WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Звірі - Курсова робота

Звірі - Курсова робота

підлетів до його вуха й прощебетав: -
- Щоб всього доволі мати, треба рано вставати.
- Ось яка чудова.казка про Зайчика і Зяблика.
Діти, а що корисного ви пізналися з цієї казки ?
- Дивіться - білочка пострибала по деревах. Не сидиться їй в дуплі. Вискочила, покрутилась туди - сюди, почухала лапкою за вухом і задумалась - весна... У березні збільшуються сім'ї білочки, з'являється 3-5 сліпих, голих і зовсім безпомічних білчат. Прозрівають вони лише через місяць. Мати - білочка має багато турбот - прогодувати й зігріти своїх малят, захистити від ворогів.
Вийшов з барлогу ведмідь. Підняв голову, потягнув носом - весною пахне... Потерся патлатим боком об дерево, стрепенувся, залишив біля себе багато хутра - линяє ведмідь. А мишам це тільки й треба! Згодиться для гнізда. Які незграбні кошлаті звірята! Це вилізли з барлогу малі ведмежатка. Цікаві, вони до всього, приглядаються. Малюки - звірята дуже люблять гратися.
Ведмеже сімейство.
На осяяну сонцем лісову галявину вивела ведмедиха своїх маленьких ведмежат. Злякалася ведмедів бистра куниця. Зупинилась, наслухає обачна ведмедиха: чи все спокійно в лісі?
Туляться по матері маленькі ведмежата. Лячно їм у величезному лісі: лиш недавно вибралися з теплого барлога. Прислухаються ведмежата, як шумить вітер у верховітті дерев, як пересвистується і співає невидиме птаство, а на висохлій сосновій верхівці дятел вистукує барабанний дріб.
Будуть ведмежата звикати тепер по рідного лісу, гратися й качатися по м'яких купинах, лазити на дерева.
Не легко побачити ведмедів. Далеко чує ведмедиха. Не побачиш і не почуєш, як підуть, тихо зникнуть у темному лісі сторожкі звірі.
І. Соколов-Микитов.
Їжачок-хитрячок
Із голок та шпичок
Пошив собі піджачок
І у тому піджачку
Він гуляє по садку Натикає на голки
Груші яблуки, сливки
І до себе на обід
Він скликає.
Цілий рід.
П. Воронько.
У їжачка - лісовичка з'явились нові родичі - їжачки. Їжачок вже облишив свою зимову хатку, почистив шубку і побіг шукати щось попоїсти : черв'ячка жучка мишку. Їжак - нічна тварина. Вдень він спить у своїй схованці, а вночі виходить на пошуки їжі. Їжак - хижа тварина. Він живиться комахами та їх личинками, червами, слизнями. Іноді його здобиччю стають жаби, миші, змії, яйця птахів, що гніздяться на землі. Розшукати здобич вночі їжаку допомагає дуже добрий нюх. Зір і слух в нього дуже поганий.
Отже, їжак живиться тваринною їжею. Чому ж тоді нерідко малюють їжачків з яблуками на спині? Вважають, що їжаки наколюють лісові яблука для того, щоб кислий сік, який стікає по голках на шкіру, виганяв блохи. Ці паразити дуже дошкулюють тварині, а дістатись по них лапкою неможливо.
Не дивлячись на те, що людина не отримує ані хутра, ані смачного м'яса - він корисна тварина. Адже, їжаки охороняють ліси, поля сади і городи. Щоб задовольнити свій апетит, вони поїдають велику кількість шкідливих комах, слизнів, мишей.
З'являються в лісі і перші маленькі вовчата, лисята, лосята. Своє житло - лігво, вовки будують серед коренів дерев, у густих, непрохідних хащах недалеко від води. Один раз в рік /в березні - квітні/ у підготовленому лігві, вовчиця народжує 4 - 6 сліпих вовченят. Кілька тижнів мати не покидає лігва і годує малят молоком. Батько-вовк приносить вовчиці їжу. Через місяць вовченята вже їдять м'ясо. Коли вовчиця полює, малят доглядає батько або інші члени зграї.
