WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізика → Вивчення конструкції, принципу дії і перевірка загальної працездатності регулюючого блоку Р17 - Реферат

Вивчення конструкції, принципу дії і перевірка загальної працездатності регулюючого блоку Р17 - Реферат

ма (відповідно Х1 , Х2 , Х3) у сигнали напруги перемінного струму. Сигнали Х2, Х3 збільшуються при цьому на масштабні коефіцієнти відповідно ?2, ?3.
ПІДСИЛЮВАЧ - МОДУЛЯТОР 4 підсумовує сигнали постійного струму Х4.1 (0-5ма); Х4.2 <Ч-20 ма; Х4.3 (0-20ма); Х4.4.(0-10В); Х4.5 (-1-0- +1В), перетворить їхню алгебраїчну суму в сигнал перемінного струму і множить на масштабний коефіцієнт ?4.
Мал. 1Функціональна схема модуля ІОО 1.1
Сигнали про виходів модуляторів 1,2,3 і підсилювачі-модулятори 4 сумуються СУММАТОРОМ, що забезпечує гальванічний поділ усіх сумуючих вхідних - сигналів друг від друга і від вихідного сигналу.
Вихідні сигнали суматора і вузла коректора Хкор, а також вхідному сигнал постійного струму Х5 (0 - 10В) надходять на вхід демодулятора-підсилювача, що перетворить вихідний сигнал суматора в напругу постійного струму і підсумовує вся, що надходять на його сигнал", Нормуючи вихідний сигнал модуля (сигнал відхилення).
ГЕНЕРАТОР формує напруга перемінного струму прямокутної
частотою =20 кгц для комутації ключів модуляторів і демодулятора, а також напряжена постійного струму, гальванічно ізольоване від загального харчування модуля, для харчування підсилювача модулятора 4.
ДЖЕРЕЛО ОПОРНОЇ НАПРУГИ харчує вузол коректора і зовні* потенційметричний пристрій, підключений до блоку.
Харчування модуля здійснюється стабілізованою напругою постійного струму +15 В и -15 В , що надходить від джерела харчування ІПС 01.
Статична характеристика модуля описується рівнянням :
(1)
Усі сигнали у формулі (I) виражені у відносних величинах від номінального діапазону їхньої зміни. Полярність сигналу відхилення (1) відповідає напрямку дії блоку убік збільшення (зменшення) вихідного сигналу блоку.
Регулюючий модуль РО17.1 здійснює Формування вихідного безупинного електричного сигналу блоку відповідно до П, ПД, чи ПІ ГМД законами регулювання, двостороннє регульоване обмеження вихідного сигналу, демпфірування сигналу .відхилення, а також у комплекті з зовнішнім блоком керування ручне керування вихідним сигналом і ненаголошене переключення режимів роботи.
Функціональна схема модуля Р017.1 показана на мал. 2 . Модуль містить наступні функціональні вузли: вхідний підсилювач; інтегратор; диференціатор; суматор; вихідний підсилювач; перетворювач напруги в струм; обмежник; нелінійний елемент.
ВХІДНИЙ ПІДСИЛЮВАЧ сприймає вхідний сигнал Хо, рівний сигнал відхилення Е и перетворить його по аперіодичному законі, з коефіцієнтом пропорційності Кп і постійної часу демпфірування Тд.
Вихідний сигнал вхідного підсилювача подається паралельно на вхід ІНТЕГРАТОРА, що інтегрує його з постійної часу Ти, і на вхід ДИФЕРЕНЦІАТОРА, що диференціює його з постійної
часу Тд.
Мал. 2. Функціональна схема модуля РО17.1.
СУМАТОР підсумовує вихідні сигнали вхідного підсилювача, інтегратора і диференціатора і керує ВИХІДНИМ ПІДСИЛЮВАЧЕМ, що формує вихідний сигнал модуля по напрузі В1. Суматор і вихідний підсилювач охоплені негативним зворотним зв'язком через вузол дискретної зміни коефіцієнта пропорційності Кп ("МНОЖНИК Кп"). Величина диференціалъної складової закону регулювання обмежується негативним зворотним зв'язком, заведеної з виходу суматора на вхід диференціатора через НЕЛІНІЙНИЙ ЕЛЕМЕНТ НЕ.
Вихідний підсилювач керує ПЕРЕТВОРЮВАЧЕМ НАПРУГИ В ТІК формуючим вихідні сигнали модуля по струму В2 .
ОБМЕЖНИК, що охоплює негативним зворотним зв'язком вихідний підсилювач через граничні пристрої , з регульованим порогом, забезпечує регульоване обмеження вихідних сигналів мод; ля по мінімуму і максимуму. Одночасно обмежується вихідний сигнал інтегратора.
Вихідний підсилювач містить також вузол ненаголошеного переключення режимів роботи модуля, що включає в себе реле з перекидним контактом. У режимі ручного керування ланцюг обмотки реле замикається зовнішнім перемикачем керування, реле спрацьовує, переключаючи вихід суматора з входу вихідного підсилювача на вхід інтегратора. Вихідний підсилювач керується сигналом ручного керування, що надходить від зовнішнього блоку керування, а вихідний сигнал цього підсилювача відслідковується інтегратором через суматор. При відключеної інтегральний складової закону регулювання безударність переключення з ручного на автоматичне не забезпечується.
Живлення модуля здійснюється стабілізованою напругою +15В и -15В и нестабілізованою напругою +27В постійного струму, що надходить від джерела харчування ІПС 01.
Передатні функції модуля описуються рівняннями: - при П - законне регулювання:
- при П - законі регулювання
Wп(P)=
- при ПІ - законі регулювання
Wп(P)=
- при ПД - закон регулювання
Wп(P)=
- при ПІД - закону регулювання
Wпід(P)=
де Yi(P), Ei(P) - зображення по Лапласові відповідно
вихідного сигналу модуля і сигналу відхилення, виражених у відносних одиницях від номінального діапазону їхньої зміни.
ПІД - закон регулювання реалізується, коли включені всі
складові закону регулювання , ПІ, ПД, П - закони - коли відключені відповідно диференціальна, інтегральна й обидві зазначені складові закони регулювання.
Вихідні сигнали модуля є вихідними сигналами блоку в цілому.
Мал. 3 Схема провірки блока.
3. ОПИС ЛАБОРАТОРНОЇ УСТАНОВКИ
Схема лабораторної перевірки регулюючого блоку Р17 приведена на мал.3 . До елементів схеми перевірки відносяться :
-PV1- вольтметр постійного струму для контролю вхідних сигналів блоку по напрузі;
- PV2- вольтметр постійного струму для контролю сигналу неузгодженості;
-PV3- вольтметр постійного струмі для контролю вхідного сигналячи регулюючого модуля;
- PV4- вольтметр постійного для контролю вихідного сигналу блоку по напрузі ( У1 );
-PA1- миліамперметр постійного струму для контролю вхідних сигналів блоку по струму;
-PA2- миліамперметр постійного струму для контролю вихідних сигналів блоку по струму ;
-S1 S12- перемикачі ТП1-2 для комутації вхідних сигналів;
-S13- перемикач вибору вихідного сигналу блоку по струму (I-0-5ма; П-0-20ма; Ш- 4-20ма );
-S14- перемикач керування режимів роботи ("Р" -ручне; "А" - автоматичне );
-S15- тумблер включення загального харчування стенда;
-R5- потенціометр ручного керування;
-IT- регульоване джерело струму ЗУ05;
-IН1, ІН2- регульовані джерела напруги.

 
 

Цікаве

Загрузка...