WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра - Курсова робота

Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра - Курсова робота

сріблястий, - все навколо викликало у них радість, захоплення. Королева Веселка сіяла в душі людей почуття доброго і прекрасного.
Одного разу трапилась біда. Злий - презлий чарівник відняв у людей радість. Він розсіяв, розвіяв усі кольори добра і радості.
Казкар-Чарівник: - Діти, я отримав від мешканців казкової держави лист-прохання. Послухайте й допоможіть їм. Введіть у текст слова -ознаки.
На кожній парні - листочки з творчим завданням (діти працюють по парах).
Не впізнати … лісу … листочки тріпочуть на … вітрі. … листя застелило … землю. … виглядають … шапочки … грибів, пишаються … підосичника. А під берізкою сховалися … грибки на … ніжках.
Під час вивчення теми "Історія нашого народу" дітям слід запропонувати ігри, які дадуть змогу усвідомити поняття роду людського основної форми людського буття, усвідомити зв'язок між поколіннями.
Гра "Сімейне дерево".
Під час цієї гри учням пропонується скласти "сімейне дерево".
Спочатку діти визначають місце кожного на сімейному дереві, а потім створюють його, працюючи у групах.
Бабуся і дідусь
плоди
Прабабуся і прадідусь
стовбур
Мама і тато
гілки
Я
корінь
Мої діти квіти
Ця гра виховує здатність дорожити такими загальнолюдськими цінностями як життя, сім'я, батько, мати, родина.
Гра "Що таке добре, і що таке погано".
Вчитель: - Уважно подивіться на зображений овал. Він нам нагадує обличчя людини, але у нього немає ні очей, ні носа, ні рота. Правильно виконавши завдання, ми дамо змогу людині виявити своє обличчя.
Учням даються деформовані прислів'я. Їм потрібно зібрати ці прислів'я і визначити їх тему (головну думку). На дошці кожна тема розміщена у парі з умовним позначенням людського обличчя. Правильно виконуючи завдання, діти поступово заповнюють коло.
Добрі, прикрашають,
справи, людину. Доброта [малюнок: очі]
Чуйність
Не, прикрашає, одяг,
а, справи, добрі, людину.
Знайди, друга, а,
бережи, шукай Вміння дружити
[малюнок: брови]
Птах, дружбою,
людина, сильна,
а, крилами
Землю, праця,
сонце, прикрашає,
а, людину. Працьовитість
[малюнок: ніс]
Правда, за, світліша,
сонце, ясне. Чесність
[малюнок: рот]
Така гра має велике виховне значення, вона впливає на формування в дітей норм моралі, ближче знайомить їх з народною творчістю.
При формуванні природничих понять, зокрема під час вивчення теми "Звірі", корисно запропонувати гру "хто де живе".
На дошці записано дві моделі слів.
Хто живе? Де живуть?
Кріт - Барліг
Ведмідь - Дупло
Білка - Гніздо
Горобець - Нірка
Де живуть? Хто живе?
Барліг - Кріт
Дупло - Ведмідь
Гніздо - Білка
Нірка - Горобець
Капітан двох команд мусить швидко в першому випадку розселити тварин, в другому - правильно написати назви тварин на дошці. Пожвавлення може ???? унаочнення. (До таблиці приклеюються поліетиленові кишеньки, куди можна вставити вирізані з картону фігурки тварин).
Особливо доцільно звертатися до гри при проведенні уроків математики. Виучуваний матеріал буде здаватися дітям важким і нецікавим. якщо в хід уроку не ввести гру.
Під час проведення усного рахунку можна використати цікаві форми гри, зокрема "Допоможемо Незнайкові".
Вчитель: - Як ви вже мабуть знаєте, що Незнайко ніколи не ходить до школи, він дуже не любить вчитися, тому дуже часто допускає помилки. Ось так сталося і цього разу, він був дуже неуважним, подивіться як він обчислив вирази. Давайте допоможемо йому, виправимо помилки.
Діти активно намагаються, відповідати, щоб доказати Незнайкові, що на противагу йому вони дуже старанні, добре знають матеріал.
