WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Коаксіальна лінія - Реферат

Коаксіальна лінія - Реферат


Реферат на тему:
Коаксіальна лінія.
Тут можуть розповсюджуватись хвилі Т (бо тут можна утворити конденсатор), ТЕ, ТМ. , , .
.
Розглянемо хвилю Т. Нам необхідно розв'язати рівняння . Зробимо це методом конформних відображень. Його можна застосувати для аналітичних функцій (тих, що задовольняють рівнянню Лапласа), яким і є поле Т-хвиль.
Для того, щоб скористатись методом КВ, необхідно:
1. Знайти відображення, яке переводить нашу область, де існує ЕМ - поле, у плоский конденсатор;
2. Розв'язати рівняння Лапласа у плоскому конденсаторі;
3. Зворотнім конформним перетворенням знов перейти в нашу область - це і буде розв'язок задачі:
Метод конформних відображень можна застосувати для Т - хвилі, бо вона є розв'язком рівняння Лапласа: , . Доведемо, що відображення перетворює циліндричний конденсатор в плоский: , , тобто , . Таким чином, якщо . , .
Таким чином, можна перетворити межу циліндричної області в межуплоскої. Тому й область перетворюється в область . Розв'язок задачі в плоскому конденсаторі: має вигляд: . Поклавши (скориставшись тим, що потенціал визначається з точністю до константи), маємо: . Скориставшись зворотнім перетворенням, одержимо: .
Знайдемо поле: , . Хвильовий опір: . Проте такий опір не вимірюється. Більш практичне означення хвильового опору: - відношення напруг лінії до струмів у цій лінії. Знайдемо для Т - лінії, використавши інтегральні рівняння Максвела: , тут - заряд, - ємність на одиницю довжини. З урахуванням можна записати: . . Окрім Т - хвилі, в коаксіальному кабелі може існувати ще й ТЕ чи ТМ хвиля: .
Картина хвиль:
. Наприклад, для R1=1мм, R2=6мм: .

 
 

Цікаве

Загрузка...