WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ігри-заняття із сюжетними картинками - Реферат

Ігри-заняття із сюжетними картинками - Реферат

фігур на ключі і замку).
Діти виконують завдання. Чарівна книга відкривається. Вихователь дістає з книги зелений конверт.
- Якого кольору конверт?
- Великий він чи маленький? Вихователь зачитує загадку про ріпку. На городі виростала, сили набиралась, А потім достигла, великою стала. Став дід тоді всіх гукати:
- Час нашу красуню рвати.
(Ріпка)
Бесіда за змістом казки.
- Що посадив дід?
- Яка виросла ріпка?
- Коли ріпка достигла, кого покликав дід тягнути ріпку? (Вихователь викладає на фланелеграфі героїв казки).
- Як вони тягнули ріпку?
- Скільки героїв допомагало тягнути ріпку? (Багато).
- Скільки ріпок виросло? (Одна).
- Порівняємо по висоті діда і внучку. (Дід високий, а внучка низька).
Вихователь виймає з книги наступний конверт, жовтий.
Діти визначають колір, величину конверта.
Загадка.
Хто тікав від діда й баби,
Не сидів він на вікні,
А зустрівся з зайченятком
Й ну співать йому пісні?
(Колобок).
- Хто спік колобка?
- З чого спечений колобок?
- Що трапилося з колобком?
- Кого зустрів колобок?
- Чому лисиця з'їла колобка?
(Вихователь в ході бесіди викладає героїв казки).
- На яку геометричну фігуру схожий колобок?
(Круг).
- Порівняйте по довжині стежинки, по яким котився колобок.
Засиділись в царстві казки. Щось не хочеться сидіти, треба трохи відпочити.
Сьогодні я вас познайомлю з новою фізкультхвилинкою "Зайчатка". Будьте уважні, повторюйте за мною тільки рухи та слова.
Руки-лапки розвели,
Догори їх підняли,
Кулачками покрутили,
Разом руки опустили,
Опустились на коліна,
Хай рівненькі будуть спини.
Головою покрутили,
Вправо, вліво подивились.
Щоб іще набратись сили,
На підлогу дружно сіли,
Лапки-ніжки підтягли,
І руками обняли.
Піднялися, рівно стали,
Нахилилися помалу,
Нижче, нижче, як один,
Щоб дістатись до морквин.
Вихователь виймає з книги третій конверт, синій. Діти визначають колір, величину - порівнюють конверти.
Загадка.
Що за хатка є у лісі,
Вся ворушиться, дрижить,
Де не взявсь, кабан біжить,
Тут і вовк іде й ведмідь,
Й кожен в хатці хоче жить.
Так вже тісно їм усім -
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить,
І ворушиться й дрижить?
(Рукавичка).
- Хто загубив рукавичку?
- Де він її загубив?
- Хто перший побачив рукавичку?
- Хто ще прийшов жити в рукавичку?
- Як кабан просився до рукавички?
- Хто останній прийшов до рукавички?
- Що сталося з рукавичкою?
- Скільки звіряток жило в рукавичці? (Багато).
- Хто із звіряток самий маленький? (Мишка).
- А хто найбільший? (Ведмідь).
- Діти, а що любить їсти зайчик? (Моркву).
- Подивіться у мене в корзинці є морквини.
- Скільки їх? (Багато).
Візьміть кожний по одній морквинці.
Діти беруть з корзини по одній моркві.
Запитання. Скільки в них морквинок?
- Кожен з дітей має по одній моркві?
- Так, кожен з дітей має моркву.
Отже, скільки морквин?
Стільки ж, скільки дітей, тобто порівну.
Вихователь забирає у 2-3 дітей моркву.
- Чого більше і чого менше?
Дітей більше, а морквин менше.
- Що треба зробити, щоб морквин у дітей було порівну?
- Дітки, а в якій казочці зайчика образили, він сидів на пеньку і плакав? (Коза-дереза).
- Хто його образив? Як?
- Яку пісеньку співала коза?
- Хто допоміг зайчику? (Рак).
- Що він зробив з козою?
А зараз ми ці морквини покладемо в книгу казок, і за допомогою цієї чарівної книги морквини потраплять до зайчика, він ними пригоститься і буде дуже вдячний, що ви його пожаліли.
(Діти складають морквини в книгу казок).
