WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання технічних задач на заняттях з трудового навчання - Реферат

Використання технічних задач на заняттях з трудового навчання - Реферат

розрізати його на рейки, чи спочатку розрізати на рейки і висушити їх? Відповідь обгрунтуйте.
5. Від, чого залежить швидкість обертання вала електродвигуна постійного струму?
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення із соснових брусків перерізом 20х30 мм підрамника для наочних посібників (мал. 1). Зробіть цей підрамник.
Мал. 1.
І. Технічні задачі та запитання
1. Який різець треба використати, щоб проточену до потрібного діаметра заготовку порізати на токарному верстаті для обробки деревини .на підрозетники?
2. Обточуючи деталі на токарному верстаті для обробки деревини, кут різання приймають у межах від 45° до 70°. Чим зумовлена така велика різниця у величині кутів?
3. Визначте передаточне число для кожного з можливих положень паса в токарному верстаті, зображеному на мал. 1, для обробки деревини, якщо d"1 = 70 мм, d"1 = 120мм, d''2 = 70мм, d''2=120 мм.
4. Як підвищити довговічність дерев'яних стовпців, які вкопують у грунт і до яких кріпиться паркан?
5. Як визначити, на яку напругу розраховане електромагнітне реле?
ІІ. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення з березових планок (25 X 10 мм) та 2-міліметрового дроту шкільної рахівниці (мал. 2). Зробіть ЇЇ.
Мал. 2.
ІХ КЛАС
І. Технічні задачі та запитання
1. На мал. 1 зображено дві шкали ноніуса. Укажіть, яка з них є шкалою ноніуса штангенциркуля з точністю вимірювання 0,1 мм, а яка - шкалою ноніуса штангенциркуля з точністю вимірювання 0,05 мм? Відповідь обгрунтуйте. Поставте на обох ноніусах числа.
2. За якими ознаками під час обточування заготовки на токарному верстаті можна встановити, що різець затупився? Мал. 1.
Мал. 2. Мал. 3.
3. Який з різців (мал. 2) слід використати для обточування бронзової заготовки, а який - для стальної? Своє рішення обгрунтуйте.
4. Під час обробки деталі на токарному верстаті з'явилось визжання. Про що це свідчить? Як вплине це явище на якість оброблюваної деталі? Як його усунути?
5. У чому особливість механізму, кінематична схема якого показана на мал. 3? Де такі механізми використовуються?
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення на токарному верстаті болта МІ2 (мал. 4) з шестигранного прутка (ст. 3). Виточіть цей болт.
Мал. 4.
І. Технічні задачі та запитання
1. Яка точність вимірювання штангенциркулем, шкалу якого показано на мал. 1? Прочитайте показ цієї шкали.
2. Укажіть послідовність розмічання центра вала та шпонкової канавки (мал. 2) штангенциркулем.
3. Під час обточування заготовки з якого матеріалу - чавуну чи сталі - на різці виникає наріст (мал. 3)? Як його усунути? Відповідь обгрунтуйте.
Наріст
Мал. 1 Мал. 2 Мал. 3.
4. З нижче наведеного переліку різальних інструментів виберіть: а) інструменти, що застосовують для обробки отворів; б) інструменти, що застосовують для обробки зовнішніх поверхонь на токарному верстаті: підрізний різець, мітчик, плашка, прохідний різець, зенкер, розвертка, роз-точний різець, різьбовий різець, накатка.
5. Чи працюватиме механізм, кінематична схема якого показана на мал. 4?
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення на токарному верстаті трьох кілець для ручок напилків (мал. 5). Зробіть ці кільця. Заготовка: стальний дротик (ст. З) діаметром 25 мм.
X КЛАС
І. Технічні задачі та запитання
1. Розшифруйте марку чавуну: СЧ20-40.
