WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тепло отчого дому - Реферат

Тепло отчого дому - Реферат

з вами - земляки славетної поетеси. Ми живемо в Україні. Це наша Батьківщина, наша рідна земля, яку палко любимо.
VІ. Домашнє завдання.
Дякую за підготовку до уроку, за ваші знання, відповіді, за розуміння поезії, за вашу любов до Лесі Українки, яку ми сьогодні відчули.
Вивчити напам'ять вірш "Давня весна". Уміти розповідати основні події з життя Лесі Українки.
Тема: Знання - це скарб, а вміння вчитись - це ключ до нього.
Мета: Дати дітям уявлення про те, що у школі здобуваються знання, необхідні всім людям у житті, і що знання - це великий і неоціненний скарб, який робить людину сильною, а вміння вчитися - це той ключик, який відкриває скарб і дає людині світло. Розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати повагу до школи.
Обладнання. Семипелюсткова квітка - це кольори веселки. В середині квітки слова: "Веселковий світ знань".
Червона пелюстка - читання, основа навчання: "Хто багато читає - той багато знає".
Жовтогаряча пелюстка - це рідна мова, письмо: "Хто грамоти вміє - той добро жне і сіє".
Жовта пелюстка - математика: "Математика - гімнастика для розуму".
Зелена пелюстка - це зелений світ навколо нас, довкілля: "Весна красна квітками, а осінь - плодами".
Блакитна пелюстка - це світ прекрасного, світ музики: "Музика без язика, а людей скликає".
Синя пелюстка - фізкультура і спорт: "У здоровому тілі - здоровий дух".
Фіолетова пелюстка - це праця, художня праця: "Праця людину годує, а лінь - марнує".
Хід уроку
Учитель. Дорогі діти, ось ви у школі, на першому уроці. Вітаю вас з Днем знань, який сьогодні святкує наша Україна. Саме сьогодні у вас радісний день - ваше перше шкільне свято. У всіх містах і селах почався новий навчальний рік, який поведе учнів у дивовижну Країну Знань. І ви стали учнями, дорогі мої першокласники. Школа радісно вас зустріла і усміхається всіма віконцями до своїх любих дітей. Подивіться, який гарний клас, які чистенькі парти. Тут ви будете навчатися, дружити, відпочивати. Крім цього, школа - це не лише те приміщення, до якого ви щойно зайшли, це велика країна Знань, країна дитинства і юності. Ви побачили, що тут навчаються не лише маленькі діти, а й старші учні. Всі школярі одержують відповідні знання, які просто необхідні для кожної людини. Знання - це все те, що людина вміє, знає, навчилася робити.
Знання - ось як це сонечко. А що дає сонечко? Воно дає світло, світло науки і тоді людина вміє читати, писати, рахувати. А як немає сонечка, тоді наступає ніч, тьма, людина не вміє читати і писати, і їй важко жити. Тому ось це сонечко дає кожному з вас свій промінчик. Цей промінчик воно дарує Христині і гладить її голівку. А ти, Христино, що можеш розказати, щоб сонечко тебе запам'ятало і зігріло. (Дівчинка розповідає про себе). А ви, діти, постарайтеся не випускати зі своїх рук світлий промінець і йти по ньому до світла знань. От сонечко подарувало вам свої промінчики, а ви повинні йти по них до сонечка, до знань. А як йти? Потрібно наполегливо працювати, старатися, трудитися так, щоб найбільше знати, щоб здобути міцні знання, бути освіченим, знаючим, розумним і добрим. Крім цього, до всіх знань, які ви здобудете, ще треба додати любові і доброти, щоб розум і знання приносили і вам, і всім людям на Землі щастя і радість. А тепер
Сонце в мандрівку нас закликає,
Про дорогу веселу оповідає.
Ідіть, мої любі, під ноги дивіться,
Травам і квітам ніжно поклоніться.
Несіть же їм ласку у кожній долонці.
Разом з промінням веселого сонця.
Хай же мандрівка казкою стане,
Про неї розкажете татові й мамі.
