конденсатор із внутрішнім обривом чи вивід змінного резистора, у якого ослаблений контакт між рухливою частиною і провідним шаром.
Перевірка модулів і мікросхем.
Одним з ефективних способів перевірки несправного модуля (субмодуля) є його заміна іншим, свідомо справним. Однак у всіх випадках, коли заміна дозволяє усунути несправність, варто знову усунути знятий модуль (субмодуль), щоб переконатися в тім, що порушення не було викликано якою або випадковою обставиною (наприклад поганим контактом з'єднувача) і що знятий модуль вимагає ремонту.
Несправність у самому модулі знаходять зміною постійних і імпульсних напруг на контакт з'єднувачів, активних елементів і в контрольних крапках.
Дуже ефективний метод порівняння (прозвонки). Для цього омметром вимірюють опір між виводами активних елементів справного і несправного модулів (субмодулів), а так само між ними і корпусом. У такий спосіб знаходять несправний елемент у несправному модулі (субмодулі).
При ремонті не рекомендується поспішати з випаюванням мікросхеми, не переконавши в справності всіх приєднаних до неї елементів і наявності на її виводах напруги живлення і потрібних сигналів. Виводи мікросхеми з боку елементів відраховують проти годинникової стрілки, починаючи від наявної на її корпусі маркірування, а з боку печатки по годинниковій стрілці від виводу 1. Щоб уникнути випадкових замикань близкорозташованих виводів мікросхеми, рекомендується приєднувати щупи приладів не до цих виводів, а до зв'язаного з ними виводами радиоелементів.
Варто пам'ятати, що відхилення значень напруг, вхідних на схемах, може бути наслідком несправності як самих мікросхем, так і приєднаних до них деталей. Сказане відноситься в першу чергу до конденсаторів К50-6, К50-16, К10-78, найбільш характерні несправності яких - поява струму втрати чи обрив (втрата ємності). Складність полягає в тім, що в ряді випадків ці параметри конденсаторів тимчасово приходять у норму і наступну перевірку не дозволяє виявити дефект.
2.3 Обґрунтування вибору контрольно-вимірювальної апаратури.
При устаткуванні робочих місць на підприємствах по ремонті РЭА враховують наступні загальні вимоги: наявність необхідного технологічного устаткування і КВА, справного інструмента і пристосувань; забезпечення безпеки праці, виробничій санітарії, пожежній безпеці і зручностей у роботі; необхідної продуктивності праці; сучасні естетичні вимоги до інструмента.
Робоче місце радиомеханіка оснащують необхідним інструментом: пінцетом, гострозубцями, пласкогубцями, круглогубцями, набором викруток з ізольованими ручками, торцевими й ін. ключами, діелектричними викрутками для настроювання коливальних контурів, электропаяльниками на безпечну напругу 24...36В и потужністю 60Вт.
Для роботи з мікросхемами электропаяльники забезпечуються спеціальними насадками.
Розроблено і випускаються серійні набори інструментів радиомеханіка для ремонту телевізорів РТПИ-4, радіоприймачів і ЕПУ - РПТИ-6, магнітофонів РПТИ-7. Ці набори розміщені в портфелі-дипломаті і містять необхідний інструмент, запасні радіодеталі, вузли і

 
 

Цікаве

Загрузка...