WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Батьківство і материнство. (Урок) - Реферат

Батьківство і материнство. (Урок) - Реферат

хто ж отворив нам пекло, як непослух", - каже св. Бернардин. Полюбімо послух, бо через непослух перші люди втратили любов Божу та всю красу, велич і добро раю.
Послух - це фундамент на якому ми повинні будувати життя родинне, життя суспільне і до послуху батьки повинні привчати дітей змалку, як каже наша приповідка "Нагинай лозу поки молода".
Третьою чеснотою, не менш важною від послуху, є пошанування авторитету. Пошана і послух зв'язані з собою дуже міцно. І все це маємо виконувати для батьків, бо ж вони є заступниками Бога. Цим життям ми зобов'язані любити і шанувати батьків. А батьки повинні бути добрими і справедливими. Сім'я, родина - це початок школи для дитини, а батько і мати в ній перші вчителі. Родина - це той гарний город і сад, а тим першим садівником є батько. І від садівника, і лише від нього залежить, чи ті дерева ростуть криво чи рівно, чи добре доглянуті - то тоді можна сподіватися і гарних плодів.
Четвертою складовою частиною правильного виховання дітей є правдомовність, любов до правди. Яка велика радість, задоволення для родичів, коли вони в усьому вірять своїм дітям! Щирість, правдомовність, є підставою для правильного виховання. Без правдомовності немає бесіди про якусь там вірність, чесність, певність, сталість характеру. Потрібно звернути увагу на дві хиби виховні:
1. надмірна, неоправдвна строгість батьків,
2. коли батьки самі послуговуються не правдомовністю.
Дітей треба наказувати за їх проступки, впертість, неслухняність, за злу волю, але не можна карати за нездібність, нерозсудливість, забудькуватість. А вже ніколи не можна карати дитину за її любов до правди, бо й таке інколи трапляється. Коли батьки самі люблять говорити неправду і оббріхувати інших, то нехай пам'ятають, що яке зерно посіють, то таке й збирати будуть. Батьки мають бути найкращими друзями своїх дітей. В часі внутрішньої боротьби. В часі спокуси, діти стають безрадні, бо не мають з ким порадитися. І щаслива підростаюча дитина, якій ці нові життєві тайни вияснить мама або тато, - побожно, розумно, а не вулиця, чи якийсь небажаний зіпсутий учитель, чи кіно, чи неморальна книжка. Діти мають право одержати повчання від родини, і батьки зобов'язані пояснити дітям про речі, які їм до тепер не відомі.
Дитино, коли ти маєш той скарб, тих найдорожчих батьків, цілуй ті руки, що колись тебе носили, годували, цілуй ті уста, що так солодко і мило до тебе промовляли, усміхались та молитву шептали за твоє здоров'я, відплачуйся серцем за серце, не допусти, щоб яка небудь скарга вийшла з твоїх уст, з їх серця на тебе. Пам'ятай про них як пам'ятали і пам'ятають про тебе вони, не забудь про них! Будь для них завжди милим, слухняним, люби їх і шануй, бо того Христос хоче від тебе. В цьому ми повинні наслідувати Ісуса Христа, бо Він був слухняний своїй Матері і св. Опікунові аж до смерті на хресті.
Закінчуючи свою лекцію про батьківство й материнство, де ми говорили про своїх родичів, які повинні бути діти, яке має бути виховання, хочу ще раз сказати, що нам не потрібні будуть ні культура, ні техніка, ні знання, бо народ що немає доброї і великої родини просто на просто зникне.
О, Мати Божа, Діво Маріє.
В Твою честь сонце світить і гріє,
На Твою славу розквітли квіти,
В твою честь щиро співають діти,
О Мати Божа, Неба Княгине,
Най наше слово до Тебе злине,
В тім слові просьба покірна й щира:
Дай нам діждати щастя і мира.
Тебе благають вкраїнські діти:
Не дай нам довше горе терпіти,
Здвигни наш рідний нарід з руїни,
О, стань покровом для України.
Література:
1. Біблія.
2. П. Леферв. "Вчитися життя".
3. К. Ватаманюк "Від лиця Твого Господи, судьба моя іде…"
