WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання в молодших школярів культури поведінки - Курсова робота

Виховання в молодших школярів культури поведінки - Курсова робота

виявляють собою зразок поведінки в громадських місцях, будинку, на вулиці. Вони бувають нервовими і грубими, безтактними і нечемними, тобто дозволяють собі таке поведінки, що різко засуджується в дітей.
Отже, виховуючи культуру поведінки, самі дорослі повинні постійно строго і причепливо стежити за своїм поведінким, бути зразком для дітей. Це одне з основних положень педагогіки повинне бути донесене до батьків і інших вихователів дітей.
Часто діти не випливають правилам культурного поведінки тому, що дорослі не дотримують єдності в тих вимогах, що пред'являють дітям. Різнобій у вимогах буває значним. Не однакові вимоги пред'являє школа і родина. Усередині школи не всі педагоги бувають одностайні у вимогах до учнів, точно так само в родині не всі дорослі солідарні в педагогічних поглядах. Так, характер вимог, їхня послідовність і обсяг бувають різними в батька і матері, бабусь і дідусів і інші члени родини. Тому дитина не завжди виконує обов'язкові правила, а пристосовується до вимог різних дорослих. У цьому випадку будинку він може бути ввічливим, а в школі грубим, і навпаки. Чи бути попереджувальним стосовно батьків і, неуважним і безтактної стосовно бабусі.
Велике значення у вихованні культури поведінки має особистий приклад батьків. Діти спостерігаютьза дорослими, їхнім поведінким, взаєминами, манерами. Якщо батьки уважні друг до друга, привітні, увічливі, попереджувальні, вірні .своєму слову, ті і їхні діти, як правило, виростають добре вихованими. Значно сутужніше виховати навички і звички культурного поведінки в дитини, якщо в родині не прийнято бути ввічливими, дорослі не поважають один одного, лихословлять, а в будинку не дотримується чистота і .порядок.
Виховання культури поведінки проходить успішно, якщо батьки і школа знаходять загальну мову, здійснюють однакові вимоги до поведінки дітей.
5. Основні умови ефективності роботи
Робота з виховання культури поведінки проходить успішно, якщо в ній беруть участь усі вчителі початкових класів. Зусилля одного вчителя, що веде роботу тільки у своєму класі, не можуть дати стійкого позитивного результату. Діти, виходячи за стіни своєї класної кімнати, будуть постійно зустрічатися з іншими школярами, від яких не вимагають виконання необхідних правил культурного поведінки. Важко буде створити і загальношкільну суспільну думку, що засуджує порушення правил поведінки.
Пред'явлення однакових вимог до поведінки учнів складає обов'язкова умова в роботі з виховання культури поведінки. "...Там, де вихователі не з'єднані в колектив і колектив не має єдиного плану роботи, єдиного тону, єдиного точного підходу до дитини, там не може бути ніякого виховного процесу", - писав А. С. Макаренко.
На педагогічній раді, на методичному об'єднанні вчителів початкових класів треба визначити зміст і методи роботи з виховання культури поведінки, обов'язковість її проведення у всіх початкових класах. Доцільно проводити відкриті заняття по культурі поведінки, обговорювати методичну сторону їхнього проведення колективно, знаходити більш зроблені форми роботи з дітьми.
Робота з виховання культури поведінки буде ефективна, якщо вона проводиться не від випадку до випадку, а у визначеній системі, що повинна забезпечити нагромадження в дітей досвіду поведінки, корисних звичок, придбання моральних представлень.
Величезне значення для успіху роботи має обстановка в школі: чистота, порядок. Красиво оформлені класні приміщення, зі смаком оформлені інтер'єри. Якщо в будинку брудно і незатишно, дозволяється по школі ходити у верхньому одязі, немає побутового куточка, дзеркала, де можна привести себе у порядок, те важко жадати від школярів чистоти, охайності, підтягнутість в зовнішньому вигляді.
Поведінки вчителя, його зовнішній вигляд, тон і стиль звертання з іншими вчителями, батьками, учнями мають вирішальне значення у формуванні вихованості школяра. Учитель повинний бути тим зразком поведінки, якому хотів би випливати учень. Різкий тон, дратівливість у спілкуванні з дітьми, безтактні зауваження, що батьки іноді ще одержують у школах, безумовно, утрудняють виховання культури поведінки. Правила ввічливості, культура мови, точність, обов'язковість формуються набагато швидше, якщо в школі створена загальна атмосфера дружелюбності, уваги друг до друга, товариській допомозі і дбайливості.
Ефективність виховної роботи багато в чому залежить від погодженої роботи педагогічного колективу і родини. Батьки повинні знати, які вимоги пред'являються до поведінки дітей, які манери в них виховуються, і, що найважливіше, у цьому ж напрямку вести роботу будинку, у родині.
Дуже важливо постійно перевіряти ефективність проведеної роботи. Основним показником її успішності є загальний і моральний розвиток дітей. Учитель систематично повинний стежити за тим, як змінюється поведінки дітей, як вони поводяться без його постійного контролю, наскільки стійкі придбані позитивні звички, як розвивається дитяча свідомість. Вивчення дітей дозволяє обґрунтовано вносити необхідні корективи в систему роботи, удосконалити її.
6. Основні правила культурного поведінки
I. Правила особистої гігієни, акуратності й охайності
Щодня вставай у те саме час, провітрюй кімнату і роби зарядку.
Ранком треба умиватися, чистити зуби, мити уші і шию.
Перед сном треба умитися, добре провітрити кімнату.
Завжди мий руки перед їжею, після роботи і після відвідування туалету.
Користайся носовою хусткою, стеж, щоб ніс у тебе завжди був чистим.
При чиханні і кашлі відвертайся, прикриваючи рот носовою хусткою.
Тримай у порядку волосся: вони повинні бути акуратно підстрижені і причесані чи заплетені в коси.
Треба навчитися і завжди робити самому: красиво застеляти ліжко, пришивати комірець, стирати і гладити його, пришивати ґудзика, чистити черевики.
Умій накривати на стіл, правильно сидіти за столом, користатися приладом, культурно їсти.
Будь завжди акуратно й охайно одягненим. Одяг повинний бути чистої, вигладженої.
У школі треба бути в шкільній формі, будинку - переодягтися в домашній одяг, у гості прийнятий вдягатися особливо охайно, святково, ошатно.
Ідучи з будинку, подивися на себе в дзеркало: чи всі в порядку?
Треба дбайливо відноситися до свого одягу і взуття, самому стежити за її чистотою.
Навчися красиво носити свій одяг, нехай вона тебе не стискує, буде "справжньої і вигладженою.
Тримай у порядку свої домашні і шкільні речі.
Підтримуй у своєму робочому куточку порядок: витирай пил, книги і зошити після занять укладай завжди на те саме

 
 

Цікаве

Загрузка...