WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Роль української національної ідеї у підготовці учнівської молоді на вивчення військової справи тa служби в Збройних Силах України - Реферат

Роль української національної ідеї у підготовці учнівської молоді на вивчення військової справи тa служби в Збройних Силах України - Реферат

"Сокіл", "Джура", та багато інших, які мають вносити свій вклад у мобілізацію молоді до захисту Вітчизни, виховання її в дусі любові до України.
До речі, пластунство відроджується не лише в Галичині, а й у Києві, на Донеччині та в інших регіонах України. Треба сказати, що ця молодеча організація названа "Пластом за порадою І.Франка /письменник гадав у такій спосіб прив'язати виховання до українсько-козацьких традицій, адже пластунами у Запорізькій Січі називали розвідників/.
Акцентуємо, що шляхи формування особистості в Пласті відмінні від звичних. Спосіб виховання в Пласті - це самовиховання.
Можна стверджувати, що найбільш актуальною така проблема є для юної особи, яка наполегливо прагне найти себе, своє місце в житті, свою справу для підготовки до служби в Збройних Силах України, побачити себе очима інших людей. Саме в цьому віці молода людина найбільш відкрита до сприйняття суспільних і моральних ідеалів.
Вивчення даної проблеми показує, що скаутінг ставить основним своїм завданням виховання доброго громадянина, захисника України. Тому не дивно, що великий відсоток керівних посад у більшості країн світу займають саме вихованці скаутських організацій. Скаутів, на наш погляд, потрібно цінувати за вміння організувати себе й інших, підпорядкувати свої прагнення ідеї державності Одним словом, організація ставить собі за мету підготувати лідерів народу.
На наш погляд, педагогічне значення діяльності Пласту колосальне, бо воно повністю відповідає національній вдачі українців і формує українських патріотів. Навчання й виховання проводиться у дусі козацької педагогіки, норм християнської моралі, дотримання українських народних чеснот.
Патріотична організація Пласт є доброю підпорою у рості й виробленні твердого характеру української нації, що важливо для молоді, яка завтра стане в ряди Збройних Сил України.
З глибоким переконанням стверджуємо, що "Пласт був і залишається чудовою школою виховання розумних, кмітливих, здорових і сильних, духовно багатих, освічених, національно свідомих українців, палких патріотів, вільних, активних громадян самостійної української держави." [15-8] В зв'язку з цим, на нашу думку, виникає важлива потреба пропагувати патріотичні починання, які проводить Пласт із проблеми підготовки молоді до виконання військового обов'язку. Цю важливу місію виконують Тернопільське видавництво "Лілея" із випуском пластових часописів - "Готуйсь", "Цвіт України" та журналів пластової думки й інформації "Пластовий Шлях", "Юнак". Для всієї України випускається журнал "Провідник суспільства". Цікаві матеріали військово-патріотичної тематики друкує дрогобицька станиця в газетах "Вісник дрогобицьких пластунів", стрийська - "Орлині крила".
Як підтверджують наукові пошуки з проблеми мобілізації молоді до служби в Українській Армії важливу роль має діяльність ветеранів Великої Вітчизняної війни та визвольних змагань.
Ради й групи ветеранів здійснюють шефство у школах, ліцеях, гімназіях. Завдання ветеранських організацій - це готувати юнаків до військової служби з урахуванням славних традицій Збройних Сил. До майбутніх захисників Вітчизни ветерани доводять пам'ятні історичні події Великої Вітчизняної війни. І тут закладаються великі виховні можливості формування гордості за причетність до героїчного минулого нашого народу: міста-герої Київ, Одеса, Севастополь, Керч, місця форсування Дніпра, "солдатські поля", братські поховання, меморіали, тощо.
Вивчення даної проблеми дає підстави зробити висновки та сформулювати певні положення, які б на наш погляд, сприяли покращенню підготовки учнівської молоді до захисту Вітчизни:
потрібно на державному рівні розробити Програму та концепцію військово-патріотичного виховання.
Змінити назву курсу "Допризовна підготовка" на "Основи захисту Вітчизни", що підніме роль і імідж даного предмета в навчальних закладах освіти України.
Вивчати дисципліну "Допризовна підготовка" у професійно-технічних закладах освіти не за 70 годинною програмою, а за 140 годинною, як у школах , а в 2002-2003 рр. передбачити вивчення курсу у 9, 10, 11 класах обсягом 70 годин у кожному класі, а в ПТУ - на 1, 2, 3 курсах по 70 годин /210 годин загалом/.
Надати викладачам допризовної підготовки статусу заступника директора навчального закладу з виховної роботи - керівника допризовної підготовки /"військовий керівник"/, що значно зменшить плинність кадрів, підвищить престиж педагогічних працівників.
Наголошуємо, що для проведення заходів з учнівською молоддю з героїко-патріотичної роботи маємо підготувати фахівців, у яких є досвід роботи у виховних структурах Збройних Сил України на посадах психологів, соціологів. Тобто вони повинні мати педагогічну освіту, практичний досвід роботи і військової служби, володіти організаторськими здібностями.
В зв'язку з вищесказаним доцільно створити кафедру по підготовці таких фахівців при Прикарпатському університеті імені В.Стефаника. Науковці кафедри мають розробити й провести апробацію нової програми, підручника, навчальних посібників, рекомендацій для навчальних закладів із допризовної підготовки.
Сумніву не підлягає, що оновлення змісту та шляхів формування в учнівської молоді педагогічно-психологічної готовності до служби в Збройних Силах України дасть змогу успішно розв'язувати завдання допризовної підготовки.
Робимо висновок, що забезпечення безперервного поступу процесів розбудови незалежної Української держави, як безпеки суспільства є невіддільне від навчального розв'язання цілого комплексу проблем національного виховання, в тому числі корінного поліпшеннянавчання та військово-патріотичного виховання, одним з напрямків роботи якого є мобілізація учнівської молоді на вивчення військової справи й підготовки її як до строкової так і до контрактної служби в Збройних Силах України.
Отже, для створення дійсно професійної армії необхідно укомплектовувати її якісним особовим складом у першу чергу, на контрактній основі з високим рівнем допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання.
Література:
1.Сухомлинська О. В. Ногами людина повинна вростати у землю своєї Батьківщини, але очі її хай оглядають весь світ // Відродження. -1993.-№2 - С.6-8.
2. Зятів С. Без патріотів немає держави // Народна Армія.-1996.-10 липня . -С.3.
3. Ващенко Г. Виховний ідеал. - Полтава,1994.-т.1.-с.162
4.Ващенко Г. Виховний ідеал. - Полтава,1994.-т.1.-с.124
5.Сухомлинський В.О. Теоретичні і практичні проблеми, які висуваються життям у процесі здійснення ідеї розвитку особистості //
Вибрані твори: В 5-ти тт.-К., 1976. - Т.1. - С.131
6. Стельмахович М.Г. Українська родина педагогіка.- К., 1996. - С. 185.
7. Коупленд Н. Психология и солдат.-М.:Воениздат, 1990. С.14
8. Закон України "Про позашкільну освіту"//Освіта України.-2000.-№31- 2 серпня. - С.8
9. Ірчан М.В. Твори: В 2тт. - К.: Дніпро, 1987. - Т.2. - С.60
10. Молодецький В.Реформа збройних сил України // Вісті Комбатанта - Торонто - Нью-Йорк, 1996 - С.52
11. Грушевський М. Привіт // Нове життя (Станіславів), 1919.-17 квітня-С.21
12. Рижих В. Головне завдання ТСО України - військово-патріотичне виховання молоді // Учитель. - 1999. - №5-6. - С.24
13. Ати-бати у солдати // Західний кур'єр (Ів.-Фр.).-2001.-20-26 грудня-С.9
14. Целевич В. Народ, нація, держава.- Вінниця: Наш час,1993.-С.54
15. Стельмахович М.Г. Пласт у системі національного виховання // Поліття (Ів.-Фр.).-1994- №39-40 - С.8
16. Белебеха І. Поразки та надії України. - Харків : Прапор,1996 - С.363 Мисак Богдан Павлович Підполковник запасу, викладач допризовної підготовки юнаків ПТУ№1 м. Івано-Франківська.

 
 

Цікаве

Загрузка...