WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Звірі - Курсова робота

Звірі - Курсова робота

заєць.
2.Як готуються до зими ?
а/ ведмідь;
б/ заєць.
3.Доповни речення:
а/ боягузливий, як …
б/ колючий, як…
в/злий, як ...
г/ сміливий, як …
д/ хитрий, як …
Чому так говорять ?
4. Виправить помилки /знайдіть зайве/
а/ ведмідь, лиса, ворона, миша - це звірі;
б/ тигр, вовк, заєць, олень, - це хижі звірі;
в/ корова, олень, коза, ведмідь - травоїдні звірі;
г/ свиня, ведмідь ,заєць - усеїдні звірі.
5. Вибери правильні відповіді - характеристики /.Завдання пишеться окремо для кожної команди з внутрішньої сторони дошки /.
Командири команд повинні швидко і правильно виконати завдання.
Характерні ознаки. / Першій команді - характерні ознаки білочки, другій - їжачка /.
1. Пересуваються на 4 ногах.
2. Відкладають яйця та насиджують їх.
3. Тіло вкрите хітином.
4. Малят вигодовують молоком.
5. Тіло вкрите пір'ям.
6. Пересуваються на двох ногах літають.?
7. Відкладають яйця, але не насиджують їх .
8. Пересуваються на шести ногах, літають.
9. Тіло вкрите шерстю.
4. Вікторина " Влучно в ціль".
1. Куди зайцю бігти зручніше - згори чи вгору? / вгору. У зайця передні ноги короткі, задні - довгі. Тому заєць вгору біжить легко./
2. Який лісовий мешканець сушить собі на деревах гриби? / Білка /.
3. Який звір літом живе у воді , а взимку - в землі? / Водяний пацюк /.
4. Куди зникають жаби взимку? /Уходять під воду, забиваються під каміння, в ями, під мохом /.
5. У якого звіра лапи вивернуті долонями нарізно і назовні? / У крота, його лапи пристосовані для риття землі, як плавники у риби - до плавання /.
Всі ці різноманітні форми роботи дуже зацікавлюють дітей, сприяють кращому і швидкому запам'ятовуванню матеріалу., у дітей поглиблюються і розширюються знання, розвивається кмітливість, увага, пам'ять, мислення.
2.ТЕМА "ЗВІРІ ВЗИМКУ"
М е т а : продовжувати формувати поняття "звірі", розкрити особливості життя звірів узимку та необхідність охорони звірів, пізнатися про їхні повадки і пристосування до життя в певну пору року; розвивати увагу, мислення, пам'ять; виховувати дбайливе ставлення і любов по природи.
У підручнику тема " Звірі взимку " подано у вигляді маленької розповіді. Завдання вчителя при вивченні цієї теми: як можна більше розповісти, показати дітям цікавого, корисного, пізнавального про звірів, провести різноманітні форми роботи для того ,щоб учні краще запам'ятали і осмислили матеріал.
1. На етапі актуалізації опорних знань учнів доцільно використати "Хвилинку цікавого." Це зацікавить дітей і настроїть їх на подальшу роботу протягом уроку.
При проведенні "Хвилинки цікавого" використовується цікавий, пізнавальний матеріал, який повинен зацікавити дітей і гати ?м певні знання. Я пропоную провести "Хвилинку цікавого" на тему ;"Для чого звірам хвости".
Лиса без хвоста пропаде, загине. Погоняться за нею собаки - швидко її безхвосту впіймають. А з хвостом лисиця їх обдурить. Поведе хвостом вправо, а сама вліво метнеться. Так і збіжить руда плутівниця від гонитви.
Коли білочка стрибає з дерева на дерево, то розправляє свій пухнатий хвіст, і він,
мовби, парашут, підтримує її у повітрі, допомагає білочці зберегти рівновагу. В зимову завірюху білка вкривається хвостом як ковдрою.
А білий хвостик оленихи допомагає оленятам не. загубити у лісі свою матусю.