2. Які з названих виробів треба виготовляти з алюмінію, а які з дюралюмінію: дитячі санки, заклепки, поршні, шківи, кухонний посуд, електричний провід, литі каркаси приладів, блоки циліндрів для двигунів?
3. Гартуючи деталі з маловуглецевої сталі, їх треба швидко охолоджувати. В якому гартувальному середовищі - воді чи маслі - деталь швидше охолоджуватиметься? Поясніть, чому?
4. Який вид браку відливок зумовлюють недостатньо висушені земляні форми й стержні?
5. Назвіть приблизно температуру в зоні дуги під час електричного зварювання металів.
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення універсальної малки (мал. 1). Зробіть цю малку. Листовий матеріал d - 2 мм.
І. Технічні задачі та запитання
1. Розшифруйте марку чавуну: ВЧ42-6.
2. Навіщо в стінках опок роблять багато отворів або надавдть стінкам ребристої форми?
3. Яка відмінність між технологією зварювання металевих конструкцій вугільним електродом і технологією зварювання ;їх металевим електродом?
4. Чи можна обмотку трансформатора виконати алюмінієвим, а не мідним проводом? Відповідь обгрунтуйте.
5. Чи однаково загартується деталь, якщо занурити її у ванну з холодною рідиною без переміщення і з переміщенням у цій рідині? Наведіть свої міркування.
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на виготовлення грабель (мал. 1) та зробіть ці граблі. Дані, яких не вистачає, виберіть самостійно. Матеріали: заготовка 20 X 6 мм; лист d = 2 мм; дріт Q 8 мм.
XІ КЛАС
І. Технічні задачі та запитання
1. З якою метою верхній ніж гільйотинних ножиць установлюють не паралельно нижньому, а під деяким кутом?
2. Вал електродвигуна привода фрикційного преса обертається за годинниковою стрілкою. Гвинт преса має праву різьбу. Вгору чи вниз рухатиметься повзун, якщо ручку керування ним перемістити вправо (мал. 1).
Мал. 1. Мал. 2. Мал. 3.
3. Накресліть кінематичну схему лебідки (мал. 2).
4. На мал. 3 зображено домкрат для встановлення деталей на столі фрезерного верстата. Зробіть робочі креслення його деталей. Розміри деталей виберіть самостійно.
5. Розробіть конструкцію пристрою для різання дроту на заготовки заданої довжини, призначені для виготовлення заклепок.
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на налагодження токарного верстата для виготовлений ручки плашкотримача (мал. 4) і зробіть цей плашкотримач.
І. Технічні задачі та запитання
1. Колінчасті вали для двигунів легше і з меншими затратами можна дістати литтям. Проте їх завждивідковують. Чим це пояснити?
2. В яких підшипниках - кочення чи ковзання - треба кріпити колінчасті вали кривошипних пресів? Поясніть, чому.
3. Зобразіть кінематичну схему машинних лещат.
4. Зробіть креслення кільця плашкотримача для круглої плашки М8. Зовнішній діаметр кільця становить ЗО мм, товщина кільця - 11 мм, наскрізний отвір - 16 мм, діаметр гнізда під плашку - 20 + 0,1 мм, глибина гнізда - 9 мм. Отвори для ручок розміщені вздовж діаметра посередині товщини кільця і мають різьбу М8. Два отвори для стопорних гвинтів розміщені на діаметрі, перпендикулярному до ручок, посередині глибини гнізда і мають різьбу М5.
5. Розробіть конструкцію плашкотримача для токарного верстата, за допомогою якого круглу плашку можна було б кріпити в задній бабці. Плашкотримач повинен давати змогу нарізати різьбу довжиною до 100 мм.
II. Трудове завдання
Складіть технологічну картку на налагодження токарного верстата для виготовлення домкрата (мал. 1), яким можна, кріпити деталі на столі фрезерного верстата. Зробіть його.
Мал. 1.
Використана література
Яровой Й.Н., Малюта Н.Т., Рыбенцев В.Н. Сборник задач по техническому труду. - М. Просвещение, 1976.

 
 

Цікаве

Загрузка...