WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Реальний смушковий несиметричний хвильовід - Реферат

Реальний смушковий несиметричний хвильовід - Реферат


Реферат на тему:
Реальний смушковий несиметричний хвильовід.
Розглянемо реальний: скористаємося тими самими моделями: нехай розповсюджується Т - хвиля, а ми розглядаємо одну половину (симетрія).
Використаємо конформні відображення: . Тут , , , , , .
Точка визначається обраним масштабом; ми знайдемо її потім з граничних умов. Таким чином ми маємо: . Проінтегрувавши, маємо: .
Лінія з втратами
Нехай існують лише втрати в металі. Для їх розрахунку потрібно знайти струм . Для цього можна використати вектор Умова-Пойтінга. Треба розрахувати потік енергії з лінії в метал. Знайдемо частину :
. Оскільки ми розглядаємо Т - хвилю, то ; тому втрат енергії немає (це для ідеальної хвилі). Щоб наблизити задачу до реальної, потрібно використати граничні умови Леонтовича: . Тоді все рівно але друга складова зберігається: . Підставивши, одержимо: , тут - середовище куди іде хвиля.
Тепер знайдемо повну потужність, що входить у метал: це , але можна розрахувати на одиницю довжини хвильовода. Для цього розрахуємо по контуру , і це буде потужність на 1 см.
. Тоді втрати характеризуються - потужність, що розповсюджується в лінії. Вона зменшується з відстанню: .
Стала затухання: .
Ми знаємо , знайдемо . Для цього запишемо вектор Умова-Пойтінга для хвилі, що розповсюджується вхвилеводі: . Ця хвиля розповсюджується по всій площині , тому . Ми одержали в (*) знак "-". Однак ми не будемо ставити його (оскільки при зміні напрямку знак змінюється, то вважатимемо просто завдяки симетрії задачі). Таким чином: . Оцінимо цю величину:
Введемо наближення: будемо враховувати поле лише у заштрихованій ділянці, оскільки тут більша частина (тому, що ця потужність зумовлена ємністю, а вона сконцентрована в цій ділянці).
- характеризує якість лінії, але частіше використовують добротність лінії: , де (по аналогії з добротністю КК: ).
Для
" Хвильоводів - ;
" Коаксіальних кабелів - ;
" Мікросмушкових ліній - .
Оцінимо довжину хвильовода, в якому хвиля затухає в разів при : . Крім втрат у металі, існують і інші механізми - для них теж можна обчислити , яке додається до нашого. Наприклад, це витрати на випромінювання (радіаційні): . Де - опір лінії. Існують також діелектричні втрати (розглянемо нижче); найкращий діелектрик - тефлон.
Розглянемо хвильовий опір лінії: ; або , де С - ємність лінії. Обчисливши її, одержимо: [Ом].

 
 

Цікаве

Загрузка...