WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання у сім’ї як першооснова розвитку дитини як особистості - Дипломна робота

Виховання у сім’ї як першооснова розвитку дитини як особистості - Дипломна робота

сьогодення. Жодна дитина не може бути позбавлена права на турботу й увагу суспільства, особливо, якщо вона знаходиться у важких умовах існування.
ВИСНОВОК
Сімейне життя склалося віддавна так, що батьківські обов'язки поділяються між батьком і матір'ю, і притім поділяються нерівномірно. Найважливіші турботи по відходу за дітьми і первісним вихованням дітей лягають на матір як тому, що вона в стані віддати дітям більше часу, ніж батько, так і тому, що за традицією вона більше звикла до цьому, а по натурі може внести в це більше ніжності, м'якості, ласки й уважності. Цією близькою участю матері в житті дітей у їхньому ранньому віці визначається і моральний її вплив на них у ці перші їхні роки.
З роками, однак, значення цього безпосереднього уходу втрачає моральну роль. Діти стають самостійними, трохи визначаються, продовжуючи потребувати допомоги батьків і дорослих, але шукають уже не винятково матеріальної підтримки. Діти індивідуалізуються. В одних є смаки і потреби, що краще задовольняє батько, ніж мати, в інших - навпаки.
Виховувати - не значить говорити дітям гарні слова, наставляти, а, насамперед, самому жити по - по-людському. Хто хоче виконати свій борг щодо дітей, залишити в них про себе добру пам'ять, яка служила б їм завітом, як жити, той повинний почати виховання із самого себе.
Виховання дітей вимагає самого серйозного тону, найпростішого і щирого. У цих трьох якостях повинна полягати гранична правда життя.
Мета виховання - сприяти розвитку людини, що відрізняється своєю мудрістю, самостійністю, художньою продуктивністю і любов'ю. Необхідно пам'ятати, що не можна дитину зробити людиною, а можна тільки цьому сприяти і не заважати.
Головні підстави, яких необхідно триматися при вихованні дитини під час сімейного його життя: чистота, послідовність по відношенню слова і справи при звертанні з дитиною, відсутність сваволі в дітях вихователя чи обумовленість цих дій і визнання особистості дитини постійним звертанням з ним як з людиною і повним визнанням за ним права особистої недоторканості.
Уся таємниця сімейного виховання полягає в тому, щоб дати дитині можливість робити усе самому; дорослі не повинні забігати і нічого не робити для своєї особистої зручності і задоволення, а завжди відноситися до дитини, з першого дня появи його на світло, як до людини, з повним визнанням його особистості і недоторканості цієї особистості.
ЛІТЕРАТУРА
1. Педагогіка / Під ред. А.М.Алексюка. - К: Вища школа, 1985.
2. Монаков Н.І. Вивчення ефективності виховання: Теорія та методика. - М., 1981.
3. Ушинський К.Д. "Рідне слово" (Книжка для навчаючих). - твори в 6-ти т., т.2., с.406.
4. Педагогіка. Курс лекцій.
5. Каменьський Я.А. Велика дидактика. - Вибр.пед.твори. - М: Учпедіз, 1955.
6. Ушинський К.Д. Людина як предмет виховання. - зібр.творів. М, 1950, т.8.
7. Зовнішнє середовище та психічний розвиток дитини / Під ред. Р.В.Тонкової-Ямпольскої. - М: Медицина, 1999.
8. "Нова газета", №2, 8.06.1999, "Порушуються права дітей".
9. Ради батькам про виховання дітей / Під ред А.П.Усової. Вид. АПН Москва, 1991.
10. Україський статистичний щорічник. - К.: Держкомстат, 1999.
11. Нечаєва А. М. Шлюб. Родина. Закон - М., 1999
12. Алан Фром "Абетка для батьків" - Леніздат, 1999.
