WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Звірі - Курсова робота

Звірі - Курсова робота

звірятка.
Дуже цікавою є аплікація різних звірят, яку виконати можна з геометричних фігур. Дуже красивими получаються в аплікаціїдекоративні форми звірів /Див. Дод. №10-11/. Виконання таких поробок дозволяє дітям фантазувати, створювати дивовижний окрас героїв, придумувати різні сюжети.
Складання мозаїки дозволяє розвивати увагу, спостережливість. Тут з різних геометричних фігур дітлахи складають фігури різних тварин і доцільно перед школярами поставити ігрову ситуацію: хто самостійно збере більше силуетів ? /Див. дод. №12/.
Надзвичайно цікаві роботи виготовляють з природних матеріалів, шишок, листя ,з гілочок. / Дод. №13 /. Програмою передбачене також виготовлення м'яких іграшок "Зайчик", " Каченя ", й новорічних масок із зображенням звіряток.
Т е м у " Звірі " можна пов'язати й з уроками музики, де діти вчаться визначати по звучанню про кого йде мова в музичному творі на основі істотних ознак того чи іншого звіра.
Так, вже в 1-му класі створення ігрової ситуації через уявну прогулянку до гаю вчителю підвести дітей до образів пташки і загадками, " Білка", " Дятел", " Їжачок", персонажів пісень, слухають музичний твір Д.Кабалевського "Їжачок" вчаться аналізувати прослухане / чи співпадає музика з реальним об разом/.
В 2-му класі вивчають російську народну пісню " Уж как шла лиса". У хорі " Семеро козенят" з опери М.Коваля, "Вовк і семеро козенят" музика виражає веселий настрій козенят і разом з тим зображує їх веселі стрибки, тупотіння. Потім порівнюється все з темою "Вовка", на основі цього твору віти визначають один з китів музики -оперу. Знайомляться з веселим твором М.Лисенка " Пісня Лисички", " Пісня Кози" з опери " Коза-дереза", де діти визначають характер самої лисиці - хитра, небезпечна тварина. У п'єсі Д.Кабалевського " "Зайчик дратує ведмежатко" відбувається співставлення високих і низьких звуків, повільного і швидкого темпу допоможе учням пізнати у музиці зайчика і ведмежатко / назва твору до слухання не оголошується/: зайчик удвічі швидше і у високому регістрі повторює музику ведмежатка, наче дратує його. Вивчають твір, який протягом багатьох років у всьому світі користується великою популярністю серед дорослих і малих - " Петя і Вовк". У центрі уроку - тембр у музиці.
Зі зміною тембру змінюється і характер музики. Учнів знайомлять з інструментами, які відображають тему Петі, Пташки ,Качки.... Наприклад, вовка грають три валторни разом і діти з'ясовують чому саме ці інструменти взято для вовка., а не для скажімо, пташки." Чому ведмідь взимку спить" - так називається пісня, яка вивчається у 3-му класі." Сама назва дає проблемне питання, відповідь на яке учні вже знають та ще раз підтверджують її засобами музичної виразності. Перший куплет виконується спокійно / в лісі взимку спокій/, другий прискорено з хвилюванням, голосніше /ведмідь наступив лисиці на хвіст і вона здійняла крик на весь ліс, збудивши звірів/ ,третій - знову спокійно, повільно /ведмідь зрозумів, що взимку треба йому спати, а не гуляти. Заліз у барліг і знову в лісі наступив спокій/. Робиться висновок, що все в природі взаємопов'язане між собою.
2. З УРОКАМИ МАТЕМАТИКИ
Вивчення початкового курсу математики повинно озброїти учнів знаннями і міцними навичками в межах програмних вимог, сприяти розв'язанню виховних завдань сучасної школи. І щоб цього досягти слід використовувати в роботі різноманітні види роботи, зокрема приділяється увага вправам природничого змісту, наприклад:
