WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Загальні відомості про електронні і іонні лампи - Реферат

Загальні відомості про електронні і іонні лампи - Реферат


Реферат з фізики:
Тема: Загальні відомості про електронні і іонні лампи
1. Електронні (вакуумні) лампи. У них електричний струм проходить у вакуумі. Розрізняють двохелектродні (діоди), трьохелектродні (тріоди), пятиелектродные (пентоди), комбіновані лампи, электроннолучевые прилади й ін.
З електрода, називаного катодом до, електрони емітуються, якщо дотримуються визначені умови. Так, якщо нагріти катод до 1000-1500 °С струмом ( чипрямо побічно), те електрони атомів катода одержать енергію, достатню, щоб залишити його. Це і є явище термоелектронної емісії.
При опроміненні видимим світлом деякі види катодів випромінюють електрони в результаті фотоелектронної емісії.
При досить високій напрузі між анодом і катодом з останнього електрони вириваються в результаті автоелектронної емісії і т.п.
Діод (мал. 92, а, б) - электровакуумний прилад із двома електродами: анодом А и катодом ДО, що володіє провідністю, спрямований ний тільки в одну сторону
Для проходження струму катод приєднують до негативного полюса джерела струму, анод - до позитивного. Діоди застосовують при створенні випрямлячів струму, детекторів і ін.
Тріоди (мал. 92.в) - це трьохелектродні лампи.
Між анодом і катодом у них мається третій електрод - сітка, що призначена для керування силою минаючого струму і називається керуючої. Тріод
Рис. 92. Умовні позначки електронних ламп:
а - діод прямого включення; б - діод зворотного включення; у - тріод; м - тетрод; д - пентод; е - комбінована лампа (тріод-пентод); ж - подвійний діод-пентод
має ефект посилення і найчастіше використовується в схемах підсилювачів.
Тетроди (92,г) - це чотирьохелектродні пентоди (рис 92 д)- п'яти електродні лампи, володіючі значним ефектом підсилення.
Чим більше число електродів в електронних лампах, тим більше складні вони в експлуатації. Електронно-вакуумні прилади використовують для спеціальних цілей,наприклад у якості модуляційних, вимірювальних ламп і ін.
Комбіновані лампи (мал. 92, е, ж) складаються з двох чи трьох систем ламп, наприклад, тріод-пентод, подвійний діод-пентод, що змонтовані в загальному корпусі (колбі).
Електронно-променеві трубки бувають з електростатичним і електромагнітним відхиленням електронного променя. Так, в осциллографах - приладах візуального спостереження форми чи струмів напруги - электронновипромінювальна трубка має електростатичне відхилення лучачи. У телевізорах, промислових установках, телевізійних камерах використовують електронно-променеві трубки з електромагнітним відхиленням (відповідно кінескопи, монітори, що передають трубки й ін.).
Стабілітрон, (мал. 93, а) - це заповнена газом двохелектродна лампа з холодним катодом.
Прилад працює із самостійним тліючим розрядом. Напруга зберігається порівняно постійним при зміні сили минаючого струму. Тому лампу використовують як стабілізатор напруги.
Газотрони (діоди) (мал. 93.6) і тиратрони (тріоди) (мал. 93,а) - це іонні лампи с гарячим катодом, що працюють з несамостійним дуговим розрядом.
a) б) в)
Рис. 93. Умовні позначки іонних ламп:
а - стабілітрон; б - газотрон; у - тиратрон
Їх застосовують у могутніх выпрямачах струму.
Для реєстрації і виміру рентгенівських і радіоактивних випромінювань використовують іонізаційні камери, пропорційні лічильники, лічильники Гейгера. Вони заповнені газом, в обсязі якого існує електростатичне поле. При влученні частки випромінювання в прилад відбувається іонізація газу, опір усередині обсягу зменшується і виникає невеликий електричний струм. Після посилення його можна вимірити й одержати інформацію про інтенсивність випромінювання.

 
 

Цікаве

Загрузка...