WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тварини лісу. Охорона лісу - Реферат

Тварини лісу. Охорона лісу - Реферат

відносяться до різних груп. (Висвітлюється табло - порівняльна характеристика ознак звірів і птахів.}
- А кого ще в лісі ми можемо побачити? (Комах).
- Які спільні ознаки мають всі комахи? (Висвітлюється табло).
- Про яких мешканців лісу ми довідались на уроках природознавства у 2 класі? (Ведмідь, білка, їжак, гадюка, дятел, зозуля, шишкар, мурашки)
IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Ми вирушаємо у казкову країну природи - ліс і продовжимо пізнавати таємниці весняноголісу.
Перша наша зупинка - "Стежинка запитань". <.
1. Щоб ми могли далі рухатися казковим лісом, відгадайте, опис якої тварини знаходиться в казковій скринечці. Це - великий звір. Його тулуб вкритий бурою коричневою шерстю. При ходьбі ставить ступні п'ятками назовні, а пальцями всередину. Через вайлувату ходу його називають клишоногим. Хто це ? (ведмідь) (На телеекрані - зображення ведмедиці з малятами.)
- А що ви знаєте про ведмедя? Він хоч і хижак, проте є всеїдною твариною: їсть комах, черв'яків, жаб, рибу, великих і малих звірів, а також ягоди, горіхи, кореневища, траву, їжа взимку малодоступна, тому він запасає до 80-100 кг жиру і залягає в сплячку, будуючи барліг у гущавині лісу. В лютому ведмедиця народжує 1-2 малят і годує їх півроку молоком. Серед лісових тварин ведмеді - довгожителі. Живуть до 50 років.
- А чому говорять: ведмідь - смокче лапу ? Всередині зими у ведмедя на лапах змінюється шкіра, а молода, ніжна шкіра мерзне і свербить: от він і облизує її гарячим язиком.
2. Він схожий на великого собаку з широкими грудьми і запалими боками. Шерсть сірого кольору, на довгій морді вологий ніс. (На телеекрані з'являється зображення вовчиці з вовченятами).
- Хто це? (вовк) Що ви знаєте про вовка? - Своє житло - лігво, вовки будують серед коренів дерев у густих непрохідних хащах недалеко від води. У березні-квітні, у підготовленому лігві, вовчиця народжує 4-6 вовченят. Кілька тижнів вони годуються молоком. Через місяць уже їдять м'ясо.
- Як ви розумієте вислів "голодний як вовк"? - Коли вовк зголодніє, то може з'їсти відразу до 10 кг м'яса, але, як правило, з'їдає до 2 кг.
- А чому говорять: "Вовка годують довгі ноги"? - Бо в пошуках їжі він долає відстань до 100 км. Живуть вовки до 15 років.
3. (На екрані - білка з білченятами.)
Білка - невелика тварина, довжина тіла 20-30 см, хутро рудого кольору. Якщо немає порожнього дупла, білка у верховітті дерев з гілочок будує собі кулясте гніздо, яке називається гайно. Весною у неї народжується від 3 до 10 голих, сліпих, безпомічних малят. Через місяць білченята прозрівають.
- Хто є найлютішим ворогом білки? (куниця). Крім того, на неї нападають лисиця, горностай, яструб, сова.
4. Як, на відміну від білочки, доглядають за своїми малятами зайці? Уважно послухайте казку про цікаву сімейку. Написав її Е. Шим. Чому так чинять зайці?
- Що вам відомо про життя зайців? (Розповіді дітей.)
o Всі ви пам'ятаєте мультфільм "Ну, постривай!" але, напевно, ніколи не задумувались, чому вовк не може спіймати зайця. Виявляється, у цієї казки є цілком наукове обґрунтування, адже заєць - найшвидша тварина лісів України. Його швидкість сягає 70 км/год, а вовк може розвинути 65км/год, зате вовк здобуває здобич гоном, довгий час переслідуючи її.
Наступна зупинка "Ігрове узлісся ". Завдання:
o Правильно помісти жильців у своїх будиночках. -Хто живе? ~Де живе?
ведмідь лігво
лисиця гайно
білка барліг
вовк нора
o Гра "Незвичайний обід" .
Дружно сіли обідати тварини за один лісовий великий стіл. Але що це? Очевидно, хтось навмисне переплутав миски з їжею. Допоможіть звірятам знайти те, що кожний з них звичайно їсть. (Робота з аплікативним матеріалом)
o Гра "Впізнай тварин" (Демонстрація відеозапису).
А ще у наших лісах можна побачити красеня-лося, сторожку-козулю, шляхетного оленя та полохливого дикого кабана. Лише в Карпатах є білка чорного кольору.
o Ви не можете далі пройти лісовими лабіринтами, якщо не назвете прислів'їв і приказок, де зустрічаються тварини.
Зупинка "Пташині голоси".
- Послухайте і скажіть, спів яких пташок ви почули?(Діти слухають спів пташок.)
- А які птахи вже до нас прилетіли? (Робота з пташиним календарем).
- Про яку пташку йде мова? В лісовому оркестрі він перша скрипка - найбільш трепетна, дзвінка і ніжна. Це чудовий неперевершений співець, улюбленець травневої ночі, що чарує своїми піснями навіть найжорстокіші серця і зачерствілі душі. (Соловей)(Показ солов'я).
- Що ви знаєте про соловейка?
- Солов'ї, як і люди, довго вчаться співати. Лише на третій рік життя вони стають співаками. А які пісні про солов'я ви знаєте? (Виконання пісні про солов'я).
- Розв'яжіть задачу. Соловей починає тьохкати о 1 год, зозуля кувати о 3 год,
зяблик співати о 4 год,
горобець цвірінькати о 6 год. Яка тепер приблизно година, якщо співає зяблик і нецвірінькає горобець? (5 год)
- А про яку пташку говорять, що вона не тільки копіює співи інших пташок, але й ліс насаджує? (сойка) (Показ на екрані. Опис пташки. )
- Ця невелика пташка живиться комахами, гризунами, горішками, запасає жолуді. Про свої комори, в яких іноді зустрічається до 4 кг насіння, вона часто забуває, а на тому місці виростає молодий гайок (ліс). Гнізда розташовує на деревах, в якому є до 8 сірувато-зелених яєць.
- Відгадайте, яка пташка сидить на дереві. (Діти у короночках, закриті листочками дуба, клена, горобини, виступають у ролі сови, сороки, дятла).
Що воно за дивина -
Світла денного боїться, ,
Дзьоб гачком, великі очі,
І не спиться їй щоночі
Ху-гу-гу! - кричить вона. . '
Відгадали? - Це ... (сова)
(Вчитель відкриває листок, під яким захована сова.)
Сова. Я безшумно літаю в лісі. Я корисна птаха. Чому?
Діти. Тому, що знищуєш мишей.
Сова. Протягом літа знищую понад тисячу гризунів, зберігаючи 1 т

 
 

Цікаве

Загрузка...