WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Звірі - Курсова робота

Звірі - Курсова робота

цих форм роботи і узагальнити знання учнів про звірів, розвивати у дітей мислення, увагу,спостережливість, любов до природи, по наших чотириногих друзів.
Форми роботи для підвищення активізації навчальної діяльності учнів можна використовувати на всіх етапах уроку: при подачі нового матеріалу, вивченні, узагальненні матеріалу з метою закріплення і узагальнення здобутих знань, також для поглиблення і розширення їх.
А також використання природної допитливості дитини є одним з найперших обов'язків учителя.
Ознаками захоплення дітям даною темою стають приклади учнівських робіт, що демонструються по класній кімнаті.
IV. 1 КЛАС
Дослідженнями психологів та педагогів доведено, що при застосуванні ефективних методів навчання в дітей молодшого шкільного віку спостерігається високий рівень узагальнення й абстракції і знатність оволодівати знаннями теоретичного характеру.
Ефективна робота при вивченню понять потребує своєчасного введення термінів, за допомогою яких було б можливе формування визначень різних понять. Для міцного і осмисленого засвоєння знань дуже важливо не тільки ознайомлювати дітей з окремими поняттями, а й показувати учням їх групи, класи, категорії в їх підпорядкуванні, тобто підводити до ознайомлення з системою понять.
Так, вже в першому класі діти знайомляться із поняттям "звірі ", але в системі понять про тварин , яку можна подати у такому вигляді: поняття "тварини" як найбільш загальне в цій системі об'єднує менш загальні - "свійські і дикі тварини", "звірі", "птахи", "риби", "комахи". У понятті "птахи" у свою чергу об'єднуються поняття "перелітні і зимуючі птахи", у понятті "звірі" / в другому класі / - поняття "рослиноїдні , хижі усеїдні"
Далі, в першому класі, діти знайомляться з темою "Звірі" посезонно, але в системі понять про тварин.
1. ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ.
У підручнику "Віконечко" матеріалу до даної теми дуже мало і його можна використати лише як наочність - це зображення різних тварин. Тому для вчителя відкривається велике поле діяльності.
Так, при вивченні нового матеріалу для того, щоб фор-мувати в учнів поняття "звірі", слід використати метод порівняння.
Фрагмент уроку.
Мета: познайомити дітей із зовнішньою будовою тварин; формувати поняття "птахи", "звірі"; збагачувати знання учнів про тварин лісу; виховувати дбайливе ставлення до тварин; розвивати довільну увагу, мислення.
Вивчення нового матеріалу.
1. актуалізація знань про тварин.
- Діти, дідусь Лісовичок (казковий герой уроку) хотів би почути від вас назви відомих вам тварин.
- А де ви їх бачили? Що ви знаєте про їх повадки?
(Названі учнями тварини вчитель демонструє перед класом -це малюнкові зображення і пропонує назвати суттєву (головну ознаку), за якою вони розрізняють тварину.)
2. Розповідь вчителя з використанням наочності.
- Далі Лісовичок пропонує розглянути таблицю із зображенням цих тварин. Назвіть їх. /Лисиця, дятел, бджола. (Додаток №5)
- Все це тварини (повторили).
Ви знаєте, що світ тварин, що населяє нашу планету різноманітний. Вони живуть на суші, в землі, деякі пристосувалися до життя у воді. Ось погляньте уважно на лисицю. Опишіть її, яка вона, з яких частин складається? (Голова, хвіст, кінцівки, тулуб).
-Вірно, та слід пам'ятати, що частини тіла всіх тварин відрізняються розмірами, формою, окрасом. Погляньте в підручник на стор. 50 і порівняйте їжачка та ведмедя.
