WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Подорож по сторінках улюблених казок - Сценарій

Подорож по сторінках улюблених казок - Сценарій

навчання.
Успішність навчального процесу залежить і від самого учня, його бажання працювати, активності процесу пізнання на уроці.
Учень має стати активним учасником процесу пізнання, формувати власні знання.
В.Сухомлинський підкреслював, що виняткову роль відіграє вміння вчителя скерувати хід думки учнів так, щоб вони активно, зосереджено прагнули побачити невидиме, зрозуміти приховане, розгледіти незвичайне у звичайному.
На уроці треба застосовувати такі форми і методи роботи, щоб учень був перш за все здобувачем знань, а не пасивно запам'ятовував знання під керівництвом вчителя.
В.Сухомлинський зауважував, що активність має проявлятися найперше в активності розуму, в усвідомленні учнями основних причинно-наслідкових зв'язків навчального матеріалу.
Розум має бути силою активною, творчою - лише за такої умови те, що можна назвати справжньою розумовою працею, формує достоїнство трудівника,милячи, шукаючої людини.
Активність учня на уроці забезпечує не тільки розумовий розвиток, а й ставлення його до знань, до учіння в цілому.
Одна з вимог життя до школи є формування школяра як активної самодостатньої творчої особистості.
Оптимізація навчального процесу сьогодні неможлива без піднесення ефективності уроку, пошуку нових форм і методів роботи, які забезпечили не лише успішне засвоєння певного теоретичного матеріалу та вироблення відповідних практичних навичок, а й активізували б пізнавальну діяльність учнів, спонукали б їх до творчого пошуку, самостійного дослідження, сформували б стійкий інтерес до навчальної діяльності.
Адже одне з основних завдань учителя і полягає в тому, щоб допомогти школяреві вчитися з інтересом, не "проходити" науки, а заглиблюватися в їх цікавий, таємничий світ.
Провідне місце серед навчальних дисциплін у початкових класах належить урокам рідної мови, завдяки яким класовод формує мовну культуру, грамотність учнів.
Та не менш важливо, щоб діти ще на початковому етапі навчання відчули і зрозуміли, що мова - це не просто правила, які треба заучувати, це чудовий, казковий світ, захоплива наука, у якій кожне слово, розділовий знак, правила мають свою життя, свою історію.
Особливу увагу на уроках мови бажано приділяти роботі зі словом як основною одиницею мови, розкривати перед учнями його цікавий, багатий і красивий вміст.
Воно має "ожити" для дітей, "заговорити" про своє походження, розвиток. Для того, щоб учні вміли "почути" слово, з ними постійно опрацьовують лексичний матеріал - з елементами пошуку, дослідження і навіть вигадки. Подібні завдання можна виконувати вже в добукварний період навчання грамоти за малюнками. Таким чином вдається сприяти розвиткові логічного мислення, зв'язного мовлення учнів, збагачувати їхній словник та розширювати слововживання, ознайомити з певними лінгвістичними поняттями.
На заняттях школярі, як правило, називають слова, ділять їх на склади, виділяють звуки, будують розповіді відповідаючи на питання. Кого ви бачите на малюнку?
Хто які процеси виконує?
Можна запропонувати школярам загадки типу "Яке місто літає?"
"Яке місто найсолодше?"
"Яке місто названо чоловічим ім'ям?"
Можна запропонувати для вибіркового диктанту уривки з вірша Д.Білоуса "Веселковий розмай".
А нам, малим, усе цікаве вдвічі,
Хто звідкіля прибув до Курманів:
Вусатий дядько - з Ракової Січі,
Той - З Білої Берези,
То й- з Тернів.
А ви звідкіль? З Погожої Криниці,
Ті з Білопілля, ті - Лебедина.
Хто так назвав ті селища навколо?
Хто оспівав діброви і лани?
У небі місяць - малинове коло,
А на землі - Климентові Млини.
Красо моя ти, Сумщино,
Куди не кинь - барвистих слів розмай.
Ролин, Боромля, Липова Долина,
Березів Яр, Лука, Зелений Гай.
Учні виписують власні назви, пояснюють правопис, знаходять іменники і визначають граматичні категорії.
Крім того, доцільно буде запропонувати дати своє трактування походження цих назв. Припущення типу "Липова Долина" - названо так тому, що село знаходиться в долині, де росли липи, достовірності не матимуть, але завдання сприятиме розвитку зв'язного мовлення, мислення.
І відповідно викличе певний інтерес до того, як же, справді, виникає найменування.
Ефективним в пізнавальному плані будуть завдання дізнатися, чому так називається їхнє село, річка, вулиця тощо.
За всім цим може бути досить цікава історія, пов'язана з минулим, з життям людей, що завжди викликає інтерес у школярів.
Такі завдання. Які передбачають самостійний пошук, інтуїцію, власне твердження, домисел, сприяють посиленню інтересу до мови як навчальної дисципліни, формуванню. В учнів наукового мислення.
Пізнання мови на різних її рівнях є джерелом різнобічних знань, засобом розвитку мислення, мовлення, духовного збагачення людини.
Психологи відзначають: якщо на одній віковій сходинці порушуються нормальні умови розвитку, то на наступній ми вже змушені одночасно розв'язувати два завдання: навчання і корекція.
Тому не можна шкодувати сил на створення сприятливих умов для навчання і розвитку саме у той час, коли дитина відкрита і готова для впливів педагога. Це гуманно у ставленні до дитини і економічно щодо організації навчально-виховного процесу.
Тема: Вікторина
"Сторінками улюблених казок".
Мета: Закріпити знання дітей з українських народних казок. Розвивати інтерес до запропонованих ігрових завдань. Впізнавати героїв знайомої казки, співвідносити їх з назвою казки. Розвивати логічне мислен6ня. Уяву, зв'язне мовлення. Виховувати любов до казки, допитливість, кмітливість, бажання допомагати іншим.
Обладнання: казкові ілюстрації; предмети, які належали казковим героям, корзина з яблуками; сигнальні картки.
Хід заняття:
І.Організаційна частина.
Бібліотечний урок до
свята "Тиждень книги"
1-2 класи
Бібліотекар. Дорогі діти, я знаю, що ви дуже любите читали і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож по сторінках улюблених казок.
Казка - це чарівна країна, де добро завжди

 
 

Цікаве

Загрузка...