WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування професійних навиків і умінь в учнів профтехучилищ - Реферат

Формування професійних навиків і умінь в учнів профтехучилищ - Реферат

майстра в/п. Звідки можна зробити висновок, що на формування навиків і умінь в процесі навчання діють особливості особистості учня. Тому не можна відокремлювати задачі виробничого навчання формуванням навиків.
Треба одночасно займатися формуванням особистості, виконуючи при цьому індивідуальний підхід до кожного учня.
Першорядною задачею, особливо в роботі з педагогічно запущеними підлітками, є пробудження у них інтересу і позитивного відношення до навчання. майбутньої професії, профтехучилищу.
Важливе значення при цьому має уважне, дружелюбне і поважне, а разом з тим і вимогливе відношення до учня. А також створення умов, які забезпечують успіх в навчальній роботі на перших етапах навчання з тим, щоби заставити учнів повірити в свої сили і стремитися до оволодіння професією.
В процесі формування навиків виділяється тут основі стани: негативний, основний і заключний. На початковому стані, спостерігається досить швидке покращення показників швидкості дії і якості. Цей стан називається аналітичним, так як при умові складних дій, учень спочатку оволодіває окремими їх елементами. Даний етап має виняткове значення для розвитку навиків, так як перші враження указують вплив на весь дальні ший хід завдання.
Тому необхідно під час перших вправ забезпечити правильність і точність прийомів роботи. Уже на цім етапі велику роль відіграє досягнення позитивних результатів,поскільки від цього залежить віра учнів в себе і інтерес до роботи.
На основному етапі спостерігається ріст позитивних результатів. Для цього етапу характерно засвоєння процесів, що представляє собою більш трудне завдання, чим першопочаткове оволодіння навиками. Причиною зниження показників можуть бути відсутність інтересу, втома зміною умов праці. Грає роль і поступове ускладнення завдань і підвищені умови до швидкості і точності роботи, а також інтенсивність і довго тривалість непреривної роботи. Ясно, що недостатня кількість вправ і довгі перериви в їх виконанні можуть привести до утрати навика. Майстру в/н слідує приціляти велику увагу учням, які по різних причинах відсутні на заняттях виробничого навчання. Втрата навиків може визвати перевтома. Вивчити індивідуальні особливості учнів, майстер в процесі заняття регулює темп роботи, особливо звертає увагу на фізично слабих учнів. Позитивний вплив указує також послідовність різних видів навчальної роботи. Труднощі оволодіння навиком можуть бути визвані високими, до точності, швидкості дій і т.д.
На заключному етапі продовжується удосконалення навика, його закріплення і автоматизація. Наряду з такими якісними показниками як точність, темп, стійкість виробничих навиків і умінь важливі також пластичність, легкість переносу в нові умови і вимоги.
Пластичність навиків - один із основних показників їх удосконалення. Слід відмітити, що добитися високої пластичності навиків при навчанні значно трудніше, чим, наприклад їх міцності і стійкості. Одне із головних умов, яке забезпечує пластичність навиків - використання вправ на примінення одних і тих же навиків в різних умовах для рішення різних завдань.
Професійна підготовка повинна давати знання більше, чим цього потребує сьогоднішня техніка і технологія. Тому уже в початковий період навчання. при проведені простих вправ різної праці, слід пропонувати учням інформацію про механізовані способи обробки. Шляхом примі неня різних приспосіблень, виготовлення майстром, наглядно показувати і приучати учнів побажання виконати роботу більш економічними способами з меншими затратами робочого часу і матеріалу.
Роль майстра в професійному навчанні учнів полягає перш за все в тім, щоби передати своїм вихованцям ті знання, навики і уміння. Якими він сам володіє. Майстер повинен уміти оприділяти і відбирати найбільш раціональні прийоми роботи, приваблювати до їх вивчення. Проводити змагання між ланками і бригадами за втілення в навчальний і трудовий процеси раціональних методів і прийомів праці, що допомагає різкому підвищенню пізнавальної активності учнів, згуртованість колективу на базі творчого відношення до діла.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 4
Тема: Рух в різних напрямках.
Навчально-виховна мета: Навчити учня безпечних прийомів керування автомобілем, виконувати вправи по водінню в різних напрямках руху.
Тип заняття: Урок по формуванню практичних навиків і умінь.
Матеріально технічне забезпечення: Автомобіль "Газ-52", "Москвич-412" заправочні матеріали.
Місце проведення: Навчальний автодром
Час: 2 год.
Хід заняття.
І. Організаційна частина.
1.1. Перевірка готовності учня до занять.
1.2. Запис у журналі по О.П.
ІІ. Вступний інструктаж.
2.1. Оголошення теми та мети заняття.
2.2. Перевірка домашнього завдання.
2.3. Інструктаж учня по правилам техніки безпеки та О.П.
ІІІ. Текучий інструктаж.
3.1. Провести Щ.Т.Д. за автомобілем.
3.2. Перевірити готовність автомобіля.
3.3. Виконати вправи по водінню автомобіля вперед.
3.4. Виконати вправи по виконанні поворотів "вправо", "вліво", і "розворот".
3.5. Виконати вправи по водінню автомобіля заднім ходом, виконуючи вимоги правил дорожнього руху.
3.6. Закріпити набуті знання і вміння по водінню автомобіля в різних напрямках.
ІV. Зключний інструктаж.
4.1. Відмітити досягнення мети заняття.
4.2. Вказати на помилки допущені учнем в ході заняття і вказати шлях їх виправлення.
4.3. Оцінити учня і обґрунтувати оцінки.
4.4. Дати домашнє завдання.
Література:
Водіння автомобілів, тракторів і комбайнів. Автор: В.Д.Симоненко. "Вище школа" 1988 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...