3. Вчити учнів поняттям "комахи", "птахи", "звірі". Завдання: розгляньте на таблиці лисицю, назвіть її суттєві ознаки; розгляньте дятла. Порівняйте цих тварин. Чим вони відрізняються між собою? Розгляньте і порівняйте за зовнішнім виглядом лисицю і білку. Що між ними спільного і що їх відрізняє
4. Закріпити прийоми класифікації тварин та комах, птахів, звірів.
На дошці вчитель прикріплює зображення різних тварин, а учні класифікують їх.
До звірів слід віднести: лося, їжака, тому що їх тіло вкрите шерстю (голками), вони народжують малят і вигодовують їх молоком.
До птахів - зозуля, її тіло вкрите пір'ям, має дзьоб, крила.
До комах - мурашку, бджолу. Вони мають шість ніг.
На підсумок можна використати гру (Хто тут зайвий ?) -дітям пропонується знайти "зайву" тварину і пояснити свій вибір.
Щоб такі уроки не були сухуватими слід використовувати додатковий матеріал.
1. Вводити хвилинки-цікавинки, де діти самі знаходять цікавий матеріал і повідомляють всьому класу. Наприклад, один учень розповів про відмінність між зайцем-русаком та зайцем-біляком.
2. Конкурс (склади казку) за опорними словами: кігтики, пухнастий хвіст, у дуплах, парашут, дітоньки, додому, свято, злий змій, хлопчик-чарівник.
3. Кращий декламатор вірша про звірів.
4. Розгадування малюнкових кросвордів (додат. №4).
Дані види роботи не дають учням бездумно слухати лише вчителя, а й включають їх у навчальний процес, розвивають допитливість, спостережливість, прагнення бути кращим знавцем рідної природи.
При вивченні теми " Тварини зимою, їх охорона" важливо з'ясувати, чому одні звірі впадають в сплячку, а інші - ні.
Для цього слід роздивитися таблиці, на яких зображені звірі в тому оточенні, в якому вони живуть. Наприклад, ведмеді ласують малиною, лисиці підкрадаються до здобичі, заєць обгризає кору дерев чи кушів, миша бігає коло стогу сіна. І вже потім провести бесіду. На підсумок слід провести гру " Хто тут зайвий ? " / На дошці написані назви звірів: лисиця, їжак, вовк, білка./
2. Також можна провести сюжетно - рольові ігри, де беруть участь самі діти. Наприклад:
Вчитель: Змінилось життя тварин з приходом зими. Ось яку розмову вдалося підслухати між сорокою та ведмедем.
- Ей, Ведмідь, спиш, чи що?
- Хррр ? .. Заснеш з такою...Чого тобі, скрекотуха ?
- Та ось не зрозумію я, чому тебе Ведмедем звати? Ну, заєць -біляк, ну птиця глухар - це зрозуміло. А от Ведмідь...
- Ну що таке Ведмідь ?
- Ох-хо-хо ? Безтолкова ти птиця. "Мед-відь " -' значить той, що " мед куштує" .Знаю, де мед в лісі схований, тому і ведмідь. Зрозуміло ? Ох птиця, спокою не має. Тільки сон солодкий почав снитися, ніби в лісі дуплисте дерево, а в дуплі мед. І ніхто про те не знає, один я. Ведмідь, знаю. І, ніби-то... Прр. хрр ?
Вчитель: чому ведмідь взимку спить ?
2. Заєць і летюча миша.
- Привіт, Вухан - летюча миша ?
- Привіт, Заєць - довгі вуха ?
- Як живеш - поживаєш ?
- Краще всіх живу - горя не знаю ?
- Та як живеш - поживаєш ?
- Краще всіх живу - горя не знаю ! Та як же так тобі вдається ?
- Це простіше простого. Коли мені погано, зима там прийшла чи дощ, вітер - я на бокову. Сплю та бачу солодкі сни. Деякий рік місяців з 10 просплю.
- Ну, брат, тут я тобі не товариш! Я так не можу. Якщо й сплю, то й то з відкритими очима. Вчитель: Які ще звірі впадають в сплячку ?
3. Синичка та білочка.
- Ти чого. Білко, з гнізда не виходиш?
- Я Синичко,

 
 

Цікаве

Загрузка...