WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок математики \"Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв’язування задач\" - Урок

Урок математики \"Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв’язування задач\" - Урок


УРОК МАТЕМАТИКИ
Тема: Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв'язування задач.
Мета: Систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; формувати вміння складати і розв'язувати задачі вивчених видів. Розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення. Сприяти виховання бережливого ставлення до хліба.
Обладнання: Плакат "Хліб - всьому голова", колоски пшениці, паперовий макет колоска, магнітофонний запис математичного диктанту, приказки і прислів'я на окремих аркушах, задачне поле.
Хід уроку
І. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.
Щоб дізнатися, діти, про що ми будемо сьогодні на уроці говорити, відгадайте загадку.
Хата мною багата,
Людям брат я і друг
І коли вже я в хаті -
Буде й пісня навкруг! (Хліб)
- А що таке хліб?
- (Це і готовий буханець, і борошно, і зерно, і пшеничний лан, і колоски).
- Чи багато треб докласти усиль, що виростити ось такий колосок? (Показую)
- Давайте сьогодні спробуємо виробити ось такий колос на уроці математики.
Перед сівбою в Україні говорили: "Поможи, Боже, рано почати й рано скінчити - хай легко почнеться і ще легше скінчиться".
Усний рахунок
- Давайте розпочнемо з підготовки "грунту" для сівби, з усної лічби.
16 х 20 420 х 60 360 х 270 40 х 100 : 10
17 х 6 340 х 2 550 - 170 1000 х 2 : 100
"Грунт" готовий!
Математичний диктант (Запис на магнітофонній стрічці).
- В народі кажуть: "Посієш вчасно, збереш рясно". (Сію зерно в підготовлений грунт)
(Аплікація на дошці)
1. Для перевірки схожості насіння взяли 70 насінин пшениці. Проросло 59. Скільки зерен проросло?
2. Зерноочисна машина за 6 хвилин очищає 90 кг зерна. Скільки зерна очищає машина за 1 хв.?
3. Знайдіть ? від 1 ц.?
4. Зерносушилка за 1 хв. просушує 26 кг зерна. Скільки зерна вона просушить за 3 хв.?
5. 4 тонни. Скільки це кілограмів?
Скільки центнерів?
6. 1/5 мішка з зерномстановить 12 кг. Яка маса цілого мішка?
- Ви добре працювали і наша зернинка проросла.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Узагальнення математичних знань.
- Де кожний вміло робить, там пшениця родить.
Для перевірки вашої працьовитості пропоную естафету. (Завдання по рядах на картках. Приклади).
Підсумок естафети.
- Наш колосок наповнюється зерном завдяки вашим старанням.
(Один учень з кожної команди вставляє в стебло зернину).
ІV. Робота над задачами.
- Оскільки ми сьогодні відчуваємо себе хліборобами, то давайте помандруємо на картках. Приклади).
- Підсумок естафети.
- Наш колосок наповнюється зерном завдяки вашим старанням. (Один учень з кожної команди вставляє в стебло зерняну).
ІV.Робота над задачами.
- Оскільки ми сьогодні відчуваємо себе хліборобами, то давайте помандруємо на поле. Але на поле не звичайне, а задачне.
- Колоски у полі дозрівають -
- Хліборобів в поле закликають.
Задача 1. На підводу поклали 4 мішки жита і 3 мішки пшениці. В кожному мішку порівну. Усього зерна 560 кг. Скільки кг зерна жита поклали на підводу?
Задача 2. Самостійно скласти умову задачі за скороченим записом. (Про збір комбайнерами зерна в полі).
(Самостійний запис у зошиті).Задача 3. З 9 кг борошна виникли 12 кг хліба. Скільки печеного хліба вийде з 180 кг борошна? (Усно).
Задача 4. Розмололи 2 т пшениці 1/10 всієї пшениці становила манка, висівок було у 2 рази більше, решта - борошно.
Скільки одержали борошна?
(Дифернційована робота на задачею)
(Учні вставляють у стебло по зернині за кожну задачу)
Геометричний матеріал.
Мандрівка по полю продовжується.
Зараз ми повинні знайти периметр хлібного поля. Яку форму має поле? Як знайти периметр прямокутника?
(Усне обчислення периметра)
А колосок наливається зерном.
(Встановляю нове зерно).
Loading...

 
 

Цікаве