WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Заповідь Божа – заклик до спілкування з богом - Реферат

Заповідь Божа – заклик до спілкування з богом - Реферат


Реферат з педагогіки
УРОК: ЗАПОВІДЬ БОЖА - ЗАКЛИК
ДО СПІЛКУВАННЯ З БОГОМ
.
ТЕМ УРОКУ: Ш заповідь Божа - заклик до спілкування з Богом.
МЕТА УРОКУ: Вчити дітей самостійно мислити та аналізувати, роздумуючи над молитвою "Отче наш": розвивати почуття усвідомленості ролі Божих заповідей та молитви в житті людини: виховувати учнів в дусі християнської етики.
ДОПОМІЖНІ МАТЕРЫАЛИ: Святе Письмо /Мат. 6:9-І3; Лк.11: 1-4/, плакат з розбитим на прохання текстом молитви "Отче наш".
ХІД УРОКУ
Спільна молитва.
І. Кор.І5.І4. "Буду молитися .духом, й розумом буду молитися".
"Царю небесний"'...
І. Підсумок раніше вивчених тем.
Кожна річ на світі має своє призначення. Має його і людина. І це призначення дуже високе. Як учень ходить до школи, щоб здобу ти знання, так і людина проходить школу життя, щоб здобути вічне щастя.
І наскільки ми добре вчимося, покаже нам коротенький тест. /З вибраних на карточках правильних відповідей складається гасло "Господь посеред нас"/,
ІІ. Щоб визначитися з темою сьогоднішнього уроку, я розкажу вам оповідь о. Івана Лужецького.
"Одного разу човном, що має прикріплене по кожній стороні весло, старий дідусь-перевізник переправляв на другий берег молодого юнака. Сідаючи до човна, дідусь зняв шапку, перехрестився, прошептав коротку молитву і енергійно; міцним ударом рук, занурив обидва весла у воду. Човен ішов рівно, мов по невидимій лінії до наміченої мети.
Юнак спочатку мовчав, а далі не витримав і запитав дідуся, що ця молитва йому допоможе. Кожній людині, мовляв, уже наперед призначено, де і коли вона має померти, і ніщо її від того призначення не врятує.
Почувши ці слова, дідусь не сказав ні слова підніс праве весло, поклав його в човен і почав спокійно двома руками гребти лівим веслом. Човен, здавалося, негайно почав плисти швидше. Та він не плив до цілі, бо залишився майже на тому самому місці, роблячи весь час невеликі кола навколо себе.. Побачивши, що діється, юнак здивовано та розгублено запитав перевізника, чому він так нерозумно чинити.
- Я послухав твоєї поради, - відповів йому дідусь. Знай же, дитино, щоб успішно переплисти життєву ріку, потрібно двоє весел, які б рівномірно провадили нас вперед до мети. Одне весло - це праця, а друге - це молитва. Коли не буде поміж ними рівноваги, коли успіх одного захочемо побільшити коштом другого, то мети ніколи не досягнемо...
ПИТАННЯ ДО КЛАСУ: Про що ж ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?
/Повідомлення теми уроку/.
"Не забувайте ніколи про ту правду християнського життя, що молитва - це перша найнеобхідніша .й найосновніша підстава життя християнина". Так говорив Блаженної пам'яті митрополит Андрей Шептицький.
Ш. Повідомлення учнів про релігійність українського народу. ІУ. Релігія і молитва немислимі одна без одної.
Святий Іван Золотоус казав: "Молитва - це світло для душі, правдиве пізнання Бога, посередниця між Богом і людьми, лікар наших пристрастей, лік на болі, мир для душі, небесна провідниця в дорозі, яка ходить не довкола землі, а іде під сам небосхил. Вона здіймається понад створіння, .духовно розтинає повітря і йде понад нього. Вона проходить міріади зір, відчиняє брами неба, підноситься понад Ангелів, минає Престоли і Господства, йде вище Херувимів і піднявшись понад усі створіння наближається до Святої Тройці. Тут вона поклоняється Божеству, стає гідною розмовляти з небесним Царем. Через молитву наша душа, піднявшись на небо, обіймає Господа невисказними обіймами, наче дитина свою матір, і зі сльозами благає божественної поживи, висказує свої бажання і одержує дари, що перевищують усю видиму природу. Молитва - це священний посланець. Вона веселить серце, успокоює .душу, збуджує страх перед карою і бажання небесного царства, молитва вчить покори, дає пізнання гріха: словом - прикрашає людину всяким добром і покриває душу різними чеснотами, наче різноманітним покривалом".
Святий же Августин навчає, що хто вміє добре молитися, той вміє добре жити.
Тож скажемо і ми: "Господи, навчи нас молитися..."
- Учень читає уривок з Євангелії від Матея, розділ б, вірш 9-13.
- Учитель: "Немає кращої і святішої молитви, ніж "Отче наш'1 каже св. Тома. Чому?
Молитву "Отче наш" можна порівняти з дорогоцінним каменем, який має велику вартість, хоча сам по собі є маленьким. "Серед всіх молитов - ця молитва володіє найбільшою силою, бо в ній молиться не лише в ім'я Ісуса Христа, але, що найважливіше - власна ми словами Спасителя" - св. Киприян.
- Звертання до класу: "Чи не можна було б молитву "Отче наш розділити на незалежні частинки, які б несли в собі певну інформацію /Вивішується плакат/. Вступ. /Отче наш, Ти, що єси на небесах..."
... Вводить нас у потрібний для молитви настрій, підносить наш дух до Бога, пробуджує довір'я до Бога. Пробуджуємо в собі віру, надію і любов.
Св.Августин: "Бог просить називати його "Отцем", бо це ім'я сповнене любові і викликає любов.
Кажучи "наш" - молимося і за себе і за інших /всі ми брати і сестри в Христі/.
Промовляємо, "що єси на небесах", бо хоча Бог є всюди присутній, однак оглядати його можна лише на небі.
1 прохання: "Нехай святиться ім'я Твоє..."
Перше прохання означає: "Боже, дай, щоб ми Твою велич щораз краще пізнавали і шанували". Божа слава - це мета усього створеного. Одна старо-юдейська легенда розказує, що коли Бог створив світ, але ще не було людини, тоді Бог запитав ангелів, чи ще чогось не бракує. Один з ангелів і каже: "Боже, Твої діла великі, чудні й дивні, але тут ще одного бракує. Треба, щоб у всесвіті лунав сильний, ясний, дзвінкий голос, що всюди й завжди, вдень і вночі, голосив би пісню слави і прослави Творцеві за всю його до6 роту". Інші ангели висловили ту саму думку. На те Господь Бог: "Ваша заввага слушна. Так, я створю велике створіння і дам йому світлий розум, щоб він пізнавав Мої великі діла і за те слави Мене", І

 
 

Цікаве

Загрузка...