4. Основи християнської моралі.
5. о. Петро Мельничук. " Християнська родина, батьки і діти".
Заняття 17.
Тема уроку. Віра в Бога - свідчення високої наукової і моральної
культури особистої. Між наукою і християнською
вірою немає конфлікту.
Мета уроку. Пояснити учням чому на певному етапі розвитку людського
суспільства виникла певна непримиренність між наукою і релігією
- це поширення атеїзму. На основі прикладів з життя відомих
вчених, поетів, філософів, музикантів і їх висловлювань про Бога і релігію. Довести, що між наукою і релігією немає конфлікту, а що вони походять із того самого початку і ведуть до однієї мети.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання: духовна музика, катехизм, Святе Письмо, ілюстративний матеріал.
Епіграф уроку: "Бог існує. Це так ясно, що я сумніваюся, чи має глузд той,
хто цей факт заперечує".
Ціцерон
"Бог в людині. Він є або немає. Але повна його відсутність - це великий крок назад і вниз. В майбутньому люди прийдуть до Нього."
О. Довженко.
Якби релігія була несумісна з наукою, як це твердили нам упродовж багатьох десятиліть войовничі атеїсти, - то всі вчені були б атеїстами. Цього якраз немає. У ХХст. колосальні роздми повернулися до ідеї Бога: творець теорії рефлексів головного мозку І. Павлов, творець теорії відносності А.Ейнштейн, творець квантової механіки Е. Шредінгер, винахідник променів, що згодом стали відомі як промені Рентгена, видатний український фізик І. Пулюй та багато інших.
Наука і релігія походять з того самого начала і ведуть до тієї самої мети. Вони обидві шукають правди і взаємно себе доповнюють. Релігія веде до Бога прямо, шукаючи Творця, а наука йде до Творця посередньо, шукаючи Його крізь творіння. Великий учений, засновник квантової теорії поля Макс Планк писав: Бог для віруючих стоїть на початку, а для фізиків на кінці мислення". Наука не може заперечувати існування Бога, проте своїми висновками вона скоріше вказує на Нього, аніж Його відкидає.
Між наукою і християнською вірою немає конфлікту. Віра допомагає науковцеві вибрати напрям в науці, який принесе користь і добро людству, а наука допомагає віруючому краще усвідомити свою віру. Св. Августин повчав: " Вірую, що розуміти і пізнати, арозумію щоб вірити.".
Сьогодні наука допомагає релігії звільнитись від забобонів, а християнська віра допомагає науці звільнитись від абсолютизму. Свідченням високої наукової і моральної, культури особистості, є постаті славних українських подвижників: видатних українських фізиків і громадських діячів, професор, дослідник газів і електрики І. Помой (1845-1918р) спільно з П. Кулішем переклав на нашу мову Псалми і Святе Письмо.
Висока інтелектуальність і духовність у геніїв України - Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, які засвідчили нашу культуру і духовність.
На Землю йде світло:
З Місяця - 1 хв. 28 сек., Сонця - 1 хв. 19 сек., з планети Плутон ( коли вона находиться у своїй середній віддалі від Сонця ): - 5 год. 4 хв., з найближчої до нас зірки "Проскімо Центаврі" - 4 світл. роки 27 год., з центра Молочного Шляху - 47 тис. літ, з найдальшої зоряної грипи, що находиться на окраїнах т. зв. "Великої Галактики" - 220000 літ, з найближчої пазагалактичної туманності - 850 тис. літ, з найдальших до тепер відомих науці позагалактичній туманності - 140 млн. літ, "довкола простору" ( за теорією Ейнштейна) - 500 мільярдів літ.
Що думають вчені?…
Ісаак Ньотон (1643-1727) англ. фізик, математик, астроном. Засновник класичної теорії фізики. " Чудесна будова космосу та гармонія в ньому можуть бути пояснені лише тим, що космос був створений по плану свевидячої і все могутньої Істоти. Ось моє перше і останнє слово."
Ф.В. Гершель (1738-1822) Німецьк.

 
 

Цікаве

Загрузка...