І запрошує воно нас на велику галявину, де росте багато гарних квітів. Але одна серед них - незвичайна, це квітка - семицвітка, у якої закриті пелюстки. Діти, давайте попросимо, щоб сонечко і квіточці дало світла. ("Сонечко, дай світла!"). Ось своїм промінчиком воно доторкнулося до пелюсточки і вона розгортається. Та тут щось і написано. (Вчитель читає з пелюстки: "Хто багато читає - той багато знає"). Все зрозуміло, це квітка-семицвітка, назвала нам один із скарбів, з яким ми повинні познайомитися і оволодіти ним.
-Хто знає, що таке скарб? (Це велике багатство, яке допомагає людині в усьому, живе в достатку). І от читання, що є основою навчання, - є одним із цінних скарбів, маючи який людина легко може пізнати світ, а книга все вам сама розкаже і допоможе мандрувати по землі і навіть до зірок. З нею ви можете всюди побувати, бо книга мудра і багато знає, вчить людину, як на світі жити.
От уявіть собі, що ви голодні, а стоять багато різних баночок, на яких немає малюнків, лише написані слова, а читати ви не вмієте. Грамотна людина прочитає і зрозуміє, що можна вживати в їжу, а чого в жодному разі не можна їсти, тому що це не їстівний продукт, а отрута. А неграмотна почне пробувати все на язик і легко зможе отруїтися. Або, наприклад, ви загубилися в лісі, а як з нього вийти, ви не знаєте, що робити? Грамотна людина знає, як орієнтуватися на місцевості, цього її в школі навчили, а неграмотна довго блукатиме. І таких прикладів можна навести дуже багато.
Я сподіваюся, що найближчим часом ви навчитеся читати і ці маленькі книжечки, які я вам подарую, ви будете читати самі своїм меншим братикам і сестричкам.
А тепер сонечко доторкнулося ще до однієї пелюстки. Вона також розгортається. (Вчитель читає прислів'я з пелюстки).
Хто навчиться грамотно писати,
Тому всі відкриються путі.
Зможе він багато розказати
Й допоможе іншим у житті
Той, хто рідну мову поважає.
Живучи у рідному краю,
Той усі вершини подолає
І не зрадить матінку свою.
Рідний, рідна, рідне - корінь роду, народу.
Рідна мама, рідний тато, рідна земля і рідна Україна, рідна мова, рідна школа.
Святі слова тримають нас на світі і вчать любові до берегів, між якими з віків у віки тече ріка нашого народу, нашої нації, нашої України! Мову, так саме рідну мову українці поставили в один ряд з такими словами як мама і Україна. Ми, українці, - нація, яка споконвіку прагне багато знати. Ми відроджуємося, живемо, ростемо і дужчаємо, воскресаємо з вічності. І от саме рідна мова - це неоціненний скарб, який має людина. Діти, пам'ятайте, що рідну мову ми повинні не тільки любити, але й вивчати і берегти, як зіницю ока. Бо інакше може загинути наш народ, наша нація. Тому я обіцяю, що на уроках рідної мови ми будемо вчитися грамотно писати і вчитися культурі спілкування, бо хто рідну мову забуває, той у грудях не серденько, а лиш камінь має. Пам'ятайте про це!
(вчитель розгортає жовту пелюстку і читаєприслів'я).
І сувора, й солов'їна Математика - країна,
Праця тут іде завзята, вмій лиш спритно рахувати.
Вмій лічити, додавати, порівнювати, віднімати,
Вмій кмітливо все збагнути - у відповіді першим бути.
У наш час, щоб керувати і сумлінно працювати,
Треба в школі дуже добре математику вивчати.
Щоб побудувати гарний будинок, майстер повинен чітко знати його висоту, ширину, площу, його правильно розмістити, щоб люди добре і зручно в ньому жили.
Чи зручно вам сидіти за партами, бо вони правильної форми. Щоб їх виготовити, люди користувалися математичними обчисленнями.
(Вчитель розгортає зелену пелюстку і читає прислів'я).
Земля - це найбільше диво,
Бо оточує нас дивосвіт.
І довкілля таке красиве
Всіх приваблює з юних літ.
Все в

 
 

Цікаве

Загрузка...