WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Христос народився! Славімо Його! - Сценарій

Христос народився! Славімо Його! - Сценарій


СЦЕНАРІЙ
Тема: Христос народився! Славімо Його!
(за циклом творів Ч.Діккенса "Різдвяні повісті").
Мета: Ознайомити дітей з циклом творів Ч.Діккенса "Різдвяні повісті", виробляти вміння аналізувати зміст художнього твору, стежити за авторською думкою в творі; удосконалювати навички аналізу тексту, виразного читання. інсценування;
розвивати логічне мислення, твору уяву, вміння порівнювати і робити висновки;
виховувати людяність, доброту, милосердя, уміння співчувати ближнім.
Тип уроку: нестандартний
(урок-зустріч з героями "Різдвяних повістей Ч.Діккенса)
Обладнання: портрет письменника, текст "Різдвяних повістей", ілюстрації до творів, інсценування уривків повістей, схеми, перфокарти, таблиці, вислови Ч.Діккенса.
Епіграф уроку: "Нехай буде над кожним із нас Боже благословення, його любов та ласка".
(Ч.Діккенс "Різдвяна пісня в порозі", строфа V)
1. Вступне слово (тихо звучить колядка "Нова радість стала")
- Душа праведна наша споконвіку рідниться з Колядою, світле ймення якої славиться від сивої, античної давнини мовами світовими. А з Колядою являється диво в небесах - Світло воскресає від Світла і обнімає землю, звіздар ясна веселиться в центрі небозводу. Та й не дивно, бо є "Христос народився! Славімо Його!"
І знов Різдво...
Ах, скільки раз
Воно неначе казка, міф
З давно-давно минулих літ
Являлося посеред нас!
З надвір'я сніп входив до хати,
Ставав в кутку і колосками
Щось шелестів,
Хотів сказати,
Що знов Христос родивсь між нами,
Родилась правда, мир, любов....
(Б.Лепкий)
Цей урок, діти, ми присвятимо святу із свят - Різдву Христовому, адже сьогодні і є Різдво (25.12.05), яке відзначають на батьківщині англійського письменника Ч.Діккенса, з героями творів якого ми зараз зустрінемось на уроці.
2. Запис теми і епіграфа уроку дітьми в зошити. (3 хв.)
(У кожного учня на парті стоїть ялиночка і 12 іграшок до неї)
Учитель: - Різдво - це велике свято, свято добра й радості. Воно заходить у кожний дім, засвічуючи різдвяні ялинки. Протягом уроку перед вами, діти, стоятиме таке завдання: прикрасити різдвяну ялинку своїми знаннями. За кожну правильну відповідь ви маєте право прикрасити її кулькою, о дорівнюватиме 2 б.
3. Розповідь про святкування Різдва на Україні і в Англії.
Учень: Православні святкують Різдво 7 січня. На святвечір, який придає на 6 січня, на столі має бути 12 пісних страв (за числом апостолів).
Характерними українськими стравами є кутя, вареники, голубці, оселедець і ін. страви. Вечеряють, коли на небі з'явиться перша зірка. Вечеря починається молитвою при запаленій свічці, а під вікном лунають колядки, які величають народження Ісуса Христа. (звучить колядка).
Учениця: Сьогодні - католицьке Різдво. Я хочу розповісти про святкування його англійцями на їх рідній мові.
Christmas is celebrated on the 25 th of December and symoboliyes the birthday of Christ This day is marked by setting a fur-tree and decorating it with different toys and candels.
Children wait for Santa Claus who comes to every house and brings presents. Going to bed children leave their stockings and Shoes to receive presents the next morning.
Переклад:
Різдво святкують 25 грудня, воно символізує день народження Христа. У цей день продаються ялинки і прикрашають їх різними іграшками та свічками.
Діти чекають на Санта Клауса, який приходить у кожний дім залишають свої панчохи і туфлі, щоб наступного ранку отримати подарунки.
Вчитель: Англійський письменник Ч.Діккенс писав:
"Це радісні дні, дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні в усьому календарі, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця і бачать у своїх ближніх, - навіть у тих, хто не має ні грошей, ні долі, - таких самих людей, як вони самі".
В Англії існувала традиція: перед Різдвом у пресі публікували твори з різдвяною тематикою. Саме цьому святу Ч.Діккенс присвятив 5 творів, які об'єднав в цикл "Різдвяні повісті".
4. Розгляд таблиці:
"Різдвяні повісті"
1. "Різдвяна пісня в прозі"
(Свят вечірнє оповідання з привидами) 1843 р.
2. "Дзвони"
(Оповідання про Духів церковного годинника) 1844 р.
3. "Цвіркун за багатінням"
(Казка про сімейне щастя) 1845 р.
4. "Битва життя"
(Повість про кохання) 1846 р.
5. "Одержимий, або змова з привидом" 1848 р.
5. Історія написання "Різдвяних повістей"
Учень: У1843 р. Ч.Діккенсу запропонували виступити у пресі з підтримкою закону про обмеження робочого дня. Сміт розповів йому про нелюдські умови праці робітників на фабриках і заводах. Розповідь боляче вразила письменника. Мабуть, пригадалось власне дитинство, коли він, десятирічний хлопчик, мусив працювати на фабриці вакси. Спочатку він дума написати памфлет "До англійського народу на захист дитини-бідняка", але потім вирішив написати ряд творів, які пізніше об'єднав в цикл "Різдвяні повісті", що з'являтимуться друком щороку напередодні Різдва.
"Молот вдарив із силою у 20 раз, та що там - у 20 тисяч раз більшою силою, ніж та, яку я міг би прикласти, якщо б виконав свій перший задум", - писав Діккенс Сміту 120 березня 1843 р.
6. Робота над першим твором циклу "Різдвяні повісті".
- Першим твором циклу "Різдвяні повісті" є повість "Різдвяна пісня в прозі" - 1843 р., має підзаголовок (Свят вечірнє оповідання з привидами).
а) Теорія літератури.
б) З'ясування назви твору.
- Як ви розумієте назву твору?
Учень:
Твір має поетичну назву. Як відомо, різдвяні пісні відрізняються особливою святково вістю, оскільки відображають велику радість, перемогу світла над пітьмою, добра над злом, народження Ісуса Христа.
Як належить пісні, повість складається з п'яти строф, різких за тональністю.
7. Розгляд таблиці.
"Різдвяна пісня в прозі"
І строфа
зображення реального життя героя до його морального відродження ІІ, ІІІ, ІV строфа
Фантастична подорож героя у часі та просторі V строфа
Зображення реального життя героя після переродження
Строфа - ритмічно завершена частина твору; у давніх

 
 

Цікаве

Загрузка...