WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Звірі - Курсова робота

Звірі - Курсова робота

зиму .
Настала для білочки найклопотніша пора: треба свою хатку по зими готувати, утепляти. З ранку по вечора білочка клопоче,суху траву, мох збирає, всі щілини в гнізді затуляє. І їжу також треба запасати на зиму. Знайде білка на кущі горішок, зірве і заховає десь у шпарці дерева. А то ще в дуплі цілу комірку влаштує горіхів, жолудів туди назбирає. Білка й гриби на зиму припасає: стрибне на землю, знайде гриб, схопить його зубами і тягне на дерево. Там вона його в розвилку між гілками затисне. Гриб висохне, а як настане зима білочка знайде його і з'їсть. Чимало треба білці горіхів, жолудів, насіння та грибів запасти восени. Зате взимку вона не голодуватиме.
А кого ж ми зустрінемо далі /виставляється на набірному полотні/.
ЇЖАЧОК
Восени у їжака мало поживи. Заховались у землю черв'яки, ящірки, змії, вужі. Тяжко знаходити комах, жаб. В погожі осінні дні готує собі їжачок тепле зимовище. Вночі і вдень таскає в ногу сухе листя і м'який лісний мох, застилає зимову постіль. За літо і осінь їжаки під шкірою запасають багато жиру, тому взимку можна відпочивати.
Послухайте тепер цікаву історію, яка сталась восени. З цієї розповіді ви дізнаєтесь, для кого в їжака голки.
Для кого голки в їжака.
Якось восени захопив лисицю в полі дощ. Вимокла, як плющ.
Похнюпила вона. голову та й чалапає по калюжах. Коли гляне - кущик стоїть. Лисиця - до нього. Прибігає аж там їжак сидить. Від дощу ховається. Посунься - буркнула лисиця і штовхнула їжака в бік. Штовхнула та аж запищала з болю. Ой лихо! До тебе ж торкнутися не можна. Чом ти не поголиш оцю гидку щетину?
Спасибі за рану, але вона не для мене - мовив їжак. Та ти подумай, сказала далі лисиця. Що в тих гілках гарного ? Тільки сусідів відганяти. Поголи їх бо всі друзі тебе одцураються!
Мої голки не для друзів, перебив їжак, вони для ворогів. Ось для чого їжачку голки.
Також до зими готуються борсук, ведмідь - сало нагулюють щоб взимку відпочивати. Жир у них - це запас їжі, а ще й холоди не пропускає. Ведмідь живиться ягодами, корінням, дрібними тваринами; ведмідь - тварина усеїдна. Старанно і вміло готує до зими зимове лігвисько. М'якою запашною хвоєю, корою з молодих ялинок, сухим лісовим мохом вистилають своє житло ведмеді. Тепло і затишно у ведмежих барлогах.
Пролежимо нашу подорож по осінньому лісу. / На набірному полотні повинні стояти ті звірі, про яких вчитель розповідає, кожного звіра вчитель виставляє лише тоді, коли починає розповідати про нього/.
ВОВКИ І ЛИСИЦІ
Тьмяні і короткі дні пізньої осені. Темні довгі ночі. Хмуриться низько небо. Тільки сірому вовку пізня осінь і зима не страшні. Лисиця і вовк постійне ганяються в пошуках поживи. Їжу вони не запасають і в сплячку не падають. Не хижі звірі. Вони живляться різноманітними тваринами.
Вовка і лисицю ноги кормлять. У лисиці лапи по зими повністю заростають густим смухом. Лисиця взимку наче у валянках. Вони дуже хитрі, а вовк ще й зажерливий.
- А якими тваринами живляться лиси ?/ миші, зайці та інші малі тварини/.
- Якими вовки ?/ лосі, олені, дикі кабани/
- - Діти, є хто це такий ? / Вчитель виставляє зайця.
ЗАЙЦІ
Зайці теж не будують житла, і їжу не запасають. Для зайців кожний кутик може бути домівкою. Зайчик їсть молоді гілля. кору дерев, бо зайці - травоїдні тварини. Пізньої осені вони ласують на полях листям капусти, морквою, буряками.