1. Уже вивчаючи додавання і віднімання в межах 10, використовується лічильний матеріал із зображенням звірів /Додаток №7/.
2. Розв'язування простих задач на додавання і віднімання проводиться із малюнковим записом змісту задачі, наприклад :
1. На галявину до ведмедя прийшли гості: вовк, заєць, їжак і лисиця. Скільки звірів стало на галявині ? Скільки гостей ?
2. Розглянь малюнок зліва. Скільки шишок на сосні. Розглянь малюнок справа. Що відбулося Склади і розв'яжи задачу про шишки.
/Додаток № 8
3. Використовуючи сюжет казки "Вовк та семеро козенят", можна легко пояснити хід розв'язку рівняння.
У кози було семеро козенят. Одного разу пішла вона по траву, а в цей час прибіг Вовк. Злякалися козенята, але не розгубилися. Двоє втекли, а решта сховалися в хатинці. Захотів Вовк дізнатися, скільки козенят у хатинці і почав думати :- Двоє козенят втекло, а решта в хатинці. Скільки в хатинці - невідомо. Позначу їх через х. Усього в Кози 7 козенят. Отже, 2+х = 7. А як далі ? Розв'язувати рівнянь Вовк не вмів. Допоможіть йому. /Дод. № 9/
4.Велику користь приносять математичні лічилки, які розвивають не лише вміння рахувати, а й уяву, логічне мислення :
1/. Посадив ведмідь в лісочку Шість берізок, три дубочки. Рахувати сам не вмів І зозулю попросив. Почала вона літати, Почала вона кувати, Та не може полічить, Ану ж, ви допоможіть. 2/. По порозі біг їжак,
Ніс сім яблук на плечах. Овне впало, покотилось. Скільки яблук залишилось ?
3/. Мама - зайчиха зайчатам малим Дала в торбинки по дві морквинки. Скільки було всіх морквинок, Якщо було п'ять торбинок ? 5. Надзвичайно цікавими в задачі природничо-еколочічного змісту. Вони не лише змушують знайти відповідь на поставлене запитання, а й носять інформативний характер :
І/. У вовка 43 зуби, у ведмедя - скільки ж, а в їжака - на 6 менше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжака, якщо у лисиці - стільки ж їх, як у ведмедя ?
2/. Вік слона 160 років ,хатня миша живе у 10 раз менше, бурий ведмідь живе 50 років, а олень в 2 рази менше, ніж ведмідь. Визначити найбільшу тривалість життя кожного звіра.
З/. Польова миша запасає на зиму до 6 кг зерна. За один раз вона приносить 10 г. зерна. Скільки кілометрів повинна подолати польова миша, якщо відстань вів ЇЇ нірки до поля два кілометри.
Отже, ми бачимо, що всі предмети взаємопов'язані між собою. Використовуючи зміст теми одного предмета, ми пояснюємо новий матеріал іншого. Не даремно стверджують, що природознавство -наука всіх наук.
VIII. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Голос природи
Коли вітер у полі
колихне колосок,
кожне дерево в лісі
має свій голосок.
То сумну, то веселу
пісню слухає ліс...
Затремтить, як на сполох,
осиковий лист.
Тільки вітру супроти
дуб, як велет стає,
оксамитовий голос
темний лист подає. І заграє у тиші
ніжна флейта дрозда.
і замовкне синиця,
і мовчить, як вода.
Потім перші солісти
голос пробують свій:
не замовкає допізна
концерт лісовий.
Тут почуєш зозулю,
сойку, спів солов'я.
Щедрий голос природи
змалку слухаю я.
М.Сингаїський.
Умитий свіжою росою березовий гай, сніжні шпилі гір, окутані прозорим захопленим повітрям, розкинувшийся луг з чистою і розкішною рослинністю, таємниче голубе озеро, застивше в дзвінкій тиші, зелена галявина з яскравими квітами, довірливо розпустивши свої пелюстки назустріч ранковим сонячним променям...
Кому не

 
 

Цікаве

Загрузка...