WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Енергетика майбутнього - Реферат

Енергетика майбутнього - Реферат

50 - 60 разів дешевше, ніж створення четвертого енергоблоку ЧАЕС.
Сьогодні ми тільки намагаємося уявити собі енергетику майбутнього. Однак теоретичні та експериментальні досягнення фундаментальної фізики обіцяють захоплюючі перспективи в галузі енергетики.
ВАКУУМ - ПРАРОДИТЕЛЬ СВІТУ
Про "пустоту" та її властивості давно написано в індійських "Ведах". Філософська база сучасної науки з'явилася на землі багатотисячоліть тому.
Ціолковський передбачав існування тонкої матерії, недоступної нашому сприйняттю, яка живе своїм особливим життям. Він допускав можливість високої організованості тонкої матерії та появи на цьому рівні розумного життя. "Вакуум - прародитель світу. У своїй основі саме властивості вакууму визначають основні фізичні закони, що діють у нашому світі" ("Енштейнівський збірник", Г. Наан). "Саме ці властивості покладаються в основу нових теорій, які зв'язують між собою електромагнітну, слабку і сильну взаємодію. Можна передбачити, що картина світу, колись механічна, потім електромагнітна, а тепер квантово-польова, незабаром повинна бути вакуумною".
І тверді, і рідкі, і газоподібні речовини зрештою містять пустий простір, в якому переміщаються дуже малі тіла (порівняно з відстанню між ними). Пустий простір в атомі, а також в іншій речовині і є фізичним вакуумом.
Уявімо, що ядро атома заліза має величину тенісного м'яча. У цьому масштабі відстань між сусідніми ядрами в кристалічній гратці буде не менше двох кілометрів, а в сотнях метрах від ядра обертатимуться по своїх орбітах електрони, які набагато менші за шпилькову голівку, оскільки насправді вони менші за ядро в 100000 разів.
Число ступенів свободи між елементами вакууму нескінченне, тобто, кількість можливих станів вакууму також може бути безмежною. Отже, вакуум має надзвичайно високий рівень організації, який лауреат Нобелівської премії Ван Хоуен кваліфікував "як аналог свідомості (чи подібні йому стани)". Унікальність живого на землі саме і полягає в можливості направленого використання частинок вакууму. Вакуум - це необхідний компонент свідомості та життя.
Подальший розвиток процесу освоєння людством вакууму, навколоземного космічного простору неминуче приведе до зростаючої ролі космічної енергетики. Адже реальний вакуум за інтенсивністю енергії перевищує ядерну.
На енергетику майбутнього може спричинити істотний вплив космофізичне випромінювання, що генерується Землею, Сонцем та іншими великими космічними тілами. Експериментальні дані дозволили зробити висновок, що космофізичне випромінювання має неелектромагнітну природу, біологічну активність і здатність до стимулювання радіоактивного розпаду. Було показано, що космофізичне випромінювання поширюється зі швидкістю, що як мінімум у 10 разів перевищує швидкість світла.
Великий А. Ейнштейн останні 35 років свого життя марно намагався створити загальну теорію поля, яка б описувала весь світ, а інші наукові істини випливали б з неї. І, нарешті, в кінці XX століття було відкрито нову п'яту фундаментальну взаємодію - інформаційну. Носієм її є обертальний рух, який супроводжує все в природі - від елементарних частинок до Всесвіту. З урахуванням цього відкриття російський вчений Г.І. Шипов створив єдину теорію поля, яка переросла в теорію фізичного вакууму. Здійснено прорив у сучасній фізиці, зокрема у хвильовій теорії поля і вакууму. Відкрито нову фізичну реальність.
У сучасній науці та техніці ми в здебільшого мали справу з чотирма рівнями реальності: тверді тіла, рідини, гази, різні поля та елементарні частинки. Сьогодні теоретична фізика освоює п'ятий рівень реальності - фізичний вакуум.
Повторимося, "пустота" - вакуум - насправді наповнений і містить невичерпні запаси енергії. Кожна точка вакууму характеризується величезною густиною енергії.
Фізичний вакуум - це динамічна система, що володіє інтенсивними флуктуаціями, тобто змінами густини. Експериментальні дані показали, що витрати на вивільнення енергії вакуумних флуктуацій надзвичайно малі порівняно з отриманою і корисно використаною роботою. У Росії створено експериментальну теплову установку подібного типу. Результати випробувань перевершили всі очікування.
МАЙБУТНЄ В СОНЯЧНОМУ СВІТЛІ
Найвідоміший альтернативний ресурс енергії - сонячний.
Космічні сонячні електростанції було запатентовано І. Глейзером у 1971 р. На орбіті (приблизно 35800 км) розміщуються панелі батарей, які перетворюють енергію сонячних випромінювань на енергію постійного струму. Він підживлює могутні НВЧ- генератори, що розміщуються на передавальній активній антенній решітці. На Землю енергія транслюється направленим променем, а перетворити енергію коливань на постійний струм чи струм промислової частоти вже нескладно. Якщо розмістити батарею на геосинхронній орбіті в екваторіальній площини Землі, то вона буде нерухомою щодо земної поверхні і освітлюватиметься сонячними променями протягом 99% часу року. Зараз проблему практичної реалізації таких станцій у США, Японії, Німеччині зведено в ранг державних програм. Першу з них може бути введено в експлуатацію найближчим часом. Коли витрати окупляться, вартість вироблюваної електроенергії буде вдвічі нижчою, ніж електроенергія станцій, що працюють на кам'яному вугіллі (за прогнозами футурологів, до 2010 - 2015 рр. всі вугільні шахти буде закрито). Перевага методу - використання невичерпної сонячної енергії та дешевизна.
Є і недолік. Таким променем можна знищити все живе на планеті. Річ у тому, що жива матерія існує і видозмінюється за допомогою внутрішніх і зовнішніх електромагнітних полів та їх взаємодії. Ці явища не просто супроводжують життєві процеси, а складають їхню суть. Технічно нескладно створити структуру електромагнітного поля, що впливає на будь-які біооб'єкти. Неважко передбачити, що може трапитися, коли можливість цілеспрямованого впливу на людей може опинитися в руках лідерів з амбіціями світового панування. Тим більше, що для створення цих систем не обов'язково володіти потужністю передових держав світу. Як помітив ще Курт Воннегут: "Над чим би вчені не працювали, у них завжди виходить бомба".
Це дуже неприємні, хоч очевидні висновки. Але все ж основним позитивом є те, що реальні наукові досягнення можуть привести до благоденства всього людства. Коли ці ідеї будуть реалізовані (а це станеться ще протягом життя нинішніх поколінь), енергетичні кризи залишаться у минулому, а промисловість і транспорт зміняться до невпізнання. На цивілізацію чекає стрибок, подібний до технічної революції на початку ХХ століття.

 
 

Цікаве

Загрузка...