WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Плазмові панелі, плазмові монітори - Реферат

Плазмові панелі, плазмові монітори - Реферат


Реферат з фізики
ПЛАЗМОВІ ПАНЕЛІ, ПЛАЗМОВІ МОНІТОРИ
Плазмові панелі, плазмові монітори
Напевно, не знайдеться така людина, що не хотіла би мати плазмову панель вдома або в офісі, про це говорять темпи росту продажів плазмових панелей. Плазмовий екран, є не тільки проекційним засобом відображення інформації, а так само частиною сучасного інтер'єра. Великий плоский монітор здатний працювати не тільки як телевізор, але і як екран комп'ютера, здатний відображати будь-які по струму відеоінформації. Екран плазмової панелі відрізняється, рівномірною яскравістю і фокусуванням, відсутні перекручування по периферії екрана.
Плазмова панель це прекрасний великий телевізор з відмінними характеристиками по яскравості і контрастності, ідеальна для систем домашніх кінотеатрів. Зображення на плазмі виглядають дуже реалістичними це свого роду "жива" картина висяча на стіні, виглядає дуже привабливо, відеосигнал на плазмову панель може надходити з будь-якого джерела-тюнера, DVD-програвача, відеомагнітофона, незаперечним достоїнством плазмової панелі є широкий кут огляду - близько 160 градусів. Плазмова панель не має шкідливих випромінювань, властивих звичайним телевізорам, очі глядачів не утомлюються навіть при тривалому перегляді. Зараз плазмові панелі випускаються основними виробниками декількох стандартних розмірів - 32", 37", 42", 50", 61", і навіть недавно випущена компанією "Samsung", унікальна плазмова панель 63" дюйма по діагоналі! Ще один спосіб застосування плазмових панелей - рекламні і презентаційні заходи, джерелом сигналу в цьому випадку є комп'ютер або інший відеосигнал. Висока надійність плазмових дисплеїв , пояснює причину популярності в компаній різного рівня.
Історія створення, приницип роботи плазмових панелей.
Найбільші світові виробники телевізійної техніки, такі як Fujitsu, Matsushita, Mitsubishi, NEC, Pioneer і інші ще в 2001 році почали виробництво плазмових панелей (моніторов) с діагоналлю 40" і більш, причому деякі моделі вже тоді почали випускатися для масового виробництва. Першими в серійне виробництво плазмові телевізори запустила фірма Fujitsu. Плазма - це технологія номер один для Fujitsu, тому що на неї витрачено 30 років і більш 3 мільярдів доларів. Кілька років назад ніхто не думав, що цим треба займатися, усі вважали, що перспективи є тільки в Рк-панелей. І навіть коли почалися роботи над плазмою, у якийсь момент, 5 - 7 років тому, усім фірмам довелося приймати рішення: йти за принципом змінного або постійного струму. Усі пішли одним шляхом, a Fujitsu зовсім іншим, у підсумку перші виявилися в тупику. А час, що на цебуло витрачено, грішми не вимірити.
Яке головне розходження між рідкокристалічними і плазмовими панелями? У LCD-панелей дуже страждає швидкість відновлення. Типова швидкість відновлення РК панелі 20-25 мс - це багато, приблизно раз у п'ять більше, ніж у плазми. У сучасних плазмових моніторів же, у свою чергу, швидкість відновлення ледве не вище, ніж у електонно-променевих трубок. Основні труднощі при розробці плазмових панелей - домогтися швидкого запалювання і гасіння газового розряду. Побоювання ж, що якщо панель зламати, те з неї витече газ, зовсім необґрунтовані. Газу там не більше, ніж у сірниковій коробці.
Робота плазмових моніторів дуже схожа на роботу неонових ламп. Як і неонові лампи, плазмові панелі заповнені інертним газом - аргоном або неоном. На скляній поверхні екрана розміщені маленькі прозорі електроди, на які подається високочастотна напруга. Під дією цієї напруги в прилягаючій до електрода газовій області виникає електричний розряд. Плазма газового розряду випромінює світло в ультрафіолетовому діапазоні, що викликає світіння часток люмінофора, у діапазоні видимому людиною. Фактично, кожен пиксель на екрані працює як звичайна флуоресцентна лампа (інакше кажучи, лампа денного світла).
Висока яскравість і контрастність поряд з відсутністю тремтіння зображення є великими перевагами таких плазмових телевізорів (моніторів). Крім того, кут стосовно нормалі, під яким можна побачити нормальне зображення на плазмових моніторах істотно більший, ніж 45° у випадку з LCD РК моніторами.
Плазмові панелі використовуються для конференцій, презентацій, інформаційних щитів, тобто там, де потрібні великі розміри екранів для відображення інформації. Проте, випускаються і плазмові панелі з функціями телевізора або монітора (звичайно вбудованих можливостей панелі досить для використання обох можливостей в однаковій мірі).
Плазмові панелі використовують як рекламні плакати, причому рекламну картинку на ньому можна змінювати як завгодно часто. Плазмові панелі давно використовують і в аеропортах, телевізійні компанії використовують плазмові панелі для оформлення студій, наприклад, CBS, NBC, ВВС, MTV. Багато бірж закупили плазмові панелі для відображення швидкозмінних зведень. Найважливішими критеріями вибору на користь плазмових панелей став кут огляду - 160 градусів, недосяжний ні на якому іншому типі екрана, їхня маса і габарити. Для традиційних ЕПТ знадобилося б раз у вісім більше місць, при цьому вони важили б 120 кг (а не 39 кг).
Дуже важливо, що плазмові панелі абсолютно нешкідливі для здоров'я, на відміну від електронно-променевих трубок - адже якщо зовсім перебільшувати, то принцип роботи плазми точно такий же, як у лампи денного світла. Крім того, екран плазмового телевізора можна знімати відеокамерою, і картинка при цьому не тремтить, тому що використовується інший принцип відображення інформації.
Особливості плазмових панелей провідних фірм
o Плазмові панелі Fujitsu Компанія Fujitsu-типова представниця нового покоління, що реалізувало давні обіцянки фантастів про висячому на стіні плоскому екрані. Стильні панелі прекрасно вписуються як у домашній, так і в офісний інтер'єр.
o Плазмові панелі LG Корпорація LG довела всьому світові, що може робити плазмові панелі і проектори по якості не поступається американським, європейським і японським маркам. Споживачі не бажаючі переплачувати зайві гроші найчастіше лише за бренд, вибирають саме цю марку. Накопичений нами досвід продаж плазмових екранів показує, що продукція компанії LG нічим не поступається іменитим конкурентам, а іноді і перевершує їх.
o Плазмові панелі NEC. Плазмові панелі NEC-яскравий приклад ідеального сполучення ціна / якість. При порівняно невеликій ціні ці панелі відповідають самим останнім вимогам, пропонованими навіть самими прискіпливими споживачами.
o Плазмові панелі Panasonic Модельний ряд плазмових панелей Panasonic є результатом постійних зусиль по удосконаленню технології виготовлення панелей. Адаптований підсилювач яскравості й інші технічні удосконалення забезпечують винятковий білий колір, що поєднується з беспрецендентной яскравістю і чудовою контрастністю.
o Плазмові панелі Pioneer. Плазмові панелі Pioneer

 
 

Цікаве

Загрузка...