Ще багато звірів можна зустріти в осінньому лісі. Але подорож вже закінчується.
- Скажіть, а яких звірів сьогодні ми зустріли ?
- Яких звірів ви не знаєте ?
ІІІ. На етапі закріплення /осмислення, узагальнення, систематизації знань проводиться змагання " Хто найшвидше, хто найкраще."
М е т а: Змагання проводиться для того, щоб учні краще осмислили і запам'ятали новий матеріал , для розвитку учнів пам'яті, мислення, уваги. Учні діляться на дві команди. Кожна команда обирає собі назву, яка пов'язана з якимось звіром. Наприклад, "Зайчатка", " Їжачки " тощо.
Команди повинні відповісти на запитання чи запитанню вчителя. Та команда, яка перша дасть правильну відповідь - одержує 1 бал, якщо відповідь незадовільна - слово надається команді.
Завдання і запитання до змагання " Хто найшвидше. хто найкраще".
1. Чому звірів посіпають на хижих, усеїдних, травоїдних?
2. Назвіть, які звірі відносяться :
а/ до хижих;
б/ до усеїдних;
в/ до травоїдних;
3. Які звірі впадають у сплячку ? Чому?
4. Які звірі не впадають у сплячку і не запасають їжу ?їжу Р
5. Розповісти, як білка пристосувалась до життя в лісі восени?
6. Розповісти, як їжачок пристосувався до життя в лісі восени ?
7. Як ведмідь готується до зими ?
8. . Як зайчик готується до зими ?
9. Розповісти, як лисиця. і вовк пристосувались до життя в лісі ?
10. Хто з відомих вам звірів полює на комах ?
В завданнях, де учням треба розповісти про звірів, слово можна надавати обом командам і порівняти яка з команд розповіла краще. В кінці змагання - підсумок і оцінювання.
ІУ. На уроці на будь-якому етапі доцільно використати вірш на тему " Звірі восени " і розучити його з учнями з метою розвитку мовлення.
Лось і лосенятко з ним,
Ліс для лосів - рідний дім,
Літо в ліс гукнуло осінь,
Лист летить на спини лосів.
О.Кононенко
- Діти про що розповідається у віршику ?
- Який звук найчастіше зустрічається в словах ?
- Назвіть ці слова ?
- Давайте розучимо цей віршик.
Тут ми бачимо взаємозв'язок з українською мовою, розвивається мовлення, пам'ять дітей.
Ця робота може проводитись під назвою " Хвилинка цікавого ". В кінці розділу " Осінь проводиться узагальнюючий урок. На цьому уроці можна провести гру вікторину : Що ? Де ? Коли ?, де учні покажуть свої знання з теми. " Осінь". Я пропоную питання і завдання до теми " Звірі восени".
Клас ділиться на дві команди, учні вибирають командирів, дають назву командам, яка пов'язана з осінню.
Завдання командам : швидко, правильно ,зрозуміло відповісти на поставлені запитання.
М е т а :узагальнити, систематизувати, конкретизувати знання і уявлення учнів про звірів; розвивати кмітливість, мислення, увагу дітей.
Г р а - Вікторина "ЩО" "Де" "Коли ".
І.Гра "Порівняй". Учням дається завдання за допомогою малюнків порівняти істотні ознаки білочки і їжачка. використавши таку схему, /одній команді дається їжачок, іншій - білочка /.
1.До якої групи відносяться :
а/ комахи,
б/ птахи,
в/ звірі.
2. Чим вкрите тіло? /хутром ,голками /.
3.Якого кольору хутро має?
а/ взимку,
б/ літом.
4.Як ці звірі пересуваються?
а/ стрибають,
б/ бігають,
в/ повзають.
5. Як готуються по зими?
6.Чим харчуються?
" А-ну, відповідай !"
Яка команда швидко і правильно відповість.
1. До яких тварин за способом живлення належать :
а/ кіт, тигр, вовк, лисиця;
б/ ведмідь, свиня;
в/ корова, олень, лось, коза,

 
 

Цікаве

Загрузка...