WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Профілактика і зниження алкогольної та наркозалежності - Курсова робота

Профілактика і зниження алкогольної та наркозалежності - Курсова робота


Курсова робота з педагогіки
Профілактика і зниження алкогольної та наркозалежності
серед дітей і підлітків.
ПЛАН
Вступ.
1. Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми дослідження наркоманії.
Фактори, які впливають на початок наркотиків серед молоді.
Позбавлення наркозалежності. Методи лікування. Куди звертатися по допомогу.
2. Профілактика і зниження алкогольної залежності серед дітей і підлітків.
Вплив алкоголю на організм людини.
3. Профілактик куріння та інших форм поведінки залежності у підлітків.
Вплив тютюну на організм підлітка.
Вплив нікотину на важливо життєві органи підлітка.
Висновки.
Список використаної літератури.
ВСТУП
Головні цінність суспільства - життя і здоров'я людини. В умовах ускладнення життя, між особистісних зв'язків і стосунків державний курс освітньої політики ва Україні передбачає пропаганду здорового способу життя, виховання здорового молодого покоління, якому жити і працювати в новій державі.
Основними причинами негативних змін у здоров'ї нації є погіршення економічної ситуації, низький рівень державного медичного обслуговування, несприятливі умови, соціальна напруженість. Україна підтримала Конвенцію ООН про постійний розвиток людства. Головне - це безпека кожної людини. Рівень безпеки залежить від стану навколишнього середовища, державної системи підтримки безпеки людства та індивідуальної захищеності.
1. АНАЛІЗ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ З ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ.
Наркотики - це група речовин, які приводять до виникнення особливого стану - ейфорії, кайфу (стану фальшивої радості, райдужних, але необгрутованих марень, що супроводжуються приглушенням почуття відповідальності). Наркотики викликають підвищену, ненормальну, надмірну активність, психічне й рухове збудження.
До наркотичних речовин належить опіум, героїн, морфін, марихуана, різні болезаспокійливі речовини.
Вирощування маку й використання його з метою отримання наркотичного задоволення мало місце ще в 300 році до нашої ери; він вирощувався в Мексиці, Китаї, Індії, Камбоджі, В'єтнамі, Лівані, Туреччині, Афганістані. Опіумний мак досі вирощується в країнах Золотого Трикутника - Бірмі, Лаосі, Таїланді.
Першою людиною, яка зуміла знайти медичне застосування кокаїну, був Олександр Беннятт.
1874 року - дата отримання британцями героїну.
Героїн заборонений наркотик. Майже всі "героїнники" заражені гепатитом В і С серед них дуже багато хворих на СНІД і сифіліс.
Наркоманія - це психічне захворювання людей, які не зуміли сказати "Ні". Вживання наркотиків було відоме ще в давнину. Ейфорія й неадекватні веселощі, а потім дивне заціпеніння, (стадії наркотичного сп'яніння) після вживання зілля з різних рослин неодмінно супроводжували грецькі вакханалії, релігійні свята мешканців джунглів Амазонки або верв їв Нілу.
У наші дні наркоманія стала хворобою незахищених верст суспільства, а точніше, найслабших його членів. Це для них, як їм здається, вона стала своєрідним способом виходу зі стресових ситуацій.
На кожні 10 тисяч жителів України припадає 17 наркоманів (дані на квітень 2000 року); 70 відсотків споживачів наркотиків молоді люди від 16 до 25 років. Що ж сприяє вживанню ними наркотиків?
1.1. Фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед молоді.
1) Передусім - мода, прагнення вписатися в те оточення, ту компанію, яка для молодої людини важлива, цікава і де споживання наркотиків - норма.
2) Можливо, молодь приваблює поширена помилка, начебто споживання наркотиків - ознака сучасного модного устрою життя.
3) Психологи вважають, що споживання наркотиків - один із щаблів віддалення від реального життя. А наступна - самогубство.
Серед інших причин можна назвати такі:
1) погані стосунки в родині, з близькими й друзями;
2) антисоціальна поведінка й гіперактивність дітей;
3) дружба з однолітками, які вживають наркотики;
4) нелюбов до школи, неуспіхи в навчанні;
5) економічні й соціальні труднощі;
6) погане оточення й розлад у суспільстві;
7) зміна місця навчання й проживання;
8) доступність наркотиків;
9) вживання наркотиків батьками;
10) позитивне ставлення до наркотиків;
11) спроба заглушити наркотиком біль чи втекти від неприємності.
Більшість людей, які вживають наркотики, ставлять себе вище за суспільство, його закони й норми, вважаючи себе найобдарованішими особистостями. Причина такої зарозумілості криється й в особливості дії багатьох наркотичних речовин.
Під час наркотичної ейфорії, крім підйому настрою, відчуття веселощів і радості, виникають викривлення в сприйнятті не тільки ситуації та стосунків людей, але й форми предметів, кольору, простору, часу й звуку. Творчі натури, які використовували наркотичне сп'яніння для стимуляції натхнення, загинули в розквіті років.
Шлях багатьох рок-музикантів та співаків, видатних акторів і художників обірваний наркотиками.
Чому важко позбутися споживання наркотиків? Бо переш, з чим стикається наркоман, - це потреба постійно збільшувати дозу для досягнення кайфу. Це відбувається при вживанні більшості наркотиків, особливо тих, які містять опій.
Постійне збільшення дози для отримання "кайфу" створює важко розв'язувані або зовсім не розв'язувані фінансові проблеми.
Це по-перше. По-друге, ефект сп'яніння. Розслаблення й комфорту дуже швидко зникає зовсім. Ін'єкції починають здійснювати тільки стимулювання. З'являється відчуття припливу сил, яких насправді стає дедалі менше й менше.
Нещасний уже не може жити, навчатися й працювати без диявольського зілля.
Як визначити, що людина перебуває у стані наркотичного сп'яніння?
1) У людини різко звужені (іноді сильно розширені) зіниці.
2) Рухи сповільнені, порушена координація, що можна перевірити, наприклад, попросивши пройти розподільною смугою декілька метрів.
3) Реакція при сприйнятті й відповіді на поставлені запитання уповільнена, своє ім'я та прізвище, говорить невиразно, мовлення її важко розібрати.
4) Поведінка зазвичай розвізна, продиктована надмірними веселощами або навпаки, пригніченістю.
5) Людина неадекватно оцінює події, що відбуваються.
Є й непрямі ознаки. Так, наркомани починають віддавати перевагу певному одягові: шкіряним курткам із заклепками, масивним ременям, роблять специфічні зачіски. Разом з тим вони чат ос недбалі в одязі й байдужі стосовно дотримання елементарних правил гігієни.
Прийшовши додому, незвично швидко ховаються у своїй кімнаті, у розмові уривчасті, не дивляться в очі. Вони безпричинно похмурі до агресивності або, навпаки, надмірну сміхотливі. Носять сорочки з довгими рукавами, щоб сховати сліди уколів у вену.
Якщо спочатку норка тик -це лише трихвилинне задоволення, то вже за місяць наркоман не може буз нього існувати.
Дуже швидко настає повне психологічне виснаження. Загальне виснаження організму в результаті вживання наркотиків настаєвже через 2-3 роки. Людина втрачає здатність до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає остаточна моральна й інтелектуальна деградація - повний розпад особистості. Повністю втрачаються попередні почуття й інтереси. Єдиною турботою стає добування будь-якими засобами й

 
 

Цікаве

Загрузка...