II. На етапі ознайомлення учнів з новим матеріалом при вивченні теми " Звірі взимку" можна провести гру - розповідь "Якщо вгадаєш, то все взнаєш."
М е т а : ознайомити учнів із змінами у житті звірів взимку, пізнатися про їхні повадки і пристосування до життя, продовжувати формувати поняття "звірі"
Фрагмент уроку.
Тихо-тихо у вранішньому лісі. Повітря прозоре й чисте, наче джерельна вода. Подивися у вікно. Вся шибка розмальована білими візерунками - це мороз її так розмалював. Холодно на дворі. Есе навколо вкрите снігом - і земля, і дахи будинків, навіть на деревах - сніг.
Січень - найхолодніший місяць, середина зими. Ставки й ріки закуті кригою, заметені снігом поля й ліси. Ночі стоять довгі. О восьмій годині ранку ще темно, на дев'яту тільки сонечко сходить. А дні взимку найкоротші. Не встигнеш на вулицю вийти побігати, погратись - зирк - і знову стемніло.
Зима для звірів - тяжка пора року, мало Ужі. Взимку всі стараються сховатися від морозу, від холодного крижаного вітру, і кожен по-своєму зимувати пристосувався.
Але як же пристосувалися звірі до зими ? Це ви узнаєте, вгадавши загадки : '
І. Червонясту шубку має, По гілках вона стрибає, Хоч мала вона на зріст Та великий
має хвіст, Як намисто оченята ... / Білка /.
/ Учні знаходять білочку на малюнку серед інших звірів. Додаток №6/.
Вчитель розповідає
Як білочка зимує.
Для білки взимку ні мороз, ні вітер не страшні. Як закрутить метелиця, негода - білочка мерщій у своє гніздечко поспішає .Гніздо у білки, як у пташки збудоване з гілок, з хмизу. Та так зроблено ловкенько неначе великий м'яч, круглий, а збоку - пролазка .Всередині гнізда сухою м'якою підстілкою вислано: затишно в ньому ,тепло. Залізе білочка, ще пролазку підстілкою затулить. Потім згорнеться клубочком, пушистим хвостиком вкриється і спить.
А на дворі крижаний вітер так і віє, так і несе дрібний колючий сніг. Стихне непогода, білочка з гнізда вилізе, струснеться і поплигає з дерева на дерево їжу собі злобувати: де ялинову шишку зірве, де сухий гриб знайде, який сама влітку на гілці сушити залишає ,. Але головна їжа в білки ще з осені в коморах припасена, в дуплі старого дерева. Там у неї жолуді і горіхи є - на всю зиму запасів вистачить.
Деякі звірі взимку впадають в зимову сплячку. 1 сон незвичайний: сплять вони кілька місяців, майже не прокидаючись, і збудити їх дуже важко. Під час зимової сплячки серце у звірів б'ється повільно і слабо, дихання майже не помітно, температура тіла у багатьох тварин зменшується. Але організм і в такому стані повинен одержувати будь яку їжу.
І він одержує "постачається" жировим запасом, який накопичився з осені.
А звірі які впадають в зимову сплячку відносяться…Зараз ви самі дізнаєтесь, вгадавши загадку.
Літом не наїдається ,
Зимою висипається . / Ведмідь ./
Ранньої зими, щойно випаде сніг, залягають у барлозі ведмеді. Старанно і вміло готують вони в лісовій глушині ці зимові лігвиська /житло./ Мрякою запашною хвоєю, корою з молодих ялинок, сухим лісовим мохом вистилають своє житло. Тепло і затишно у ведмежих барлогах. Тільки-но вдарять у лісі морози, засинають у барлогах ведмеді. І що лютіші морози, що дужче розгойдує вітер дерева - то міцніше, непробудніше сплять. Також взимку сплять борсуки, хом'яки, ховрашки та ...
В лісі є кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедів кожушок,
Для лисичок - сорочки,
Для куничок - рукавички,
А для білочок - спіднички.
Зайцю - валянки на лапки,
1 для вовка

 
 

Цікаве

Загрузка...