WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Корекційно-розвивальна програма з питання тютюнопаління - Реферат

Корекційно-розвивальна програма з питання тютюнопаління - Реферат

цієї шкідливої звички;
2) навчіться відчувати ворожість до цієї звички;
3) уявіть себе таким, яким ви хочете бути, з новою моделлю поведінки, що замінить небажану звичку.
5. Обговорення.
Зустріч 5
І. Розминка. Учасники сідають у коло.
Призначення:
o підвищення настрою, зняття втоми;
o розвиток подальшої розкутості учасників.
Інструкція: "Я роздам вам картки, на яких написана назва тварини. Назви повторюються на двох картках. Приміром, якщо вам дістанеться картка, на якій буде написано "слон", знайте, що в когось є така сама картка.
Тренер роздає картки (якщо у групі непарна кількість учасників, тренер теж бере участь у вправі).
"Прочитайте, будь ласка, що написано на вашій картці. Зробіть це так, щоб напис бачили тільки ви. Тепер картку можна забрати. Завдання кожного - знайти свою пару. При цьому можна користуватися всіма виразними засобами, не можна тільки нічого говорити та видавати характерні звуки "вашої тварини". Іншими словами - усе, що ми робитимемо, ми робитимемо мовчки.
Коли ви знайдете свою пару, залишіться поруч, але не перего-ворюйтеся. Тільки коли створяться всі пари, ми перевіримо, що в нас вийшло".
Після того, як усі учасники групи знайшли свою пару, тренер запитує по черзі в кожної пари: "Хто ви?"
Після завершення вправи можна запропонувати поділитися вра-женнями, розповісти про те, як учасники знаходили свою пару.
2. Рольові ігри.
2.1. Розмова двох подруг: "Оце так, дивися, як круто виглядає Марійка, коли вона із цигаркою. Вона така розкута. Давай купимо пачку цигарок і ввечері спробуємо".
Рольова гра відмовлення чи спростування. Відповісти так, щоб змінити думку подруги. По колу (чи за бажанням) учні відповідають на пропозицію подруги. Потім загальне обговорення.
o Чия відповідь є найоптимальнішою?
2.2. Розмова в компанії: "Та візьми, закури, не ламайся. Так ти, виявляється, жовторотик. Дивися, а то ми подумаємо, що ти і справді жовторотик".
Рольова гра відмовлення. Чого хотів досягти "приятель"? Варіанти відповідей по колу. Загальне обговорення.
2.3. Далі можна обговорити варіанти, із якими стикалися учні.
3. Вправа "Заграна пластинка".
Призначення: Набуття навички наполегливо відстоювати себе, вироблення уміння сказати "ні".
Виконується у вигляді "вертушки". Учасники, що стоять у зо-внішньому колі, щось пропонують, а ті, що стоять у внутрішньому колі, твердо й упевнено говорять "ні". Наприклад, "я розумію, про що ти говориш, але мене це не цікавить". Говорити це треба тихим і спокійним тоном.
Спокійне повторення того, чого ви хочете, знову й знову. Учить наполегливості, а також того, що ви не зобов'язані пояснювати причини своїх бажань. Допомагає не дратуватися заздалегідь.
Ефект, що досягається: дає змогу вам почуватися комфортно, ігноруючи спроби маніпулювання вами, заклик до логіки. Ви наполегливо просуваєтеся до бажаної мети.
Зустріч 6
1. Розминка. Вправа "Поза".
Призначення: Дає змогу учасникам звернути увагу один на одного, що створює відчуття групи.
Інструкція: "Почнемо сьогоднішній день так: кидаючи один одному м'яч, називатимемо вголос ім'я того, кому кидаємо. Той, хто одержить м'яч, приймає будь-як позу, і всі інші слідом за ним відтворюють її. Після цього той, у кого знаходиться м'яч (і чию позу ми щойно відтворили), кидає м'яч наступному і так далі доти, доки м'яч не побуває в кожного з нас".
2. Робота в підгрупах. Написати прийоми (образи), що вико-ристовують рекламодавці.
3. Дискусія. Роль реклами в набутті такої шкідливої звички, як паління. Можна почати з обговорення образу ковбоя Мальборо.
Ласкаво просимо в країну трупів,
чи Смерть ковбоя Мальборо
Ковбой Мальборо настільки непідвласний часу, як і пейзаж, на якому його звичайно зображують, і настільки не підлягає ніякому сумніву те послання, що він несе: квітучий, пашить здоров'ям, нерозривно пов'язаний із землею - він сам уже майже наркотик.