- Скільки морквин отримає зайчик? (Багато).
Тема: "Сім'я".
Мета: Продовжувати формувати знання про сім'ю, родину, рідню. Знайомитися з ремеслами, якими займалися прародичі, вишивання, плетіння, ліплення з глини, обробка дерева. Виховувати почуття гордості за людські умілі руки.
Матеріал до заняття: Вишивані серветки, рушники, дерев'яні шкатулки, глиняні вироби.
Хід заняття.
Організація дітей до заняття.
Читання вірші Т.Г. Шевченка "Садок вишневий коло хати".
- Діти в цьому вірші є слово "Сім'я вечеря коло хати..."
Хто з вас скаже, що значить слова сім'я? Хто входить до складу сім'ї?
- Так. До складу сім'ї входять мама, тато, братики, сестрички, дідусі, бабусі.
Все це рід, родина, сім'я.
В сиву давнину кожна дитина повинна була знати чим займаються її тато, мама, дідусь, бабуся, а якщо хтось не знав, то це був великий сором. От ми з вами сьогодні поговоримо про те, де працюють ваші тати, мами.
Хто розповість? Підходьте до столу. Беріть картинку, яка допоможе вам розказати.
Правильно, сьогодні ми з великою любов'ю і сердечною теплотою будемо пригадувати своїх родичів, свою родину, сім'ю.
З давніх-давен в українців про сім'ю, родину складено пісні ,вірші, прислів'я та приказки як про найбільший скарб, який повинна мати кожна людина.
Ось послухайте. "Нащо клад, коли в сім'ї лад", "Скрізь добре але вдома краще", "Удома і стіни допомагають", "Хоч і по коліно в воду, або до свого роду", "Нема в світі дорожчого як родина".
Виконання пісні "Коли я помию ложки і миски".
Старші люди люблять згадувати свої молоді літа: як вони розважалися, в які ігри гралися, яких пісень співали.
Я могла вам багато розповісти про наших дідусів і бабусь, але я хочу, щоб ви самі від них про це дізналися від них самих або від ваших батьків, щоб ви краще знали історію своєї сім'ї, родини.
А зараз я вам, діти розповім про старовинний звичай"Збирати росу".
Це родинний звичай. На початку травня селяни виходили "збирати росу". Як правило одягали святковий одяг, брали їжу і вдосвіта сходилися до одного. Як прокидалося сонячне проміння, вирушали в поле. Ішли лише попарно: чоловік і дружина, хлопчик і дівчинка. Дорогою за звичаєм не розмовляли, а як траплялися стрічні, то віталися лише поклонялися.
Біля ниви розстеляли скатертину і виставляли сніданок. Господар з хлібом на вишитому рушнику запрошував усіх тричі обійти житні сходи. Потім скраплювали один одного росою, бажаючи міцного здоров'я та щастя.
Дітям окремо приказували: "З роси та води вам". Тоді збирали у долоні росу і зливали у пляшечки, щоб вигоювати нею рани.
- Діти а ось у мене на столі лежать різні вишивки рушники, серветки.
Діти може з вашої дружньої сім'ї хтось може вишиває?
- А ось які гарні вироби з дерева.
А ну подумайте і скажіть, хто з вашої родини вміє виготовляти такі вироби.
- Ось ми поговорили про ваші сім'ї. Почули як працюють люди.
Які гарні вироби вміють робити, які дружні сім'ї.
Протягом багатьох років люди навчилися спостерігати, запам'ятовувати і буде дуже прикро, коли ми не продовжимо цієї традиції, коли дідусі і бабусі навічно заберуть з собою багато тих скарбів і тієї мудрості, які жили в народі з давніх-давен.
Це буде гарна пам'ятка не тільки про свій родовід, але й повага до нашої історії. Адже раніше в Україні було за честь і обов'язок знати свій родову аж до сьомого коліна. Як писав Іван Франко у передньому слові до своєї казки "Фарбований лис" "... тисячі речей забудете, а тих хвиль, коли вам люба бабуся оповідала байки, не забудете до смерті".
А може це, діти до нас звернені ці мудрі слова
Loading...

 
 

Цікаве