У лисиці /в березні - квітні/ з'являються 3 - 7 сліпих, попелясто-сірих лисенят. Лисенята дуже подібні на вовченят, але їх легко розрізнити через білий кінчик хвоста.
Більше місяця мати-лисиця годує малят молоком. З - 4 місяці лисенята ще живуть з матір'ю. Батьки турбуються про малят, годують і захищають їх. Восени молодь розходиться хто кути. А наступної весни вже в них з'являються малята. Живуть лисиці 15-25 років.
Лисиця - цінний хутровий звір, на якого полюють. Як хижак, вона знищує багато гризунів - шкідників сільського і лісового господарства , приносячи цим велику користь.
Весною лосихи народжують 1-2 малят. Через кілька годин після народження лосенята вже здатні незграбно рухатись. Через 10 днів лосеня вже годі наздогнати. Ростуть лосенята швидко, живляться жирним материнським молоком. В разі небезпеки лосеня завмирає в кушах, а мати, втікаючи, відволікає на себе увагу.
Навколо так світло і якось по-новому радісно! Сонячне проміння лагідно гріє руки й обличчя. Воно зовсім не таке, як взимку, а густе, золотисте. З кожним днем сонечко все вище й вище піднімається над землею, усміхається людям. Посвітлішали фарби неба, стало воно голубішим, просторнішим. Від тепла сніг починає танути. Ще кілька днів - і загомонять веселі струмочки. І все це - струмки і проталини, перші купчасті хмари, радісне в природі і є ранньою весною, весною світла і початком.
Після екскурсії обов'язково проводиться узагальнення, систематизація і закріплення знань. Наприклад, можна провести вікторину, гру, написати оповідання на тему "Життя звірів весною".
ІІ. Гра. - вікторина "Весняне диво"
Для цієї вікторини вчитель підбирає цікаві і пізнавальні завдання.
Учні діляться на 3 команди. Кожна команда обирає командира і весняну назву, наприклад: "Сонечко", "Пролісок", "Вітерець". За кожне завдання команди отримують бали.
Мета: закріпити, узагальнити знання учнів, які вони отримали при вивченні теми "Звірі весною", розвивати у дітей увагу, мислення, кмітливість, виховувати любов по звірів.
Хід гри-вікторини.
І). Дай правильну відповідь. "Хто швидше"
1. Які звірі пробуджуються від зимової сплячки? Чому?
2. Хто народжується у звірів?
3. "Хто зайвий?" Учитель демонструє малюнки звірів. Хто з учнів буде уважний і помітить звіра, який не впадав у зимову сплячку, той переможе, і навпаки, треба знайти звірів, які впадали в зимову сплячку.
ІІ). Описати малят зайця, білочки, ведмедя:
1. Зайчат,
2. Більчат,
3. Ведмежат.
Яка з команд найкраще опише і розповість пре звірят.
ІІІ). Продовжити речення:
У зайчихи народжуються ...
У лисиці народжуються ...
У ведмедихи народжуються ...
У лосихи народжуються ...
У їжачихи народжуються ...
У вовчихи народжуються ...
ІV). Відгадай кросворд.
1. Пишним хвостом славиться, хитрункою називається.
2. Як називають звірят - малюків лосихи?
3. Який звір швидко бігає, має тепле хутро і червоні очі?
4. Хто взимку лапу ссе?
5. Не дерево, а сучковато /багато гілля/.
6. Про кого кажуть: "Цього звіра ноги годують". Хто за ніч може пройти кілометрів п'ятдесят?
7. В неї очі мов горішки
Кожушина хутряна
Гострі вушка наче ріжки
У дуплі живе вона.
V). Змагання капітанів.
Капітани кожної команди повинні придумати загадки про будь-якого звіра, якого учні розглядали при вивченні теми. На це завдання дається 2 хвилини. Після того, як капітани придумають загадки, учні повинні

 
 

Цікаве

Загрузка...