13. Бенджамін Спок. "Дитина та нагляд за нею" - Ленінград, "Машинобудування", 1998.
14. Ковальова Л.Е. Мікроклімат у родині. - М., 1999.
15. Конвенція ООН про права дитини (1991 р.)
16. Майдиков И.М. Основи соціології. - М., 1999.
17. Маленкова Л.И. Педагоги, батьки і діти. - М., 1999.
18. Рождєственська М.В. "Будьте уважні до дітей" - К: Радяньска школа, 1999.
19. Розін В.М. Доля молодої родини. - М., 1999.
20. Смирнова Є. Родина нетипової дитини: Соціокультурні аспекти. Поволж. філ. Рос.навч.центру. Саратов: Вид. Сарат. ун-ту, 1999. - С. 58, 69, 70, 75.
21. Сухомлинский В.А. "Лист до сина" - М: Освіта., 1987.
22. Хямяляйнен Ю. Воспитание родителей. - М., 1993. - С. 98-102.
ДОДАТОК
(матеріали АОСРЦ для дітей і підлітків (з притулку))
КОМПЛЕКСНЕ ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ІГРОТЕРАПІЇ "ШЛЯХ У КАЗКУ"
Задачі:
1. Зняти втому, тривожність, мовні і м'язові затиски;
2. Відробити позитивна взаємодія дітей один з одним;
3. Розвити уява, координації рухів і кінетичні відчуття.
Мета: корекція емоційно-психологічної напруги (тривожності, страхів, неврозів), мотивації подолання внутрішнього конфлікту, реальних і бажаних можливостей.
Хід заняття:
1. Підготовчий етап. Введення в ігрову ситуацію. Ведуча зустрічає дітей. Обговорюються правила поведінки в Казковій країні.
2. Ритуал входження в Казку. Символічний перехід зі світу реального у світ казки. Гра "Чарівна паличка". Ведуча за допомогою "чарівної палички" "перетворюється" у Добру чарівницю, а діти виявляються в Казковій країні. (Паж.)
3. Ігротерапія:
а) Гра "Як будемо подорожувати?" запрошення хлопчика-пажа. Діти стають один за одним. Паж стає першим і задає груповий алгоритм (потяг, літак, машина і т.д.)
б) Гра "Зачароване поле" (гарячий пісок - сніг - зелена трава - опалі листи - болото - чиста калюжа, струмок - голки - теплі камені)
в) Гра "Тунель" (Діти по одному переборюють "тунель").
г) Гра "Перебори гору". (Діти за підтримкою ведучих долають перешкоди).
д) Впр. "Дрімучий ліс" Діти долають "уявлювані джунглі".
е) Гра "Зустріч з Марьей-Искусницей" (Марья-Искусница загадує загадки і пальчикові ігри з речитативом).
ж) Етюд "Озеро". (Діти переправляються через озеро, показуючи, як вони вміють плавати)
з) По стрічечках-доріжках у "Країну Дзеркал"
1) Робота з піктограмами;
2) Вірш про язичок.
и) Гра "Чарівна галявина". Діти заходять на ковдру. Після дотику "чарівної палички" вона перетворюється в "чарівну галявину". Діти натягають ковдру на відстані 10-15см. від статі. Чарівниця пропонує дітям по одному побувати на такій "галявинці". Один чи два учасники одержують можливість "стати бутоном і покачатися на хвилях".
к) Етюд "Рожева хмара". Діти сідають на галявинку, закривають ока, слухають музику. У цей час зверху їх накривають рожевою тюлью. Діти відкривають очі, торкаються до "хмари". Хмара перетворюється в рожеве багаття радості, щастя, успіху.
л) Гра "Чарівні камінці". Добра чарівниця говорить про те, що подорожі по Казковій країні закінчуються, і кожен учасник у цій країні може взяти на пам'ять 3 чарівні камінці: один - для себе, другий - для близької людини, третій - для нашого Центру. Потрібно загадати бажання для кожного камінця. Діти по стрічковим доріжка йдуть за чарівними камінцями". Психологи відзначають за місцями вибір один по одному дітей. (1,2,3).
м) Етюд "Танець радості". Повернення з Чарівної країни. Добра чарівниця доторкається паличкою до дітей.
н) Вихід зказки. Висновок. Діти під музику виходять із залу.

 
 

Цікаве

Загрузка...