Відомий ковбой Мальборо Уейн МакЛарен помер від раку легень у 52 роки. Перед смертю він зізнався: "Мене згубило паління, воно руйнує добре і гарне в людині".
Згідно з офіційною статистикою, у Німеччині щорічно від паління вмирає близько 100 тис. осіб. Це означає, що щодня передчасна смерть забирає життя близько 274 курців (образно: щодня потрапляє в аварію "Боїнг"!).
Останні соціологічні дослідження свідчать про те, що в цілому палять 37% учнів 7-11-х класів харківських шкіл. Проведені опитування засвідчили, що пік початку паління в підлітковому середовищі припадає на 13-15 років.
У світі від паління вмирає більше людей, ніж від уживання алкоголю, кокаїну, героїну, СНІДу, насильницької смерті, авто-й авіакатастроф разом узятих.
4. Складіть антирекламу паління (карикатуру, театральну сценку). Робота в підгрупах.
Зустріч 7
1. Розминка. Вправа "Емоції".
Інструкція: "Зараз ми попрацюємо в парах. (Тренер називає склад пар, підібраних з урахуванням суб'єктивних переваг учасників і їхніх психологічних особливостей.) Сядьте так, щоб кожній парі було зручно працювати. Вирішіть самі, хто з вас почне виконувати вправу. Початківець прийме вид сумної, чимось розчарованої, млявої людини. Спробуйте знайти засіб для того, щоб увійти в цей стан. Напарник повинен, використовуючи різні засоби, змінити стан сумного учасника в позитивний бік, викликати в нього усмішку, сміх, активізувати його, не прибігаючи до фізичного контакту. Коли ви впораєтеся із завданням, поміняйтеся ролями".
Під час обговорення вправи можна одержати конкретний перелік засобів, що використовувались учасниками для зміни стану свого партнера, а також опис зусиль "сумних" напарників, що їм доводилося додавати, щоб зберегти свій стан. У результаті обговорення з'являються ідеї щодо необхідності гнучкості у виборі засобів, які використовуються для зміни станів, щодо відсутності універсальних алгоритмів застосування цих засобів.
2. Робота з підгрупою. Продумати і написати позитивні й негативні боки негативних емоцій (див. табл. 1).
Підгрупа 1 - знаходить позитивнібоки, підгрупа 2 - негативні. Під час обговорення слід відзначити значущість усіх емоцій.
o Мета залежності - придушити й зруйнувати негативні емоції.
Емоції - це природний захисний механізм, створений для ослаблення та лікування психічних і фізичних травм людського організму.
Той, хто серйозно збирається звільнитися від гачка залежностей, мусить вивчити емоції і, найголовніше, ознайомитися з власним емоційним репертуаром.
3. Невербальні техніки. Учасники по черзі пропонують методи, якими вони користуються, щоб поліпшити настрій.
4. Вправа "Як підняти свій настрій за хвилину".
Етапи:
1. Оцініть свій теперішній стан (самопочуття та настрій) за десятибальною шкалою. Найвища оцінка означає, що вам ніколи ще не було так добре, а найнижча - навпаки, свідчить про те, що вам ніколи ще не було так погано.
2. Відновіть у пам'яті який-небудь із найприємніших моментів у своєму житті, наприклад, коли вам вдалося зробити щось дійсно цінне, чи коли ви одержали особливе визнання своїх заслуг (чи коли ви з якоїсь іншої причини почувалися на сьомому небі від щастя). Постарайтеся відновити свої переживання якомога повніше. Почніть із зорових образів, потім згадайте звуки й усі інші відчуття, пов'язані з цією приємною подією у вашій пам'яті. Зберіть усі свої враження разом і насолоджуйтеся ними повною мірою, начебто ви знову опинилися у тому часі.
3. Обережно перенесіться в цей час і знову оцініть свій стан. Дуже ймовірно, що після виконання цієї вправи ваше самопочуття помітно поліпшиться.
Якщо у вас усе ж таки залишилися деякі сумніви (наприклад, якщо ви перебували у стані ейфорії), повторіть цю вправу, але цього разу згадайте що-небудь винятково неприємне і простежте за своїм станом.
Висновок: Ви цілком можете

 
 

Цікаве

Загрузка...