Можна ще використати такі ігри:
"Числа - перебіжники"
Хід гри: Учні поділені на три команди. З кожної виходить по 5 учнів. Їм роздають картки з цифрами й знаками дій. За сигналом діти складають приклади на додавання. Потім вчитель пропонує з цими ж числами утворити інші приклади на додавання (наприклад, 3+7=10 і 7+3=10). У кожній команді один з її членів записує складені вирази на дошці. Порівнюючи пари виразів, діти повторюють переставний закон додавання. Виграє та команда, яка склала більше прикладів за відведений час і сформулювала переставний закон додавання.
"Калькулятор"
Обладнання: зображення моделі мікрокалькулятора, в якому екран містить проріз для встановлення чисел, результату дій над членами, про які йдеться у математичній загадці. Її загадує вчитель. Набори цифр.
можна наводити дуже багато різноманітних навчально-розвиваючих ігор, доводити їхній виховний, навчальний ірозвиваючий вплив, але завжди слід пам'ятати, що гра для дитини - це той місточок по якому вона крокує у доросле життя.
Розглядаючи вищезгадані питання, можна прийти до висновку, що потреба у грі ніколи не зникне в людини. Для дитини особлива цінність гри полягає не тільки в тому, що вона дає їй можливість як загального, так і фізичного, духовного зростання, а й у плані підготовки до різних сфер життя. Гра для дитини, особливо в молодшому шкільному віці, наділена це й дослідницьким змістом, який дає змогу моделювати все те, що існує поза грою. Саме через гру дитина швидше знайомиться з правилами та нормами спілкування з оточенням - із світом природи, з людьми; швидше опановує навичок і звичок культурної поведінки.
Будь-яка інструментовка ігор виправдана ще й психологічно: у грі дитина безтурботна, психологічно розкута і таку більше, ніж коли-небудь, здатна на повне вираження свого індивідуального "Я". Важливим стає таке завдання для вчителів початкових класів та вихователів: дати можливість кожній дитині через гру самовиразитися, самореалізуватися, як у процесі навчання так і в позаурочний час.
На жаль, сьогодні ми ще не готові до створення і проведення для молоді спільної Всеукраїнської гри. Але ми знаходимося на етапі підготовки до неї, коли можливе ширше використання творчих справ, особливо в позаурочній діяльності школярів. Практика передових вчителів засвідчує, що за змістом ці справи можуть бути народознавчими, вони допомагають дітям краще пізнати культуру, духовні надбання українського народу, сприятимуть вихованню в них гідностей, поваги одне до одного. В пригоді можуть стати і різноманітні комплексні форми організацій виховної роботи в школі.
Сьогодні, в час відродження національної системи виховання, дуже важливо залучати до процесу формування особистості дитини українські традиційні дитячі ігри. Національні дитячі ігри дуже глибокі своєю мудрістю, містять у собі величезний виховний потенціал. Вони добре сприймаються нашими дітьми, а за формою, і за змістом найповніше відповідають ментальності української дитини.
Література:
1. Початкова школа. 6'97 "Роль гри у навчанні і вихованні молодших школярів" С. 40-45.
2. Початкова школа. 9'97 "Дидактичні ігри" С. 49-50.
3. "Розвивающие игры". Б. Никитин. К. 1980. С. 10-12.
4. "Математичні ігри в 1-3 класах". М. І. Микитинська, И. Д. Мацько. К. 1980. С. 3-13.
5. "Вчися граючись". Л. В. Артемова. К. "Томіріс" 1990. С. 3-5.
6. Початкова школа. 7'1996. "Ігрові проблемні ситуації". Л. С. Ільяницька. С. 27-28.
7. Початкова школа. 3'1997. "Виховання естетичної чуйності до природи у процесі гри". О. Ткаченко. С. 53-54.
8. Початкова школа. 4'1996. "Музично-дидактичні ігри". С. 39.

 
 

Цікаве

Загрузка...