WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проблема наркоманії у сучасному суспільстві - Курсова робота

Проблема наркоманії у сучасному суспільстві - Курсова робота


Курсова робота
Проблема наркоманії у сучасному суспільстві
№ Зміст
ст...
Вступ.............................................................................................. 3
1.1. Закон України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними".....................................................................
6
2.1. Аналіз групи факторів, що мають вплив на поширення наркоманії......................................................................................
12
2.2. Соціальний аспект........................................................................
13
2.3. Економічний аспект.....................................................................
14
2.4. Демографічний аспект.................................................................
15
2.5. Медичний аспект.........................................................................
17
2.6. Психологічний аспект.................................................................
18
3.1. Особливості і тенденції підліткової і юнацької наркоманії.....
19
3.2. Причини поширення наркоманії.................................................
22
4.1. Висновок........................................................................................ 26
4.2. Практичні рекомендації............................................................... 27
4.3. Додаток.......................................................................................... 28
Література...................................................................................... 30
Вступ
Значні перетворення, що відбуваються на даному етапі в незалежній Україні, загострили соціально-економічні проблеми, а це, в свою чергу, зумовило зниження рівня суспільної моралі і, як наслідок, зростання злочинності. В цих умовах гостро постає питання про вжиття рішучих заходів, спрямованих на боротьбу з цими антисуспільними проявами, серед яких особливе місце посідає проблема наркоманії та наркобізнесу.
Різного роду документи (як медичного, так і кримінально-правового характеру) свідчать про те, що наркотичні речовини, які мають властивість полегшувати страждання і покращувати настрій, були відомі людству і використовувались ним впродовж усієї історії його існування. Дуалізм цих речовин (можливість за їх допомогою знімати біль, і, в той же час, їхня здатність негативно впливати на нервову систему, викликати стан ейфорії і хворобливу пристрасть - наркоманію, пов`язану із зловживанням ними) примусив суспільство з давніх-давен обмежувати використання таких засобів лише релігійними чи лікувальними цілями, довіряючи їх священнослужителям, або ж лікарям і цілителям. Такі заходи на протязі століть перешкоджали масовому зловживанню наркотиками, а також їх нелегальному обігу.
Однак у ХІХ столітті ситуація у сфері незаконного обігу наркотиків почала різко змінюватися в бік погіршення, зловживання наркотичними засобами почало набувати масового характеру. А в ХХ столітті це негативне явище набуло характеру соціального лиха у плані як погіршання генотипу особи та генофонду суспільства, так і зростання злочинності на ґрунті зловживання наркотиками та в зв`язку з їх обігом.
На сьогоднішній день нелегальний обіг наркотичних засобів та їх аналогів в усьому світі продовжує набувати все більш значних масштабів, стає досить серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на стан здоров`я і благополуччя людей, розвиток суспільства загалом.
В Україні ситуація теж критична, хоча й до недавнього часу складалося враження, що, на противагу Заходу, проблеми наркоманії в нашій державі не існує. Однак, вже наприкінці 60-х років простежується фактичне зростання наркоманії. Пов`язане воно насамперед з розвитком негативних соціальних явищ, моральною деформацією суспільства, замовчуванням проблеми наркоманії та наркобізнесу. В результаті становище у 70-80-ті роки погіршилось настільки, що "мода" на наркотики стала ледве не одним з обов`язкових атрибутів поведінки молоді.
За офіційними даними десять років тому в Україні кількість наркоманів становила 31 тисячу, а на сьогоднішній день вже становить близько 110 тисяч, з яких переважна більшість у віці до 30 років. У той же час реальна чисельність осіб, що вживають наркотики і займаються їх незаконним обігом, за оцінками МВС України, становить за найпростішими підрахунками близько 1 мільйона осіб.
Це пов`язано з тим, що наркоманія сама по собі є латентною.
Кількість неповнолітніх, що перебувають на обліку, за останнє десятиріччя зросла з однієї тисячі до п`яти з половиною тисяч. Але, знову ж таки, враховуючи латентність, ці цифри значно більші. І особливо непокоїть проблема втягування дітей та підлітків у вживання наркотиків дорослими.
Наркоманія негативно впливає не тільки на життя суспільства в цілому, а також на життя та діяльність особи окремо. На даний час ця проблема стала дійсно-таки глобальною. По статистичним даним, розповсюдження такої негативної звички як наркоманія в великих масштабах, в окремих країнах, пов'язано з нестабільністю політичної та економічної ситуації, з наявністю великої кількості криз та недосконалістю економічного та політичного механізмів. Відносно нашої країни ця проблема є особливо актуальною і розповсюдження її пов'язано з низькою культурою суспільства. З даною проблемою повинно боротися не тільки суспільство, але й кожна людина повинна усвідомлювати для себе велику шкоду від наркоманії і намагатися боротися з цією негативною звичною.
Завдання:
- скласти бібліографічний перелік джерел, і на його основі проаналізувати науково-теоретичний матеріал по проблемі;
- розробити програму експериментального дослідження;
- провести дослідження, проаналізувати отримані емпіричні дані, зробити висновки.
Об'єкт дослідження: Молоді люди віком від 14 до 25 років.
Предмет: визначити основні фактори впливу на поширення наркотиків серед підлітків, аспекти і причини виникнення наркоманії як такої.
Гіпотези:
Я вважаю, що наркоманія глибоко вкоренилась серед молоді;
1. Більшість випадків вживання наркотичних засобів молодими людьми пов'язане з ціллю підвищити свій настрій, а причиною, через яку вони почали вживати наркотики є бажання попробувати;
2. Наркотики - це порок якого важко позбутися.
3. Також я вважаю, що наркотичні засоби сильно шкодять здоров'ю.
4. Ця проблема є особливо актуальною і розповсюдження її пов'язано з низькою культурою суспільства.
Методи дослідження: аналіз загально-педагогічної і психологічної літератури по проблемі, анкетування, спостереження, опитування (бесіда), кількісний і якісний аналіз емпіричних даних.
Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів,психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними
Незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів - діяння, пов'язані з культивуванням рослин, що містять наркотичні речовини, розробкою, виробництвом, відпуском, виготовленням, зберіганням, розподілом, торгівлею, використанням, переміщенням на території України та за її межі наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які здійснюються з порушенням вимог Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і

 
 

Цікаве

Загрузка...