WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Вимірювання опорів - Реферат

Вимірювання опорів - Реферат


Реферат на тему:
Вимірювання опорів.
Узгодження опорів - задача про проходження хвиль між перешкодами без відбиттів. Однак, спочатку треба виміряти ці опори.
Метод вимірювальної лінії: вимірювальна лінія - це зонд, який переміщується в середині хвильовода і реєструє відповідні струми (пучності чи мінімуми).
Крім того, визначаються координати мінімуму і вимірюються відстані від мінімуму до навантаження, звідки: . Підключаємо між генератором і навантаженням вимірювальної лінії, потім визначаємо .
Узгодження опорів.
Треба зробити, щоб стержень в хвильоводі забирав максимум енергії. Це можливо при узгодженні опорів.
Нехай в лінію з опором підключили навантаження . , тому частина енергії відбивається. Можна паралельно підключити лінію з закороткою, яку можна рухати вздовж лінії. Це шлейфовий трансформатор або тромбон. Опір шлейфа: . Ми ставимо закоротку на кінці шлейфу, , тоді . Таким чином ми можемо ввести в лінію будь-який реактивний опір (закоротка не вносить активного опору).
Нехай . Визначимо опір лінії у довільній точці : .
На діаграмі ці опори розташовані на колі з центром в (0,0) та радіусом (опір ) - це коло відповідає незмінному КСХ, він дійсно постійний для лінії. В точці перетину кола з маємо . Цій точцівідповідає певна точка на хвильоводі. Якщо в цій точці підключити шлейф, то реактивний опір можна міняти як завгодно. Також можна зробити так, що - тоді не буде відбиття.
Фізично шлейф компенсує відбиту хвилю, тобто створює таку ж за амплітудою і протилежну за фазою.
Розглянемо схему з двома шлейфами:
Знайдемо опір у місці підключення першого шлейфу, зумовлений .
Для цього йдемо по пунктирному колу (див. Діаграму нижче) на відстані, відповідній .
Ми можемо змінювати шлейфом реактивний опір, залишаючи активний постійним.
Знову зсуваємося на відстань між двома шлейфами.
Аналогічно другим шлейфом змінюємо активний опір. В результаті прийдемо в точку А, де КСХ значно менший ніж початковий. Ми не отримали ідеальне узгодження. З теорії: узгодження при фіксованих відстанях між шлейфами можна створити при наявності 3-х шлейфів.
Ми змінювали опір шлейфа так, щоб опинитись на , тому, що ми отримаємо найменший КСХ. Виявилось, що можна придумати метод, яким КСХ можна створити ще меншим.

 
 

Цікаве

Загрузка...